Maltepe Cezaevi’nden haber var: ‘Berberoğlu özgürlüğe hazırlanıyor’

Ankara Milletvekili Aylin Nzalıaka,Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti.

Bağımsız Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu 14 Haziran 2016’dan beri tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi’nde ziyaret etti. Berberoğlu’nun durumu hakkında bilgi veren Nazlıaka sağlığının ve moralinin yerinde olduğunu söyledi. Berberoğlu’nun orada da gündemi yakından takip ettiğini anlatan Nazlıaka, “Berberoğlu üretmeye devam ediyor. Özgür günlere hazırlanıyor” ifadelerini kullandı.

‘Temsilen tutuklu’

AKP eliyle bir hukuk katliamı yaşandığını dile getiren Nazlıaka, Berberoğlu’nun tutuksuz yargılandığı dönemde her davaya katılırken şu an “kaçma şüphesi var” denilerek kara mizah malzemesi olabilecek bir gerekçe ile tutuklu bulunduğu belirtti. “Bu dava baştan sona bir siyasi kumpas davasıdır” diyen Nazlıaka, “Berberoğlu sadece 1981 yılından bu yana emek verdiği gazeteci kimliği ile değil, muhalefet partisi temsilcisi olarak da tutukludur. AKP’nin yanlış politikalarını halka anlatan, gerçekleri ortaya çıkartan ana muhalefet partisine biçilmek istenen rol Enis Berberoğlu ile bir kez daha ortaya konulmuştur. Bu tutukluluk çoklu bir saldırının, çoklu bir nefretin izdüşümüdür” diye konuştu.

‘Hep yanındayız’

Kamuoyunun daha önce gördüğü, AKP temsilcileri tarafından da itiraf edilen MİT tır’ları görüntülerinin bir sır olmadığını söyleyen Nazlıaka, “Bugün arkadaşımız ortada bir sır olduğu için değil, iktidarın tel tel dökülen politikaları nedeniyle tutuklu bulunuyor. Bir kez daha söylüyoruz: Tüm mağdur edilen dostlarımızla özgür ve aydınlık bir Türkiye’de buluşacağız. 16 Ocak’ta görülecek davada Berberoğlu’nun yanında olacağız” dedi.

En çok okunan haberler

Ünlü anket şirketinden çarpıcı AKP yorumu: ‘Bırakın seçim kazanmayı, Meclis’e girdiklerine dua edecekler!’

Yerel seçimleri yüzde 98’lik başarıyla tahmin eden, tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini ise tam isabetle bilen Avrasya Araştırma Şirketi’nden siyasi partilerle ilgili yeni tahminler geldi.

10 Kasım’da Harf Devrimi’ni eleştiren Erdoğan’a Atatürkçü tarihçiden jet yanıt!

Atatürkçü tarihçi Sinan Meydan Erdoğan'a sosyal medya hesabından yanıt verdi. 

Mehmet Eymür: Doğu Perinçek Amerikan ajanıdır

MİT Eski Üyesi Mehmet Eymür, Habertürk'te Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "fabrikatör" sözleri sonrası bağlanarak Perinçek'e şok bir yanıt verdi. İkili arasında sert bir tartışma yaşandı.

Abdurrahman Dilipak 10 Kasım’da haddini aştı: Sevgi saygı zorla mı?

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 10 Kasım'da kaleme aldığı "Sevgi ve saygı, zorla mı?" başlıklı yazısında 'Atatürk'ü Koruma Kanunu' olarak bilinen Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'un kaldırılmasını istedi.

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için Dolmabahçe’de mevlit okuttu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. yılında mevlit programı düzenlendi.

Kemal Kılıçdaroğlu: 20 milyar dolarlık bir fabrikayı kime peşkeş çekiyorsun arkadaş?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit ve gazi olanlar için toplanan paraların akıbetini sorarak, “Üstünden para topladılar, o parayı da yiyorlar. Nereye gitti bu para? Bu vakfın adresi nedir? Telefonu ne?” dedi. Bu hafta CHP grup toplantısına Usel Makina Mühendisleri de katıldı, Kılıçdaroğlu'na Atatürk tablosu hediye edildi.

Trump’a mektup: Erdoğan’ın Washington’a gelmesi uygunsuz

ABD Temsilciler Meclisi'nin Demokrat ve Cumhuriyetçi üyeleri, Başkan Donald Trump'a yazdıkları bir mektupta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyaretine karşı çıktıklarını ifade etti. Mektupta Trump'a ziyareti iptal etmesi çağrısı yapılıyor.

“Büyüksün reisim elinizi öpmeye geliyorum” diyen eski CHP’li koltuğu kaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'büyüksün reisim' dediği videoyla gündeme gelen Barış Saylak Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atandı.

Meral Akşener: Dalgacıların şahı damat bey haddini bil haddini!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Ekonomik politikaları eleştiren Akşener'in hedefinde Berat Albayrak vardı.

Şeyda Nur Karaoğlu kimdir?

Cumhurbaşkanı Danışmanlığı görevine atanan Şeyda Nur Karaoğlu da tıpkı babası Güngör Karaoğlu gibi hızla yükselen isimlerden oldu.