MEB’den harem selamlık gençlik kampı

Milli Eğitim Bakanlığı 'Liseliler çok okuyor çok geziyor' okuma kampanyası kapsamında 100 öğrenciyi ücretsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı harem selamlık gençlik kampına göndereceğini açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, daha önce de kamplara tarikatların davet edilip propagandasının yapıldığını hatırlatarak konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), “Liseliler çok okuyor çok geziyor” okuma kampanyası kapsamında, kitap okuyan ve yorumlarını video ile sosyal medyada paylaşan öğrencilerden 100’ünü kura ile belirleyip ücretsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı haremlik- selamlık gençlik kampına göndereceğini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi de, MEB’in liseli 100 öğrenciyi haremlik selamlık kampa götürdüğünü belirterek, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

TARİKATLAR KAMPA DAVET EDİLİYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren İlgezdi, geçen sene Tokat ve Mersin kamplarındaki yeni nesil Nurcu yapılanmalar olan “Çay House” ve “Hayalhanem” ekiplerinin çocuklara örnek olarak davet edildiğini ve tarikatların propagandasını yaptıklarını hatırlatarak, “Milli eğitimde tarikat modelini mi hedefliyorsunuz?” diye sordu.

İlgezdi kamp broşüründe yer alan “kişisel gelişim seminerleri” adı altında gençlere “Değerler Eğitimi-Milli/Manevi değerler” konularının işleneceğinin belirtildiğini, bu eğitimleri kimlerin vereceğinin belirsiz olduğunu söyledi.

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi’nin soru önergesinde şunlar yer aldı;

“Kamp yine haremlik- selamlık mı olacaktır?

Bu kamplar MEB’e bağlı okullarda verilen karma eğitimle bağdaşmakta mıdır? Bağdaşmıyorsa, karma eğitimi kaldırmayı mı düşünüyorsunuz?

Temmuz ayı başında ‘Bugünkü bilimin neye hizmet ettiğini sorgulamaya ihtiyacımız var’ açıklamasını yapmıştınız. Haremlik-selamlık modelini öngören yeni bir eğitim sistemi üzerinde mi çalışıyorsunuz?

Kampta ‘Değerler Eğitimi – Milli/Manevi değerler’ eğitimini kimler verecektir?

Geçen senelerdeki gibi kampta tarikat yapılanmalarının propagandası yapılacak mıdır?

‘Evrensel bir çıkışa ihtiyacımız var. Evrensel bir çıkış olmazsa milli bir çerçeve kurulamaz. Çünkü eğitimin mesajı, mana çerçevesi insanadır’ açıklamasıyla milli eğitimde tarikat modelini mi hedefliyorsunuz?”

Devlet Bahçeli: Darbe iddiaları maalesef herkesin diline düşmüştür

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık olağan Meclis grup toplantısında konuşuyor.

“Kaybetmenin” Onuru…

Tacettin Çolak yazdı...

Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Damadını tribünlerin yakasından düşür

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Akşener, futboldaki siyaset tartışmaları üzerinden Berat Albayrak'ı eleştirdi, Erdoğan'ı uyardı.

Peş peşe istifaların geldiği İYİ Parti felaketin eşiğinde mi? Beş kişi daha!

İYİ Parti’nin CHP ile 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yaptığı Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Genel Başkan Meral Akşener’i sert sözlerle eleştirerek, partisinden istifa etti.

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.
209,673BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et