Kütahyalı: “Terörizme karşı alışveriş yapın”

Hükümete yakın Sabah gazetesi Rasim Ozan Kütahyalı, “Hangi semt bize yakınsa oranın AVM'sine gidelim ve alışveriş edelim. Kalleş ve alçak terörizme inat yaşamaya devam edelim” dedi.

Hükümete yakın Sabah gazetesi Rasim Ozan Kütahyalı, “Hangi semt bize yakınsa oranın AVM’sine gidelim ve alışveriş edelim. Kalleş ve alçak terörizme inat yaşamaya devam edelim” dedi.

“Ülkemizin ekonomisi 27 çeyrektir kesintisiz büyüyordu” diyen Rasim Ozan Kütahyalı, “Gezi kalkışmasına rağmen, 17-25 Aralık darbe girişimine rağmen, 7 Haziran sonrası bunalım dönemine rağmen, Rus uçağı düşürülmesi rezaletine rağmen genişlemeye ve gelişmeye devam ediyordu Türk ekonomisi…” diye devam etti.

Beşiktaş’taki terör saldırısına dikkat çeken Kütahyalı, “Dün açıklanan resmi verilere göre son 3 ayda yüzde 1.8 daralma var iktisadi hayatımızda… 10 Aralık 2016 Beşiktaş katliamı tam da bu dönemde kasten de gelen bir operasyondur…” diye yazdı.

Rasim Ozan Kütahyalı, “Katliam polislerimizi ve yurttaşlarımızı olduğu kadar ekonomimizi de hedeflemiştir…” diyerek yazısını şöyle sonlandırdı:

“İNADINA MAĞAZALARA, LOKANTALARA, PASTANELERE GİDECEĞİZ”

“İstiyorlar ki Türk ekonomisinin kalbi İstanbul şehrinin halkı korku içinde evlerinden çıkmasın, hiç alışveriş etmesin ve ekonomi külliyen batağın içine saplansın… İstanbul halkı olarak inadına sokaklara, meydanlara, caddelere çıkacağız… İnadına mağazalara, lokantalara, pastanelere gideceğiz. İnadına sinemalara, tiyatrolara, gösterilere gideceğiz… İstiyorlar ki günümüz İstanbul’unun en büyük cazibe merkezlerinden AVM’ler boşalsın, sinek avlasın. Dükkânlar ve mağazalar iflas etsin. Türkiye batsın ve bitsin… AVM’ler deyince aklınıza sadece lüks yerler gelmesin İstanbul’da her bütçeye uygun yüzlerce AVM var… Bu şehrin AVM’leri sadece İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin ve sadece Türkiye’nin değil tüm bölge ülkelerinin özellikle Arap ve Fars âleminin alışveriş anlamında kalbidir… İstisnasız tüm AVM’ler Türkiye’nin malıdır ve hepsinin dolu olması Türkiye’nin menfaatinedir… Sokaklara, caddelere çıkalım, alışveriş edelim. Hangi semt bize yakınsa oranın AVM’sine gidelim ve alışveriş edelim. Kalleş ve alçak terörizme inat yaşamaya devam edelim. İnadına umutla yaşamak vaktidir…”

Tarihi surda Millet Balkonu

Diyarbakır’ın UNESCO koruması altındaki surların hemen dibinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar ve TOKİ’nin ihalesiyle 6 ayda tamamlanan ‘Millet Bahçesi’ projesi kapsamında, tarihi sura balkon yapıldı. Surların dibine de beton dökülürken, önüne de istinat duvarı örüldü.

Kafede telefonla konuşan gazeteciyi ‘Hükümeti eleştiremezsin’ deyip ihbar ettiler

Uzun yıllardır gazetecilik yapan Y.K., Muğla’da bir kafede telefonla konuşurken, hükümetin Libya ve Suriye politikası ile Kanal İstanbul projesini eleştirdi. iddiaya göre bu sırada Y.K.'nın telefon konuşmalarına kulak misafiri olan iki kişi önce Y.K. ile tartıştı daha sonra da polise ihbarda bulundu. Yapılan şikayet nedeniyle 'devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla gözaltına alınan Y.K. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gazeteci Uğur Mumcu katledilmesinin 27. yılında anılıyor

Türkiye'nin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en büyük gazetecilerinden Uğur Mumcu, bombalı bir suikastle öldürülmesinin 27. yılında anılıyor.

Emin Çölaşan: Gördüklerim karşısında şok geçirdim…

Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde, 24 Ocak 1993’te evinin önündeki bombalı suikaste uğrayarak hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu’yu andı. 

Hülya Koçyiğit’in damadı kamuyu 15 milyon zarara uğrattı!

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın şirketinin kamuyu 15 milyon lira zarara soktuğu ortaya çıktı. Söz konusu ihale ve sözleşme Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından iptal edildi.
209,921BeğenenlerBeğen
4,677TakipçilerTakip Et