Cuma / 25 Eylül 2020

Macron: Türkiye’nin Libya’daki faaliyetleri tarihi ve cezai sorumluluk içeriyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'nin, Libya'daki iç savaşta 'tarihsel ve cezai sorumluluk sahibi' olduğunu öne sürdü.

205,664BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “NATO üyesi olduğunu iddia eden bir ülke olarak Türkiye, Libya’daki iç savaşta tarihi ve cezai sorumluluk sahibi” dedi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, Almanya’yı ziyaret ederek Başbakan Angela Merkel’le görüşen Macron, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Macron, Türkiye’nin Libya politikasıyla ilgili bir soruya, Ankara’nın cihatçı savaşçıları Suriye’ye taşıdığını ve Birleşmiş Milletler silah ambargosuna karşı geldiğini öne sürerek, “Bunun, bir NATO üyesi ülke için tarihi ve cezai bir sorumluluk içerdiği görüşündeyim” cevabını verdi.

Macron Türkiye’nin Libya krizine müdahalesinin Fransa için “kabul edilemez” olduğunu da kaydetti ve Ankara’nın “bir an önce duruşunu netleştirmesi” gerektiğini savundu. (Kaynak: BBC Türkçe)

En çok okunanlar

Gündem

Bakanlık, İstanbul Büyükşehir’de yetki tespitini yandaş Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’e verdi

Belediye-İş Başkanı Nihat Yurdakul, “Bunun adı emek hırsızlığıdır” dedi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Belediye-İş’e gitti, görüş alışverişinde bulunuldu.

Ahmet Hakan : Kılıçdaroğlu hasımlarını güldürüyor, dostlarını ise çıldırtıyor…

Böyle bir ortamda dostlarını çıldırtıp hasımlarını güldüren bir ana muhalefet lideriyle uğraşmamak... İktidara yapılabilecek en büyük kıyaktır.

RTÜK’ten Fox TV’nin dizisine o inceleme

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), FOX TV'de yayınlanan "Kimsesizler" adlı diziyle alakalı inceleme başlatıldığını duyurdu.

Erkan Mumcu’dan Erdoğan’a ve AKP’ye sert yanıt

Erkan Mumcu, "Benimle bu konular hakkında Türkçesi düzgün, üst üste 3 cümle kurma yetkinliğinde bulunmayan insanların hangi makamda oldukları beni hiç kıskandırmıyor." ifadelerini kullandı.

Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili yeni ses kaydı ortaya çıktı

Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili ortaya çıkan yeni ses kaydından, 112 Acil Çağrı Merkezi ile Rabia Naz'ı hastaneye götüren ambulans sürücüsü arasında geçen konuşmada sürücünün, “Büyük ihtimalle araba vurup kaçmış” dediği duyuluyor.