Marmara Üniversitesi ve Katar Üniversitesi arasında ‘iş birliği’ protokolü!

Marmara Üniversitesi ve Katar Üniversitesi (Qatar University) arasında, akademik ve eğitim hususlarında iş birliği sağlamak üzere, bir "mutabakat zaptı" imzalandığı duyuruldu.

AKP’nin birçok başlıkta bir dizi yakın ilişki içerisinde olduğu Katar’la akademik alanda da işbirliği adımları atılmaya devam ediyor.

Marmara Üniversitesi ve Katar Üniversitesi (Qatar University) arasında, akademik ve eğitim hususlarında iş birliği sağlamak üzere, bir “mutabakat zaptı” imzalandığı duyuruldu.

Üniversitenin internet sitesinde yer alan bilgiye göre imzalar 1 Temmuz’da (bugün) Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’nde Prof. Dr. Erol Özvar ve Dr. Hassan Al-Derham tarafından atıldı.

Mutabakata göre iki yükseköğretim kurumu, “akademik ve idari personel değişimi, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin değişimi, ortak araştırma projelerinin yürütülmesi, ders verme, sempozyum düzenleme ve akademik iş birliğinin artırılması” gibi konularda anlaşmaya vardı.

Ayrıca mutabakat kapsamında “Değişim öğrencilerinin ev sahibi kuruma herhangi bir ücret ödemeyeceği, değişim süresinin bir sömestir (yarı yıl) olarak belirlendiği, her türlü iş birliğinin ilgili kurumun mevcut kaynak ve finansal desteğine bağlı olduğu ile alakalı maddeler yer aldı. Ayrıca, her iki kurumun temsilcileri tarafından anlaşmada değişiklik ya da düzeltmeye gidilebilir, söz konusu anlaşma; imzalandığı tarihten itibaren beş yıl süreyle geçerlidir” denildi.

Son Haberler