Sosyal Medya

Lise müdürünün Atatürk rahatsızlığı… Şok sözler

Gündem

Lise müdürünün Atatürk rahatsızlığı… Şok sözler

Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde Mustafa Kemal Atatürk baskılı tişörtle okula gittiği gerekçesiyle bir öğrenci okul müdürü Hasan Aydın tarafından okula alınmadı.

Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde sabah okula Atatürk baskılı tişörtle gelen öğrenciyi okul müdürü Hasan Aydın derse sokmayarak sert bir şekilde uyardı. Başka bir öğrenci tarafından ses kaydına alınan konuşmada, Hasan Aydın öğrenciye,  “Biri de yarın başka bir kıyafetle gelsin. Diğer gün başka biri benim için de böyle diye bir kıyafetle gelse ne yapacağız. Öbürü de peygamberin hayatında başka kıyafetle gelsin sence hangisi önemli. Biri de Hz. Adem’in doğum gününü kutlasın, onun resmi ile gelsin. Biri Fatih’in doğum gününde onun resmi ile gelsin nasıl olacak” diyor.

Cumhuriyet’in aktardığı habere göre, “Öğrencinin ben böyle geldim” söyleminden sonra ise Aydın konuşmaya devam ederek, “Ben böyle geldim diye bir şey yok. Burası senin babanın yeri değil. Atatürk’te senin babanın uşağı değil. Benim için Atatürk neyse senin içinde o. Kendi kendine sanki Atatürk’e daha yakınmış gibi numara çekiyorsun. Türkiye 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe Atatürk’ü kutluyor. Kendi kendine trip yapmana da gerek yok” şeklinde öğrenciye bağırmaya devam ediyor.

‘KIYAFETİ OLMAYANLAR DERSE GİRMESİN’

Öğrenciden üzerindeki kıyafetini değiştirmesini aksi halde bu tür kıyafetle gelen hiç bir öğrencinin derse alınmayacağını söyleyen Aydın,  “Burada bin 130 öğrenci var. Onlar neden böyle gelmiyorda sen kendi kendine şey yapıyorsun. Kıyafeti olanlar kıyafetini giysin, olmayanlar derse girmesin beklesin. Beni dinden imandan çıkarmayın. Benim içimden böyle geldi ne demek? Benim içimden donla gelmek geldi. Donla mı geleceğim. Size kıyafetleriniz yanınızda olsun denilmiş. Bu şekilde gelip adamı dinden imandan çakırıyorsun.” dedi.

    Gündem Kategorisinden...

    Yukarı
    *