Macron: Türkiye bazen IŞİD’le bağlantılı gruplarla birlikte çalışıyor

İngiltere'deki NATO zirvesi öncesi ABD Başkanı Donald Trump ile görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'ye yönelik eleştirilerini sürdürdü.

207,611BeğenenlerBeğen
7,892TakipçilerTakip Et

İngiltere’deki NATO zirvesi öncesi ABD Başkanı Donald Trump ile görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye’ye yönelik eleştirilerini sürdürdü.

Emmanuel Macron, Trump’ın yanında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Türkiye’ye baktığım zaman şunu görüyorum: Şimdi bizimle beraber çalışanlara karşı savaşıyorlar. Aynı zamanda bazen de IŞİD’le bağlantılı gruplarla beraber çalışıyorlar” dedi.

“Türkiye, güvenlik, ticaret, göç ve Avrupa Birliği konuları ile ilgili olarak Türkiye ile işbirliğini yitirdik” diyen Macron ayrıca Türkiye ile ilişkilerini gözden geçirdiklerini söyledi.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da görüşecek olan Macron, Türkiye’den iki konuda açıklama isteyeceklerini aktardı: Birincisi Türkiye’nin Rusya’dan S-400 savunma sistemini satın almasıyla ilgili açıklama beklediklerini söyleyen Macron, ikinci olarak ise Türkiye’nin, “YPG terör örgütü olarak kabul edilmezse, NATO’nun Baltık ülkeleri planı desteklenmeyecek” açıklamasının ardından halen NATO üyesi olup olmak istemediklerini Erdoğan’a soracaklarını belirtti.

Macron, Türkiye’nin Patriot yerine Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi almasıyla ilgili olarak, “Türkiye, NATO ile uyumlu olmamayı seçti” dedi.

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın Süleyman Soylu’ya attığı golün ardından Davutoğlu’ndan altın vuruş!

AKP'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, tutarsız kararların ardından "Bu bir yönetim krizi değilse, nedir?" sorusunu yöneltti. 

Deniz Zeyrek’ten bomba iddia: Süleyman Soylu’nun yerine gelecek ismi açıkladı

Gazeteci Deniz Zeyrek, olası bir kabine değişikliğinde Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı görevinden alınması halinde yerine Hakan Fidan'ın gelebileceğini yazdı.
207,611BeğenenlerBeğen
7,892TakipçilerTakip Et