MEB’in görevlendirdiği inceleme heyetinin ‘sakıncalı’ bulduğu o kitap öğrencilere karne hediyesi diye dağıtıldı

Einstein’a, “Pasaklı Yahudi”, Freud’a, “Sapık” denilen kitabın editörü olan Ahmet Sırrı Arvas’ın kitapları Bolu’da öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kitapları incelemek amacıyla görevlendirdiği sekiz öğretmenin, “Sakıncalı” dediği kitaplar öğrencilerin “karne hediyesi” oldu. Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre komisyon Arvas’ın, “Tarihe Sığmayanlar, Hikaye Tadında Biyografiler” ve “Hikaye Tadında Osmanlı” kitaplarını onaylamamış, öğretmenler, […]

Einstein’a, “Pasaklı Yahudi”, Freud’a, “Sapık” denilen kitabın editörü olan Ahmet Sırrı Arvas’ın kitapları Bolu’da öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kitapları incelemek amacıyla görevlendirdiği sekiz öğretmenin, “Sakıncalı” dediği kitaplar öğrencilerin “karne hediyesi” oldu.

Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre komisyon Arvas’ın, “Tarihe Sığmayanlar, Hikaye Tadında Biyografiler” ve “Hikaye Tadında Osmanlı” kitaplarını onaylamamış, öğretmenler, Arvas’ın kitaplarında çok sayıda anlatım bozukluğu olduğunu ve kitapların şiddet içerdiğini bildirmişti.

Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı Gezici, Milli Eğitim Müdürü’ne eğitimcilerin öğrencilere dağıtılmasını uygun bulmadığı kitabın okullarda dağıtılma nedeninin açıklanmasını istedi. Gezici’nin verdiği bilgiye göre Milli Eğitim Müdürü, “Komisyon kitapla ilgili, ‘Bizce uygun değildir ama tarih hocaları da baksın isterseniz’ dedi.Tarih öğretmenleri onayladı biz de dağıttık” dedi.

Eğitimcilere rağmen eğitim yapılmaya çalışıldığını belirten Gezici, “Şiddetin bu kadar arttığı bir ortamda şiddet ifadeleri içeren kitabın öğrencilere dağıtılması açıklanamaz” diye konuştu. Gezici, “Bazı öğretmenlerimiz kitapların öğrencilere dağıtılmasına izin vermeyeceklerini söylediler” ifadesini kullandı.

TSK paylaştı: Suriye askerleri böyle vuruldu

Edinilen bilgiye göre, son 17 günde bin 709 Suriye askeri öldürüldü.

Rusya’dan kritik hamle: Fırkateynler yola çıktı

İdlib’de meydana gelen saldırı sonucu 33 Türk askerinin şehit olması sonrası Rusya’dan kritik bir hamle geldi. Rus Donanması, seyir füzeleri bulunan iki fırkateynin Suriye kıyılarına gönderildiğini açıkladı.

SON DAKİKA… Hatay Valisi’nden yeni açıklama: Şehit sayısı 29’a yükseldi, 36 yaralı var!

Hatay Valisi İdlib'deki saldırıda şehit olan asker sayısının 29'ye yükseldiğini açıkladı. Hastanelerde 36 yaralı var.

Erdoğan İdlib sessizliğini korurken damadı konuştu: Allah ordumuzu muzaffer kılsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'den gelen şehit haberlerinin ardından sessizliğini korurken hükümetten Damat Berat Albayrak'tan tweet geldi.

Reuters: İdlib’de en az 34 Türk askeri hayatını kaybetti

Reuters'ın Britanya merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne dayandırdığı haberine göre İdlib'de en az 34 Türk askeri hayatını kaybetti.
209,096BeğenenlerBeğen
5,087TakipçilerTakip Et