Laptop’unu THY’ye teslim etti başına bunlar geldi

Yolculuk öncesinde hasarsız teslim edilen Laptop ekranı çatlamış olarak iade edildi...

ABD ve İngiltere, Türkiye de dahil 6 ülkeden yapılan direkt uçuşlarda kabin içine dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve normalden büyük cep telefonlarının alınmasının yasaklandığını açıklamıştı. Yapılan yolculuklarda, yolcuların yasak kapsamına giren elektronik aletleri özel bavullara konularak bagaj kısmına alınmıştı.

Girişimci Ekim Nazım Kaya da, Türk Hava Yolları ile yapacağı ABD yolculuğu öncesinde bilgisayarını THY yetkililerine teslim etmişti. Ancak Kaya, yolculuk sonrasında laptop’unu ekranı çatlamış olarak buldu.

Kaya, yolculuk öncesinde “THY, hasarsız olduğunu tespit edip, bilgisayarı kapıda teslim alıp barkod veriyor.” sözleriyle başlatılan yeni uygulamayı Twitter üzerinden paylaşmıştı. Yolculuk bitiminde laptop’unun ekranının çatlamış olduğunu gören Kaya, şu ifadeleri kullandı: “ve @TurkishAirlines cihazı ekranı çatlamış olarak iade ediyor. Tutanak tuttum, bakalım ne olacak.”

Kaya’nın tutanağına THY’nin verdiği cevapta ise “Bagajınızda meydana gelen hata sebebiyle özür dileriz” denildi ve meydana gelen hasarın geri ödemesinin yapılacağı bildirildi.

 

Konuyla ilgili Kaya’yla Twitter üzerinden iletişime geçen THY Müşteri Destek Birimi ise özür dileyerek Kaya’dan hasarlı bagaj referans numarasını istedi.

Ardından kendisine THY Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü tarafından gönderilen e-postayı paylaşan Kaya, “Önce hasarlı bavuldan bahsediyorlardı, şimdi laptop olarak düzelttiler. RT’ler işe yaradı sanırım, gayet hızlı ilerliyor süreç.” ifadelerini kullandı.

Son Haberler