Meclis’te Erdoğan’a protesto!

TBMM Genel Kurulu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 97’nci Kuruluş Yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı

207,670BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et

Genel Kurul’a kabineden gelen ilk isim Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş oldu. Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları kendilerine ayrılan locadan Genel Kurul’u izledi.
Genel Kurul Salonu’na ilk gelen lider ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu’nu CHP’li milletvekilleri ayakta alkışladı. AKP Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Naci Bostancı da Kılıçdaroğlu’nun yanına giderek tokalaştı.

Başbakan Binali Yıldırım’ı salona gireren AKP’li vekiller ayakta alkışladı.
MHP lideri Devlet Bahçeli ise TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın birleşimi açmasının ardından salona girdi.
Kahraman, “Biraz sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Meclis’imize teşrif edecektir. Kendilerini hepiniz adına saygıyla selamlıyor ve hoş geldiniz diyorum” dedi.

Salondan gelen itirazlar üzerine Meclis Başkanı Kahraman, “Zamanında geldi, ben kendisini ağırladım, ondan sonra ben buraya geldim. Hepimiz dakikiz ama bazı mazeretler ortaya çıkabilir” diye konuştu. Daha sonra Kahraman, Cumhurbaşkanı’nın dinleyici locasındaki yerini aldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı CHP, MHP ve HDP milletvekilleri alkışlamadı, ayağa kalkmadı. Cumhurbaşkanı’nı AK Partili vekiller ve bakanlar alkışladı.

loading...

Erdoğan’ın sesiyle paylaştı: ‘Bana her şey seni hatırlatıyor’

ABD Başkanı Trump'ın elinde İncil'i tuttuğu fotoğraf akıllara AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 2015 yılındaki mitingini getirdi.

CHP’li Engin Altay’dan Erdoğan’a: Bu kepazelikten hiç mi haberin olmadı?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplatısında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘ihanet’ göndermesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSTON, Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC) tarafından “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi Altın (Gold)” seviye ile belgelendirildi.

17 gün süren esaret sona erdi, Eren Yıldırım tahliye edildi

CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı, Vefa Grubu Üyesi Eren Yıldırım serbest bırakıldı.

Feyzioğlu 80 baroya karşı! ‘Bildiriyi okumam’ dedi

Metin Feyzioğlu’nu iktidarla pazarlık yapmakla suçlayan başkanlar, Feyzioğlu’ndan çalışmaya karşı 80 baro olarak ortak bildiri hazırlamaları halinde bunu okuyup okumayacağını sordu. Feyzioğlu ise “Okumam” yanıtını verdi.
207,670BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et