MEB’in görevlendirdiği inceleme heyetinin ‘sakıncalı’ bulduğu o kitap öğrencilere karne hediyesi diye dağıtıldı

Einstein’a, “Pasaklı Yahudi”, Freud’a, “Sapık” denilen kitabın editörü olan Ahmet Sırrı Arvas’ın kitapları Bolu’da öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kitapları incelemek amacıyla görevlendirdiği sekiz öğretmenin, “Sakıncalı” dediği kitaplar öğrencilerin “karne hediyesi” oldu. Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre komisyon Arvas’ın, “Tarihe Sığmayanlar, Hikaye Tadında Biyografiler” ve “Hikaye Tadında Osmanlı” kitaplarını onaylamamış, öğretmenler, […]

Einstein’a, “Pasaklı Yahudi”, Freud’a, “Sapık” denilen kitabın editörü olan Ahmet Sırrı Arvas’ın kitapları Bolu’da öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kitapları incelemek amacıyla görevlendirdiği sekiz öğretmenin, “Sakıncalı” dediği kitaplar öğrencilerin “karne hediyesi” oldu.

Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre komisyon Arvas’ın, “Tarihe Sığmayanlar, Hikaye Tadında Biyografiler” ve “Hikaye Tadında Osmanlı” kitaplarını onaylamamış, öğretmenler, Arvas’ın kitaplarında çok sayıda anlatım bozukluğu olduğunu ve kitapların şiddet içerdiğini bildirmişti.

Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı Gezici, Milli Eğitim Müdürü’ne eğitimcilerin öğrencilere dağıtılmasını uygun bulmadığı kitabın okullarda dağıtılma nedeninin açıklanmasını istedi. Gezici’nin verdiği bilgiye göre Milli Eğitim Müdürü, “Komisyon kitapla ilgili, ‘Bizce uygun değildir ama tarih hocaları da baksın isterseniz’ dedi.Tarih öğretmenleri onayladı biz de dağıttık” dedi.

Eğitimcilere rağmen eğitim yapılmaya çalışıldığını belirten Gezici, “Şiddetin bu kadar arttığı bir ortamda şiddet ifadeleri içeren kitabın öğrencilere dağıtılması açıklanamaz” diye konuştu. Gezici, “Bazı öğretmenlerimiz kitapların öğrencilere dağıtılmasına izin vermeyeceklerini söylediler” ifadesini kullandı.

En çok okunan haberler

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

AKP’li Nuray Canan Songür: Cumhuriyet değerleri dedikleri şey gerçekte islami olmayan her şeydir

AKP'li Songür, "Cumhuriyet değerleri diye uydurdukları şeyin gerçekte karşılığı İslami olmayan, batıl olan herşeydir." paylaşımı yaptı.

MEB, Diyanet’le anlaştı: Ortaokullara ‘hafızlık’ projesi geliyor

Gerici vakıflarla yaptığı anlaşmalarla gündeme gelen MEB, bu kez de ortaokulların ders müfredatını “Kuran eğitimine göre” düzenledi. Yapılan düzenleme kapsamında, ortaokul öğrencileri “hafızlık” için yönlendirilecek.

Yeni eğitim yılına bu reklamla çıkıyorlar: “Çocuklarımızın boş zamanlarını biz doldurmazsak şeytan doldurur”

Dinci grupların dikkatleri üzerine çektiği şu günlerde dikkat çeken bir paylaşım da Nurcuların Said Özdemir grubuna bağlı olduğu iddia edilen Ankara Dost Koleji tarafından yapıldı. Okulun çocuk içerikli paylaşımı hem tepki çekti hem de bu kadar da olmaz dedirtti.

Adnan Oktar salondaki ‘Kedicikler’ine seslendi: Maşallah

Adnan Oktar ve grubuna yönelik 167'si tutuklu 226 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşması bugün görüldü. 'Adnan Hoca' lakabıyla anılan Adnan Oktar, duruşma salonunda kendisine gülümseyen ve 'kedicik' olarak adlandırdığı kadınlara "Maşallah" dedi.

AKP’li Hamza Dağ ‘bilimsel verilerle’ AKP’nin sonunu açıkladı

AKP İlçe Danışma Kurulu’na katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ 2023 hedefi için açıklamalarda bulundu

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

Mahkeme Mansur Yavaş için yakalama talebini karara bağladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, avukatlık yaptığı dönemde sahte imzalı senetle mükerrer tahsilat yaptığı iddiasıyla “görevi kötüye kullanma” ve “kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçlarından yargılanmasına başlandı.

İmamoğlu kazanınca istifa etti, Erdoğan’ın talimatıyla bakan yardımcısı oldu

Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olmasının ardından istifa eden İBB genel sekreter yardımcılarından Ali Karaismailoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı’na atandı.