Pazartesi / 6 Temmuz 2020

Maltepe Cezaevi’nden haber var: ‘Berberoğlu özgürlüğe hazırlanıyor’

Ankara Milletvekili Aylin Nzalıaka,Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti.

207,020BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Bağımsız Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu 14 Haziran 2016’dan beri tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi’nde ziyaret etti. Berberoğlu’nun durumu hakkında bilgi veren Nazlıaka sağlığının ve moralinin yerinde olduğunu söyledi. Berberoğlu’nun orada da gündemi yakından takip ettiğini anlatan Nazlıaka, “Berberoğlu üretmeye devam ediyor. Özgür günlere hazırlanıyor” ifadelerini kullandı.

‘Temsilen tutuklu’

AKP eliyle bir hukuk katliamı yaşandığını dile getiren Nazlıaka, Berberoğlu’nun tutuksuz yargılandığı dönemde her davaya katılırken şu an “kaçma şüphesi var” denilerek kara mizah malzemesi olabilecek bir gerekçe ile tutuklu bulunduğu belirtti. “Bu dava baştan sona bir siyasi kumpas davasıdır” diyen Nazlıaka, “Berberoğlu sadece 1981 yılından bu yana emek verdiği gazeteci kimliği ile değil, muhalefet partisi temsilcisi olarak da tutukludur. AKP’nin yanlış politikalarını halka anlatan, gerçekleri ortaya çıkartan ana muhalefet partisine biçilmek istenen rol Enis Berberoğlu ile bir kez daha ortaya konulmuştur. Bu tutukluluk çoklu bir saldırının, çoklu bir nefretin izdüşümüdür” diye konuştu.

‘Hep yanındayız’

Kamuoyunun daha önce gördüğü, AKP temsilcileri tarafından da itiraf edilen MİT tır’ları görüntülerinin bir sır olmadığını söyleyen Nazlıaka, “Bugün arkadaşımız ortada bir sır olduğu için değil, iktidarın tel tel dökülen politikaları nedeniyle tutuklu bulunuyor. Bir kez daha söylüyoruz: Tüm mağdur edilen dostlarımızla özgür ve aydınlık bir Türkiye’de buluşacağız. 16 Ocak’ta görülecek davada Berberoğlu’nun yanında olacağız” dedi.

Her cuma bir ayet sallıyorum sözü hafızalardan silinmeyen Egemen Bağış’ın Cuma Namazı pozuna tepki yağdı

“Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımı büyük tepki çekti.

AKP’li vekil Erdoğan’ın açılışına katılmadı!

Ardahan'da AKP'nin tek vekili olan Orhan Atalay, Çıldır ilçesinde yapımı tamamlanan Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Köroğlu Barajı ve Kotanlı Hidroelektrik Santrali'nin açılışına katılmadı.

İmamoğlu, Halk Ekmek’in hizmetlerinin önüne geçen Salih Bekaroğlu’nun görevine son verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  İmamoğlu'nun Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu'nu görevden aldığı öğrenildi. 

Kılıçdaroğlu, erken seçim için Bahçeli’yi adres gösterdi: ‘Artık destek vermiyorum’ diyebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, " 2023 yani Cumhuriyet’in 100'üncü yılında biz bu ülkede halkımıza söz verdik Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız." dedi.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.
207,020BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et