Kurulacak yeni partinin görünen yüzünden çarpıcı iddia: Bahçeli Ecevit’e yaptığının aynısını Erdoğan’a yapacak

Partileşme çalışmaları içerisinde olan Çoban Ateşi Hareketi'nin önemli isimlerinden Gürkan Çakıroğlu, 6 ay içerisinde çalışmalarının tamamlanacağını ve Türk siyasetine yeni bir soluk getireceklerini anlattı.

Partileşme çalışmaları içerisinde olan Çoban Ateşi Hareketi’nin önemli isimlerinden Gürkan Çakıroğlu, 6 ay içerisinde çalışmalarının tamamlanacağını ve Türk siyasetine yeni bir soluk getireceklerini anlattı.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın yeni parti girişimleri gündemdeki yerini korurken, merkez sağda başka bir partinin temeli atılıyor. İçlerinde DYP’den eski isimlerin de olduğu Çoban Ateşi Hareketi, yeni partinin çekirdeğini oluşturuyor. Altı ay içerisinde kurulması planlanan yeni partinin isimlerinden Avukat Gürkan Çakıroğlu, İYİ Parti Şişli Örgütü’nde görev almış bir isim ancak partinin merkez sağ için bir söylem geliştirmediğini belirterek istifa etti.

Artıgerçek’ten Rıfat Doğan’ın sorularını yanıtlayan Çakıroğlu, önümüzdeki süreçte  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “AKP’nin kesin düşüşünü hissettiği anda da Ecevit’e yaptığını Erdoğan’a da” yapacağı iddiasını ortaya attı. DSP’yle birlikte iktidar ortağı olan Devlet Bahçeli 2001’de erken seçim çağrısı yaparak AKP’nin iktidara geldiği sürecin ilk adımını atmıştı.

Söyleşinin ilgili bölümü şu şekilde:

-Cumhur ittifakında bir çatırdama söz konusu mu? Erdoğan’ın Türkiye İttifakı söylemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İktidar geri dönüşü olmayan yola gireli çok oldu. Siyasi olarak kendisini bitirdiği gibi kendisine el uzatan, omuz veren tüm diğer kesimleri de aldattı, istismar etti ve sonrasında da acı çektirdi. Kimse onlara artık inanmaz. Erdoğan’ın Bahçeli’ye olan ihtiyacı Bahçeli’nin Erdoğan’a olan ihtiyacından kat kat fazla bu sebeple ittifak Bahçeli istemedikçe çatırdamaz. Bahçeli bunu ister mi? Türkiye’yi resmen olmasa da fiilen yönetiyorken neden istesin ama AKP’nin kesin düşüşünü hissettiği anda da Ecevit’e yaptığını Erdoğan’a da yapar. Erdoğan’ın Türkiye İttifakı söylemi ise diğer tüm söylemleri gibi boş, konuşmaya bile değmez.

AKP’yle anlaşıp Ahmet Necdet Sezer’e Türkiye’nin en gizli FETÖ’cüsü diyen Cem Uzan’a Ayşenur Arslan’dan bomba yanıt

İktidarla anlaşıp yakın zamanda Türkiye'ye döneceği belirtilen Cem Uzan, sosyal medya hesabından bu kez Ahmet Necdet Sezer'i hedef aldı. Uzan'a yanıt Ayşenur Arslan'dan geldi. 

Erdoğan’dan İmamoğlu uyarısı: İstanbul’un nabzını iyi tutarsak Türkiye’yi de yakalamış oluruz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da AKP İl başkanları Toplantısı'nda konuştu. 

İBB’nin yılda 12 milyon TL’sini Fatih Terim Stadyumu’na gömmüşler

Başakşehir Fatih Terim Stadyumunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne pahalıya patladığı ortaya çıkarken, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devir aşamasında olan stadyum için İBB’nin yıllık yaklaşık 12 milyon liralık masraf yaptığı tespit edildi.

Hükümet medyasında AKP’nin sonu yazıldı: Uzatmalar oynanıyor…

Yandaş Fuat Uğur, Güngören Belediyesi'nde yaşanan skandal üzerinden AKP'yle ilgili çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı..

‘Erdoğan ve Bahçeli erken seçime gidiyor’

AKP’den istifa edip Ahmet Davutoğlu’nun partisine katılacağını açıklayan Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçime gideceğini savundu.
210,589BeğenenlerBeğen
4,588TakipçilerTakip Et