Perşembe / 22 Ekim 2020

Lisansüstü sınavda torpil skandalı!

205,138BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Marmara Üniversitesi, yaptığı açıklamada gerekçesini belirtmeden Uluslararası İlişkiler ile Uluslararası Politik Ekonomi Doktora Programı’nın ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon Sinema Anabilim Dalı Sinema Tezli Yüksek Lisans Programı’nın bilgi değerlendirme ve mülakat sınavlarının iptal edildiğini duyurdu.

Buna göre sınavlar, rektörlük tarafından oluşturulacak jüri tarafından yeniden yapılacak. Üniversiteden yapılan duyuruda, “İptal edilen lisansüstü sınavlarda görev alan jüri üyeleri hakkında Yükseköğretim Kanunu çerçevesinde soruşturma başlatılmıştır” denildi.

İddiaya göre, üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İlişkiler Doktora Programı için başvuran ve Akademik Personel Seçme Sınavı (ALES) puanı 100 üzerinden 92, Genel Ağırlıklı Not Ortalaması ise 98 olan bir öğrenciye mülakat sonucu 100 üzerinden 5 puan verildi. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı İktisat Bölümü’nde de yüksek lisans için yapılan mülakatta 15 öğrenciye 100 üzerinden 100 puan verildiği öne sürüldü. Aynı enstitüde Sinema Yüksek Lisans Programı’nda da ALES’ten yüksek puan alan, diploma notu yüksek olan bazı adaylara mülakatta sadece 1 puan verildiği de iddia edildi.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

İsmail Saymaz İyi Parti’nin 40 ilde yaptırdığı anketi açıkladı

Gazeteci İsmail Saymaz, Habertürk’te katıldığı Türkiye’nin Nabzı programında, İyi Parti’nin 40 ilde gerçekleştirdiği anketin sonuçları açıkladı.

Kadir Şeker karantinaya alındı

Hakkındaki dava geçen hafta sonuçlanan ve 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker cezaevinde karantinaya alındı.

Ayhan Bilgen’den Özdağ’a yanıt: İYİ Parti MHP’ye destek verdi…

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın 31 Mart yerel seçimlerinde Kars'ta HDP'nin kazanmaması için MHP'ye destek verilmesi için çabaladığını belirterek, “Genel Başkan Akşener'i 3 defa aradım ve Kars'ta seçimlerden çekilmemizi söyledim ama sonuç alınmadı” sözlerine tutuklu eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'den yanıt geldi.

Metro Turizm’de bir skandal daha! 17 yaşındaki genç kıza taciz

Metro Turizm'e ait otobüste skandal görüntüler. Metro Turizm muavinin, yolculuk esnasında, 17 yaşındaki yolcuya cinsel istismarda bulunduğu görüntüler ortaya çıktı. Yolcu, kendisine yönelik cinsel saldırıyı böyle görüntüledi.

Emin Çölaşan’dan Bekir Coşkun isyanı: Ne olurdu Erdoğan’ın bir mesajını okusaydık…

Sözcü yazarı Emin Çölaşan'ın usta gazeteci Bekir Coşkun'un ölümünün yandaş medyada yer bulamadığını söyledi.