Mansur Yavaş’tan ‘cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız’ sorusuna yanıt: Benim için en büyük makam ne biliyor musunuz?

Gazeteci Didem Arslan Yılmaz son dönemlerde anketlerde cumhurbaşkanlığı için ismi geçen Mansur Yavaş'a "aday olma ihtimaliniz var mı" diye sordu? 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı Programı’nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Gazeteci Didem Arslan Yılmaz son dönemlerde anketlerde cumhurbaşkanlığı için ismi geçen Mansur Yavaş’a “aday olma ihtimaliniz var mı” diye sordu?

Didem Arslan Yılmaz, “Milliyetçi kökenli bir isimsiniz, CHP dışındaki çevrelerde de sempati yaratmayı başardınız, cumhurbaşkanı adayı olma fikriniz var mı?” dedi.

Yavaş bu soruya net bir şekilde yanıt vererek, “Kesinlikle böyle bir niyetim yok. Ankaralı beni Ankara’ya hizmet edeyim diye seçti. Biz de ekibimizle beraber işimizi bıraktık. Biliyorsunuz ben siyasi tartışmalara girmiyorum işimizi yapıyoruz. Bu konu kapalı benim için böyle bir şey yok. Başkentin belediye başkanı seçildim daha Allah’tan ne isteyeyim? Benim için en önemli makam ne biliyor musunuz? Görev sürem bittiğinde ‘geldi adam gibi namusuyla hizmet etti’ dedirtebilmek. Yarın çoluğuma çocuğuma ‘Baban Ankara’ya hizmet etti, layık olduğu yere getirdi’ dendiği zaman benim için en büyük makam o, ben başka makam bilmiyorum açıkçası” dedi.  

İŞTE O ANLAR: 

 

Son Haberler