Kurtuluş Savaşına dil uzatan yandaş Merve Şebnem Oruç’a tarih dersi veren Gamze Pamuk Ateşli trollerin hedefi oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Avukat Gamze Pamuk Ateşli Haber Global'de katıldığı programda "Madem yurtta sulh cihanda sulh diyoruz, Kurtuluş Savaşını yapmasaydık o zaman" diyen yandaş Sabah yazarı Merve Şebnem Oruç'a cevap verince iktidarın paralı trollerinin hedefi oldu. 

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Avukat Gamze Pamuk Ateşli Haber Global’de katıldığı programda “Madem yurtta sulh cihanda sulh diyoruz, Kurtuluş Savaşını yapmasaydık o zaman” diyen yandaş Sabah yazarı Merve Şebnem Oruç’a cevap verince iktidarın paralı trollerinin hedefi oldu.

Programda Türkiye’nin dış politikasını tartışılırken Gamze Pamuk Ateşli’den iktidarın agresif politikasına yönelik eleştiri geldi. Ateşli AKP’nin komşularla sıfır sorun politikasından sıfır komşu sürecine kadar attığı adımları eleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh cihanda sulh” sözlerini hatırlatan Ateşli iktidarın dış politikadaki adımlarını toplumu ve muhalefeti de kapsayacak şekilde bilgi paylaşımı yapması gerektiğini ve komşularıyla uzlaşarak adımlar atması gerektiğini vurguladı.

Yandaş Sabah yazarı Merve Şebnem Oruç, Ateşli’nin bu sözlerine “Komşularımızla barışma meselesi klişe olmaya başladı. Sorun yaşamamaktan bahsediyorsak Kurtuluş Savaşını yapmasaydık o zaman” diyerek yanıt verdi.

Gamze Pamuk Ateşli ise Türkiye’nin dış politikasında barışçıl bir rota izlemesi gerektiği eleştirisine Kurtuluş Savaşı örneği vererek yanıt veren Merve Şebnem Oruç’u uyardı. Ateşli, “Dış politikadaki sorunlarımızdan bahsettim Kurtuluş Savaşı emperyalizme verilen bir savaştı. Bugünkü sorun dış politikada günlük gelişmelere karşı adım atılıyor olması. Dış politikadaki gelişmeleri Kurtuluş Savaşıyla bir tutmak tamamen talihsizlik” dedi.

Ateşli’nin bu sözlerinin ardından kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

İŞTE O ANLAR :

Yandaş Merve Şebnem Oruç bu eleştiriye sesini yükselterek “Demagoji yapıyorsunuz” diye yanıt verince programın moderatörü Osman Girgin araya girerek konuyu değiştirdi.

Programdaki bu tartışmanın hemen ardından iktidar trolleri sosyal medyada Gamze Pamuk Ateşli’yi hedef alan onlarca mesaj paylaştı.

Yandaş kanallar ve isimler Ateşli’yi hedef gösterirken programda Türkiye’nin dış politikasına dair eleştirisini kesip montajlayarak 24 TV ekranlarına veren Hikmet Genç sosyal medya lincini daha da körükledi.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu: İki büyük deprem toplanma alanını hizmete açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Seferberlik Planı'nı başlakttıklarını dile getirerek, "Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız" dedi.

AFAD’dan son açıklama: 20 can kaybı, 1015 yaralı

AFAD'dan sabah saat 07.30 sıralarında yapılan açıklamada depremde 20 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın projesini reddettiği Prof. Naci Görür, Elazığ depremini Ekim ayında böyle tespit etmiş!

Deprem uzmanı Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da CNN Elazığ ve çevresini vuran depremi nokta atışıyla işaret ettiği ortaya çıktı.
209,922BeğenenlerBeğen
4,678TakipçilerTakip Et