Lindsey Graham: Kürtlere yaptığımız onursuzca, Erdoğan’ın ekonomisini çökerteceğiz

Türkiye'ye bir dizi yaptırım uygulanması için bir yasa tasarısı hazırlanmasının başını çeken ve ABD Başkanı Donald Trump'ın güçlü destekçilerinden Lindsey Graham, Türkiye'nin Kuzey Suriye operasyonu ve Kürtler'in ABD tarafından kendi başlarına bırakılmalarını yorumladı ve, "Her zamankinden daha fazla kaygılıyım" dedi.

Fox News’a konuşan Graham, “Cehennemden yaptırımlar” tehdidini yineledi ve “Amerikalılar’ın ürettiği F16’ların, Türkiye tarafından Kürtleri bombalamak için kullanılması beni gerçekten sinirlendiriyor” ifadelerini kullandı.

Graham’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

“Her zamankinden daha kaygılıyım. Kürtler gidecek yerleri olmadığı için Esad’la konuşuyor. Türkiye günü kurtarıyor ve, ‘Operasyon yaptığımız bölgeler dışındaki IŞİD kamplarını devralmayacağız’ diyor.

Kürt müttefiklerimiz Türkiye tarafından öldürülüyor. Özel Kuvvetler askeri, birlikte savaştıkları Kürtlerin yüz üstü bırakıldığını söyleyerek, kariyerinde ilk kez utanç duyduğunu söylemişti.

Bugün Kürtlere yaptığımız şey onursuzca ve bizim için tehlikeli çünkü; Türkiye Kuzey Suriye’de, IŞİD’i yenmek için bizimle birlikte savaşan Kürtlerin peşinden gitmeye devam ederse, IŞİD yeniden canlanacak ve İran, Esad bu durumdan en kazançlı çıkanlar olacaktır.

Salı günü Türkiye’ye karşı ‘cehennemden yaptırımlar’ tasarısı hazırlayacağım ve Erdoğan’ın ekonomisini çökerteceğim.

Irak’ın nasıl özgürleştirildiğini biliyor musunuz? Kürtler ve Araplar ve Suriye Demokratik Güçleri (SDG) tarafından sokak sokak, ev ev mücadeleyle özgürleştirildi ve bu sırada birçoğu da hayatını kaybetti.

Şu an 12 bin IŞİD militanı var cezaevlerinde çıkmayı bekleyen. Eğer Trump, Amerika’nın müttefikler olmadan kendini savunabileceğini düşünebiliyorsa, iyi şanslar!”

1 Yorum

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

CHP’ye FETÖ suçlamasında bulunan ‘Yılmaz Ateş’ hakkında karar

CHP'ye FETÖ suçlamasında bulunan eski milletvekili Yılmaz Ateş, CHP Ankara Disiplin Kurulu kararıyla kesin olarak partiden ihraç edildi.

Atatürk’e Benze(me)yen adam(lar)

“Atatürk’e benzeyen adamın tek sorunu Atatürk’e benzememesi” gibi bir şey yazmıştı bir sosyal medya kullanıcısı. Haklıydı da. “Atatürk’e benzeyen adam” uzaktan biraz andırsa da aslında Atatürk’e benzemiyordu.

Trump-Erdoğan görüşmesi sonrası iki ülke arasındaki buzlar çözüldü mü?

Haftalardır merakla beklenen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD’li mevkidaşı Donald Trump arasında 13 Kasım’da Washington’da gerçekleşen toplantı, kimilerine göre ilişkilerde yumuşamanın göstergesiyken, kimileri ise somut sonuçlar çıkmadan önce bir beklenti içerisine girmeyi iyimserlik olarak değerlendiriyorlar.

Muhalefet kaynıyor, İYİ Parti ile AKP yakınlaşıyor… Erdoğan ABD’den cebinde seçim kartıyla mı döndü?

Türkiye’nin Suriye’ye gerçekleştirdiği askeri operasyon kamuoyu yoklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteği arttırken bu sene yerel seçimlerde sürpriz zaferler kazanan resmi olmayan muhalif siyasi ittifak içindeki muhtemel çatlakları da ortaya çıkardı.

Tüm aile ve gazeteciler gözaltına alınmıştı… Süleyman Soylu’dan Rabia Naz açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hayatını kaybeden Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan ile meclis komisyonu çalışmalarını izleyen 3 gazetecinin mahkemeye sevk edilmesi hakkında "Rabia Naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor" dedi.