Çarşamba / 28 Ekim 2020

Maaşlarını alamayan inşaat işçileri eyleme geçti

205,008BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Aydın’da yapımı devam eden Vakıflar Genel Müdürlüğü binasının inşaatında çalışan işçiler bugün (çarşamba) saat 12.00 sıralarında eylem yaptı. Yüklenici firmadan 2 aydan bu yana tam aylık ücret alamadıklarını öne süren 22 işçiden 6’sı binanın üstüne çıktı. İnşaatın tepesindeki işçileri görenler durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine polis, itfaiye ve 112 ekipleri sevk edildi. Polisin ikna etmeye çalıştığı işçiler, inşaatta buldukları demir kalıp ve tahta parçalarını aşağı atıp firma yetkililerinin gelmesini istedi. Haklarını alamadıklarını savunan işçiler, Vali Ömer Faruk Koçak’tan yardım istedi.

İşçiler adına konuşan Ali Karakuş, şöyle dedi:

“Valiliğe giderek şikayetimizi aktardık. 19 Kasım Cuma gününden bu yana maaşlarımızın tamamı yatırılmadığı için çalışmıyoruz. İki aydır, maaşlarımızın sadece asgari tutarı olan 1300 lira yatırılıyor. Geçtiğimiz gün yemeklerimizi de kestiler. Hepimizin derdi iki lokma ekmek. Evimize para gönderemiyoruz, açız mağduruz. Hakkımızı istiyoruz.”

Bir türlü ikna edilemeyen işçiler için Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak devreye girdi. İşçiler adına Vali Ömer Faruk Koçak ile Ali Karakuş’un telefonla görüşmesi sağladı. Ancak işçiler eylemlerine devam etme kararı aldı.

Son Haberler

Mahkemeden bir ‘Taşyapı’ kararı daha: Bakanlık iskanı durduruldu

İstanbul Kadıköy'deki Meteoroloji arsasına 4 adet gökdelen inşa eden ve ‘inşaatı hukuka aykırı ve keyfi eylemlerle’ durdurarak şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle Kadıköy Belediyesi’ne açtığı tazminat davasını kazanan Taşyapı’yla ilgili mahkemeden bir karar daha geldi. Taşyapı’ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen iskan mahkeme tarafından durduruldu.

Soma faciası ile ilgili 5 yöneticiye daha dava açıldı

Manisa'nın Soma ilçesinde 310 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 5 yöneticiye dava açıldı

Bitlis’’te toplantı ve yürüyüşler 7 gün yasak

Bitlis'te her türlü gösteri, basın açıklaması ve yürüyüşler, Valilik tarafından 7 gün boyunca yasaklandı.

Rektörden Fethullah isimli öğrenciye: Babana söyle ismini değiştirsin

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Öğretmenler Günü nedeniyle gittiği Yarımca İlkokulu'nda, bir öğrencinin adının Fethullah olduğunu öğrenince, "Babana söyle, ismi hemen değiştirsin" dedi.

Jülide Kural hakim karşısında… 7,5 yıla kadar hapsi isteniyor

Oyuncu Jülide Kural, terör örgütü propagandasından hakim karşısına çıktı.

Gündem

Charlie Hebdo’nun Erdoğan karikatürü üzerine Kültür Bakan Yardımcısı Çam’dan küfür

Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, Charlie Hebdo dergisine tepkisini Fransızca küfür paylaşarak gösterdi.

”Parti içinde Ümit Özdağ’a yönelik şikayet dilekçesi toplama kampanyası başlatıldı”

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "81 il başkanına denildi ki 'şikayetçi olun'. Böyle bir usul yok. Operasyonu yapan bu partinin en üst mekanizmalarında görev yapan insanlar, İYİ Parti içerisinde" dedi.

Selvi: Abdullah Gül o mektubu açıklamalı!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İyi parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında bulunduğu FETÖ imasında işaret ettiği eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın Fethullah Gülen'e yazdığı bir mektubu köşesine taşıdı.

Akşener’den Erdoğan’a ‘keyif çayı’ tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.

Komünist belediye işçilere ne kadar zam yaptı?

Tunceli Belediyesi ile Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. 161 işçiyi kapsayan sözleşmede yevmiyelere yapılan ortalama zam yüzde 30,19 oldu.