Mansur Yavaş’tan AKP’li üyenin ‘asfalt’ açıklamasına bomba yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ağustos ayı ikinci toplantısına asfalt dökülmesi tartışması damga vurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısının ikinci oturumu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplandı.

Yeterli çoğunluğun bulunmasının ardından gündeme geçildi. Ankara’nın pek çok farklı yerine asfalt yapılmasına ilişkin önergeler oy birliği ile kabul edildi.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre; Asfalt çalışmalarıyla ilgili önergelerin görüşülmesinin devam ettiği sırada bir AKP’li Meclis üyesi, “Okul açılma dönemi yaklaşıyor. Çubuk’taki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin olduğu yere acil asfaltlanması gerekiyor” dedi.

Bu sözler üzerine Yavaş, “Bütün işleri bana bırakmışsınız. Asfaltla ilgili ihale de bu ay sonu yapılacak” yanıtını verdi.

AKP GRUBU: SÖZ SİYASETİNİ BIRAKIN
Görüşmeler devam ederken AK Parti grubundan söz alan bir üye yaptığı konuşmada Yavaş’ın yönetimindeki Ankara’da altyapı sorunları yaşandığını iddia etti ve “Sürekli çalışamıyoruz diyerek işinizi yapmıyorsunuz. AK Parti grubu olarak Ankara ve Ankaralı vatandaşlara daha iyi hizmeti aktaracağız. En çok önerge verdiği konu altyapı hizmetleri. Dün sadece altyapı hizmetleri konusunda 36 önerge verilmişti. Ancak görüşülen konuların hemşehrilerimize ulaşması konusunda hiçbir işlem yapmamıştır. Hemşehrilerimiz, yol ve köprülerin yapılmasına Ak Parti belediyeciliğinden alışkındırlar. Sayın Başkan 100 günlük icraatlerinizi incelediğimizde, icraat yapılmadığı görülmektedir. Cumhurbaşkanımızdan edindiğimiz belediyecilik anlayışı bunu gerektirir. Söz siyasetini bırakıp icraate yönelmenizi talep ediyoruz” dedi.

Yavaş meclise en fazla altyapı alanında önerge verildiğini hatırlatarak, “Demek ki altyapıda eksikliğiniz varmış. Asfalt ihalesi bu ayın sonunda yapılıyor. Yapılmamış demek ki hepsini bana bırakmışlar. Türkiye’de şu ana kadar bizden başka hiçbir belediye hesap vermedi. Her şeyin hesabını veriyoruz. 100 günlük raporda her şeyin hesabı var. Şunu fazla ücrete aldınız diyen gelip söylesin. Belediyenin tüm hesapları size açık. Hesap sormaya değil hesap vermeye geldik” diye konuştu.

Asfalt konusundaki tartışmaların ardından meclisi önergeleri görüşmeye devam etti.

GÖKÇEK DÖNEMİNDE ALINAN CİPLERİN SATIŞINA ONAY
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ağustos ayı ikinci toplantısında eski belediye başkanı Melih Gökçek döneminde alınan lüks araçların satışı da görüşüldü.

Gökçek döneminde alından 3 adet cipin satışı için Meclise havale edilen Başkanlık Yazısı, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı ve encümene gönderildi.

En çok okunan haberler

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Kalın’dan ‘İstanbul ve Ankara’ya da kayyım atanacak’ iddiasına yanıt: Seçilmiş olmak kimseyi masum kılmaz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İdlib'de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyuna yönelik saldırıya ilişkin, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yapacak" şeklinde konuştu.

Abdülkadir Selvi’den dikkat çeken çıkış: Devlet pusuya mı yattı?

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, "Hadi şeytanın avukatlığını yapayım. Devlet pusuya mı yattı?" diye sordu.

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

‘Erdoğan’ın Mardin temsilcisiyim’ diyen rektör görevden alındı

Görevi döneminde birçok skandalla anılan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça görevinden alındı. Ağırakça, göreve getirilirken "Ben Erdoğan’ın Mardin temsilcisiyim” sözlerinin ardından, görevden alınmasıyla "Mardin'e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır" ifadelerini kullandı.

Bakanlık, Muğla yangınında THK yardımını kabul etmemiş

İzmir'in Karabağlar ilçesinde başlayıp Seferihisar ve Menderes'e sıçrayan orman yangınında gündeme gelen THK uçaklarına dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘tatile gitti’ eleştirilerine yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tatile gitmesiyle ilgili eleştirilerine yanıt verdi. İmamoğlu, "Son gidişim evlatlarım son günlerindeydi, zaten birini alıp geri dönmem gerekiyordu. Alıp geri döndüm. Bu da babalık vazifesi" dedi.

Türkiye Barolar Birliği’nden son dakika kayyum açıklaması

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının İçişleri Bakanlığı işlemleriyle görevden uzaklaştırılması ile ilgili Türkiye Barolar Birliği'nden (TBB) açıklama geldi. TBB, "Görevden uzaklaştırma işlemi, geçici nitelikte bir tedbirdir. Bu sebeple, bir an önce ilgililer hakkında açıldığı söylenen soruşturmaların sonuçlandırılması ve tüm sürecin en şeffaf şekilde yönetilmesi beklenmektedir" açıklamasını yaptı.

ABD Büyükelçiliği: Söylentiler gerçek dışı

ABD Büyükelçiliği, Türkiye’deki ABD vatandaşlarına yönelik acil durum mesajı yayınlandığına dair sosyal medyada yer alan söylentilerin gerçek dışı olduğunu duyurdu.

Haydarpaşa’da parça parça yağma hazırlığı

Koruma Kurulu, Haydarpaşa Garı arazisindeki bazı taşınmazların yıkılmasına karar verdi. Kararla birlikte alanın ticari işletmelere devrinin yolu açıldı.

Metin Feyzioğlu A Haber’de Saray’a gitmeyen avukatları topa tuttu: Sizin evinizde mi açıklanacaktı?

Saray’ın Adli Yıl Açılış Törenine katılma kararı alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, A Haber’de Sarayın davetine katılmayan baroları eleştirdi.

Süleyman Soylu’dan Gül ve Davutoğlu’na: Dün bu mücadeleyi verdiğimiz bazıları…

Süleyman Soylu, HDP'li 3 belediyeye kayyum atanması hakkında açıklamada bulundu.