Manisa’da parkta spor yapan hamile kadını darp eden saldırgan serbest

Manisa’da parkta spor yapaan Ebru Tireli adlı kadını darp eden saldırgan Mehmet Tanrıbilen, serbest bırakıldı.

Tanrıbilen, ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmezken, o saatlerde başka yerde bulunduğunu savunmuştu.

Buna karşın araç plakasından ulaşılan Mehmet T.’yi hem görgü tanıkları hem de saldırıya uğrayan Ebru Tireli teşhis etmiş, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen saldırgan tutuklanmıştı.

Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, tahliye kararının gerekçesi ‘değişen delil durumu.’

Tanrıbilen’in avukatlarının dosyaya müvekkillerinin aracının o akşam evin önünden hiç ayrılmadığına dair kamera kayıtlarını sunduğu, savcının da bu doğrultuda Tanrıbilen’in tahliyesini talep ettiği öğrenildi.

Ne olmuştu?

Turgutlu ilçesinde dört aylık hamile Ebru Tireli (32) evinin yakınında bulunan bir parkta spor yaparken kimliği bilinmeyen bir erkeğin saldırısına uğradı.

Kırmızı bir arabadan inen bir erkek, yürüyüş yapan Tireli’nin yanına giderek, “Bir daha burada yürüyüp spor yapmayacaksın”tehdidiyle ayakkabısını çıkarıp vurmaya başladı. Yüzüne aldığı darbelerle yere düşen Tireli, karnındaki bebeğini korumak için saldırgandan özür dilemek zorunda kaldı.

‘Hamileyim diye yalvardım’

Tireli, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Hamileyim, ne olur vurma diyerek yalvardım, ne olduğunu anlamadım. Gözü dönmüş bir şekilde bana vurmaya devam etti. Yere düştüm, başımı kaldırıma vurdum, bu kez üzerime çıkıp, yüzüme vurmaya devam başladı… Hem küfür ediyor hem de vuruyordu. Sonra birden beni bırakıp kaçtı.”

Bir an için bebeğini kaybettiğini sanan Tireli, saldırının ardından eşini arayarak hastaneye gittiklerini belirtti: “Hemen kontrol altına alındım, tek tesellimiz çocuğumuzun iyi durumda olması… Hamile olduğum için o parkta sürekli spor yapıyorum, zaman zaman kızım ile birlikte de o parka gidiyoruz, böyle bir şeye hiç rastlamadım. Üzerimde kapüşonlu bir mont vardı. Montumun her yeri kapalıydı. Erkek veya kadın olduğumun bile, ilk bakışta anlaşılması oldukça güçtü.”

‘Eşimi kaybedebilirdim’

Ebru Tireli’nin eşi Akın Tireli de şahsın cezalandırılmasını istediklerini belirterek şunları söyledi: “Bu şahsın biran önce yakalanarak cezaya çarptırılmasını istiyoruz. Eşimin başına gelenlere inanmak çok güç. Hamile kadına bu nasıl yapılabilir? Bir saldırgan yüzünden hem eşimden hem de doğmamış çocuğumdan olabilirdim. Bizim hiçbir kimse ile ne kavgamız ne de bir husumetimiz var. Adalet karşısında hakkımızı sonuna kadar arayacağız.”

Son Haberler