MEB’den harem selamlık gençlik kampı

Milli Eğitim Bakanlığı 'Liseliler çok okuyor çok geziyor' okuma kampanyası kapsamında 100 öğrenciyi ücretsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı harem selamlık gençlik kampına göndereceğini açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, daha önce de kamplara tarikatların davet edilip propagandasının yapıldığını hatırlatarak konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), “Liseliler çok okuyor çok geziyor” okuma kampanyası kapsamında, kitap okuyan ve yorumlarını video ile sosyal medyada paylaşan öğrencilerden 100’ünü kura ile belirleyip ücretsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı haremlik- selamlık gençlik kampına göndereceğini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi de, MEB’in liseli 100 öğrenciyi haremlik selamlık kampa götürdüğünü belirterek, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

TARİKATLAR KAMPA DAVET EDİLİYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren İlgezdi, geçen sene Tokat ve Mersin kamplarındaki yeni nesil Nurcu yapılanmalar olan “Çay House” ve “Hayalhanem” ekiplerinin çocuklara örnek olarak davet edildiğini ve tarikatların propagandasını yaptıklarını hatırlatarak, “Milli eğitimde tarikat modelini mi hedefliyorsunuz?” diye sordu.

İlgezdi kamp broşüründe yer alan “kişisel gelişim seminerleri” adı altında gençlere “Değerler Eğitimi-Milli/Manevi değerler” konularının işleneceğinin belirtildiğini, bu eğitimleri kimlerin vereceğinin belirsiz olduğunu söyledi.

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi’nin soru önergesinde şunlar yer aldı;

“Kamp yine haremlik- selamlık mı olacaktır?

Bu kamplar MEB’e bağlı okullarda verilen karma eğitimle bağdaşmakta mıdır? Bağdaşmıyorsa, karma eğitimi kaldırmayı mı düşünüyorsunuz?

Temmuz ayı başında ‘Bugünkü bilimin neye hizmet ettiğini sorgulamaya ihtiyacımız var’ açıklamasını yapmıştınız. Haremlik-selamlık modelini öngören yeni bir eğitim sistemi üzerinde mi çalışıyorsunuz?

Kampta ‘Değerler Eğitimi – Milli/Manevi değerler’ eğitimini kimler verecektir?

Geçen senelerdeki gibi kampta tarikat yapılanmalarının propagandası yapılacak mıdır?

‘Evrensel bir çıkışa ihtiyacımız var. Evrensel bir çıkış olmazsa milli bir çerçeve kurulamaz. Çünkü eğitimin mesajı, mana çerçevesi insanadır’ açıklamasıyla milli eğitimde tarikat modelini mi hedefliyorsunuz?”

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Soyunma kabininde kadınların fotoğrafını çeken müezzin: Şaka maksadıyla çektim

Bursa Osmangazi Müftülüğü görevlisi, Mehmet Zahit Kotku Cami Müezzin Kayyımı Yakup Çerkez Temmuz ayında bir mağazada kadın soyunma kabinlerinde cep telefonuyla video çekerken yakalanmıştı. Çerkez savunmasında 'Yan kabinde arkadaşım olduğunu düşünerek, şaka maksadıyla cep telefonumla video ve fotoğraf çektim' dedi.

Abdurrahman Dilipak: Dün CHP’lilerin bize yaptığını, bugün biz CHP’lilere yapmaya başladık

Akit gazetesi yazarlarından Abdurrahman Dilipak, bürokrasiye ilişkin eleştirilerine bugünkü köşesinde de devam etti.

Fransız basınında dikkat çeken yazı: Erdoğan sonrası dönem başladı

Fransız Le Monde gazetesi, editör yazısında Erdoğan sonrası dönemin Türkiye'de başladığını, Erdoğan'ın meşruiyetini yitirdiğini ve seçim sonrası gözlemlerini yazdı.

“Beni affetmelerini diliyorum” deyip emekliye ayrılan Oğuz Haksever geri dönüyor

19 yıl 7 ay çalıştığı NTV'den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik yaptığı bir gaf sonrası ayrılan Oğuz Haksever’in yeni adresi belli oldu. Haksever, Haber Global'de ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

İrfan Değirmenci, Ayşenur Arslan’ın programında açıkladı: Devlet Bahçeli beyin kanaması mı geçirdi?

MHP lideri Devlet Bahçeli, 2016 yılında özel bir hastanede kalp ameliyatı olmuştu. Bahçeli'nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Turgay Güler’in program yaptığı kanalın sahibi İBB’den 1 milyar 123 milyon TL’lik ihale almış

Beyaz Holding'e bağlı Kanal 7,Haber 7 ve Ülke TV'ye 1 milyar 123 milyon TL para verilmiş. Bu ihaleler de sadece 8 yılda verilmiş

Seyyid Muhammed Bütün: Hz. Muhammed saç ekimini yasakladı, caiz değildir!

Bir tarikatta fıkıh sohbetleri düzenleyen ve 'Hocaefendi' şeklinde anılan Seyyid Muhammed Bütün isimli şahıs, saç ekiminin Hz. Muhammed tarafından yasaklandığını ve "Allah saç ekene ve ektirene lanet etmiştir" şeklinde hadis olduğunu öne sürdü.

Süleyman Soylu: Sabahat Akkiraz konserine ‘izin verin’ diye talimat verdim, engellemek ne demek?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Halk Müziği sanatçısı Sabahat Akkiraz’ın konserinin Ankara Valiliği tarafından engellenmesi hakkında Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek’in sorusunu yanıtladı. Soylu, konserin engellenmemesi için talimat verdiğini söyledi.

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı!

Habertürk'ün son dakika iddiasına göre Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli hasteneye kaldırıldı. Devlet Bahçeli'nin sağlık durumu hakkında açıklama bekleniyor.