Cumartesi / 4 Temmuz 2020

Lindsey Graham: Kürtlere yaptığımız onursuzca, Erdoğan’ın ekonomisini çökerteceğiz

Türkiye'ye bir dizi yaptırım uygulanması için bir yasa tasarısı hazırlanmasının başını çeken ve ABD Başkanı Donald Trump'ın güçlü destekçilerinden Lindsey Graham, Türkiye'nin Kuzey Suriye operasyonu ve Kürtler'in ABD tarafından kendi başlarına bırakılmalarını yorumladı ve, "Her zamankinden daha fazla kaygılıyım" dedi.

207,036BeğenenlerBeğen
7,860TakipçilerTakip Et

Fox News’a konuşan Graham, “Cehennemden yaptırımlar” tehdidini yineledi ve “Amerikalılar’ın ürettiği F16’ların, Türkiye tarafından Kürtleri bombalamak için kullanılması beni gerçekten sinirlendiriyor” ifadelerini kullandı.

Graham’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

“Her zamankinden daha kaygılıyım. Kürtler gidecek yerleri olmadığı için Esad’la konuşuyor. Türkiye günü kurtarıyor ve, ‘Operasyon yaptığımız bölgeler dışındaki IŞİD kamplarını devralmayacağız’ diyor.

Kürt müttefiklerimiz Türkiye tarafından öldürülüyor. Özel Kuvvetler askeri, birlikte savaştıkları Kürtlerin yüz üstü bırakıldığını söyleyerek, kariyerinde ilk kez utanç duyduğunu söylemişti.

Bugün Kürtlere yaptığımız şey onursuzca ve bizim için tehlikeli çünkü; Türkiye Kuzey Suriye’de, IŞİD’i yenmek için bizimle birlikte savaşan Kürtlerin peşinden gitmeye devam ederse, IŞİD yeniden canlanacak ve İran, Esad bu durumdan en kazançlı çıkanlar olacaktır.

Salı günü Türkiye’ye karşı ‘cehennemden yaptırımlar’ tasarısı hazırlayacağım ve Erdoğan’ın ekonomisini çökerteceğim.

Irak’ın nasıl özgürleştirildiğini biliyor musunuz? Kürtler ve Araplar ve Suriye Demokratik Güçleri (SDG) tarafından sokak sokak, ev ev mücadeleyle özgürleştirildi ve bu sırada birçoğu da hayatını kaybetti.

Şu an 12 bin IŞİD militanı var cezaevlerinde çıkmayı bekleyen. Eğer Trump, Amerika’nın müttefikler olmadan kendini savunabileceğini düşünebiliyorsa, iyi şanslar!”

1 Yorum

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,036BeğenenlerBeğen
7,860TakipçilerTakip Et