Meclis’te komünizmin ayak sesleri, işte Erkan Baş’ın engellenen konuşması: Servetlerine el koyacağız

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş'ın bütçe görüşmeleri sırasında Meclis Genel Kurulu'nda konuşmasına izin verilmedi. Basın toplantısı düzenleyen TİP lideri Meclis'teki bütçenin milyonların değil milyonerlerin bütçesi olduğunu vurgulayarak iktidara hesap sordu, meydan okudu.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ın bütçe görüşmeleri sırasında Meclis Genel Kurulu’nda konuşmasına izin verilmedi. Basın toplantısı düzenleyen TİP lideri Meclis’teki bütçenin milyonların değil milyonerlerin bütçesi olduğunu vurgulayarak iktidara hesap sordu, meydan okudu.

Erkan Baş, hırsızların ve yolsuzluk yapanların “servetlerinin tamamına el koyacağız” dedi, AKP iktidarını hırsızları korumak ve kollamakla suçladı.

Baş, bütçede emekçilerin, emeklilerin, köylülerin olmadığını belirterek Saray’a ayrılan payın arttırılmasına da sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Baş, “Ne yapacaksın bu kadar parayı?” diye konuştu.

İŞTE O AÇIKLAMALAR: 

KOMÜNİZM NEDİR?

Özel mülkiyetin olmadığı, bütün malların, üretim araçlarının topluma ait bulunduğu, bunları herkesin ortaklaşa kullandığı toplum düzeni.

Son Haberler