Mansur Yavaş’tan AKP’li üyenin ‘asfalt’ açıklamasına bomba yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ağustos ayı ikinci toplantısına asfalt dökülmesi tartışması damga vurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısının ikinci oturumu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplandı.

Yeterli çoğunluğun bulunmasının ardından gündeme geçildi. Ankara’nın pek çok farklı yerine asfalt yapılmasına ilişkin önergeler oy birliği ile kabul edildi.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre; Asfalt çalışmalarıyla ilgili önergelerin görüşülmesinin devam ettiği sırada bir AKP’li Meclis üyesi, “Okul açılma dönemi yaklaşıyor. Çubuk’taki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin olduğu yere acil asfaltlanması gerekiyor” dedi.

Bu sözler üzerine Yavaş, “Bütün işleri bana bırakmışsınız. Asfaltla ilgili ihale de bu ay sonu yapılacak” yanıtını verdi.

AKP GRUBU: SÖZ SİYASETİNİ BIRAKIN
Görüşmeler devam ederken AK Parti grubundan söz alan bir üye yaptığı konuşmada Yavaş’ın yönetimindeki Ankara’da altyapı sorunları yaşandığını iddia etti ve “Sürekli çalışamıyoruz diyerek işinizi yapmıyorsunuz. AK Parti grubu olarak Ankara ve Ankaralı vatandaşlara daha iyi hizmeti aktaracağız. En çok önerge verdiği konu altyapı hizmetleri. Dün sadece altyapı hizmetleri konusunda 36 önerge verilmişti. Ancak görüşülen konuların hemşehrilerimize ulaşması konusunda hiçbir işlem yapmamıştır. Hemşehrilerimiz, yol ve köprülerin yapılmasına Ak Parti belediyeciliğinden alışkındırlar. Sayın Başkan 100 günlük icraatlerinizi incelediğimizde, icraat yapılmadığı görülmektedir. Cumhurbaşkanımızdan edindiğimiz belediyecilik anlayışı bunu gerektirir. Söz siyasetini bırakıp icraate yönelmenizi talep ediyoruz” dedi.

Yavaş meclise en fazla altyapı alanında önerge verildiğini hatırlatarak, “Demek ki altyapıda eksikliğiniz varmış. Asfalt ihalesi bu ayın sonunda yapılıyor. Yapılmamış demek ki hepsini bana bırakmışlar. Türkiye’de şu ana kadar bizden başka hiçbir belediye hesap vermedi. Her şeyin hesabını veriyoruz. 100 günlük raporda her şeyin hesabı var. Şunu fazla ücrete aldınız diyen gelip söylesin. Belediyenin tüm hesapları size açık. Hesap sormaya değil hesap vermeye geldik” diye konuştu.

Asfalt konusundaki tartışmaların ardından meclisi önergeleri görüşmeye devam etti.

GÖKÇEK DÖNEMİNDE ALINAN CİPLERİN SATIŞINA ONAY
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ağustos ayı ikinci toplantısında eski belediye başkanı Melih Gökçek döneminde alınan lüks araçların satışı da görüşüldü.

Gökçek döneminde alından 3 adet cipin satışı için Meclise havale edilen Başkanlık Yazısı, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı ve encümene gönderildi.

‘Tuvalet cezası’ skandalındaki o isimle ilgili gerçekler ortaya çıktı!

AKP'li Güngören Belediyesi'nde yaşanan tuvalet önünde selam verme cezasının ardından istifa eden Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi'nin kendisini göreve getiren Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'le geçmişte ortak olduğu ortaya çıktı

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam’dan terörist çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camii'nin açılışında konuştu ve Yunus Emre'nin 'Bir kez gönül yıktın ise' adlı şiirini okudu.

Ahmet Davutoğlu’nun partisinin ismi sızdı! Başkanlık yerine parlamenter sistem…

Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisi için geri sayım başladı. Partinin adının Bizim Parti olacağı öne sürüldü. İnternet Haber’in iddiasına göre Çarşamba günü yeni parti resmen ilan edilecek.

Vatandaşın parası böyle gasp edilmiş: Melih Gökçek döneminde belediyeden Osmanlıspor’a 2 milyon

Osmanlıspor’a 25 yıllığına bedelsiz devredilen Yenikent Stadı için belediye bütçesinden bir yılda 2 milyon TL harcandığı ortaya çıktı. Kaymakamlık, elektrik ve doğalgaz giderleri yurttaşın sırtına yüklenen stadın tahliye kararına uymadı.
210,610BeğenenlerBeğen
4,585TakipçilerTakip Et