Külünk’ün “15 Temmuz’un siyasi ayağı CHP’nin ittifakıdır” sözlerine CHP’den kapak!

Muhalefete “FETÖ” suçlamasında bulunan AKP'li Külünk, “15 Temmuz’un siyasi ayağı CHP’nin ittifakıdır” dedi. Külünk'e CHP'den yanıt gecikmedi. Bu arada Fethullah Gülen'i ziyaret eden ve hatıra fotoğrafı çektiren AKP'li milletvekilleri yeniden aday oldu.

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu dörtlü “Millet ittifakı” ve Abdullah Gül için 15 Temmuz’un siyasi ayağı imasında bulundu.

Külünk, konuk olarak katıldığı FOX TV’de İlker Karagöz’ün Çalar Saat adlı programının konuğu oldu.

Muhalefete “FETÖ” suçlamasında bulunan Külünk, “15 Temmuz’un siyasi ayağı CHP’nin ittifakıdır” dedi.

İlker Karagöz’ün “Eğer Meral Akşener engel olmasaydı Abdullah Gül de aday olacaktı. O da FETÖ’nün siyasi ayağı mı” sorusu üzerine Külünk şu yanıtı verdi: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.”

Külünk sözlerine şöyle devam etti: “Bu ittifakın bir tek temeli var 15 Temmuz’un siyasi ayağını devam ettirmek. 15 Temmuz’da silahlı kanadın başaramadığını şimdi bu dördünü bir araya getirerek bu ittifak üzerinden Türkiye’yi Erdoğansızlaştırmak, Erdoğansız siyaset, Erdoğansız Türkiye hedefine ulaşmak için 15 Temmuz’un devamı olan bir modeldir. 15 Temmuz’da kimlerin ekran başında beklediğini biliyoruz.”

“FETÖ’YÜ DEVLETİN İÇİNE YERLEŞTİRENLERİN…”

AKP’li Külünk’ün iddialarına CHP’den yanıt gecikmedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan gazetecilerin sorusu üzerine Külünk’e şöyle yanıt verdi:

“FETÖ’ye biz ‘çete’ derken onlar ‘Muhterem Hocaefendi’ diyorlardı. Çeteyi ve FETÖ’yü devletin içine yerleştirenlerin başkalarına söyleyecek hiçbir sözü yoktur. Sırça köşkte oturan, kimsenin camına taş atmaya hakkı da yoktur. Bizim FETÖ’yle hiçbir zaman yolumuz bir yerde buluşmadı. Her zaman karşı karşıya geldik. Devletin içine yerleştirdiler, şimdi kendi kusurlarını örtme telaşıyla iktidarlarını devam ettirebilmek için başkalarına attıkları iftira aracı haline dönüştü. Devleti yıkma aracı haline dönüştürdükleri FETÖ, şimdi de iftira aracı haline dönüştü.”

GÜLEN’İN YANINA GİDENLER AKP’DEN YENİDEN ADAY OLDU

AKP’li Metin Külünk’ün CHP’ye ve muhalefet ittifakına FETÖ suçlamasını yönelttiği gün Sözcü gazetesinde dikkat çeken bir haber yayımlandı. Deniz Ayhan imzalı haberde, Pensilvanya’ya gidip Fethullah Gülen ile fotoğraf çektiren ve ikindi namazı kılan 12 AKP milletvekilinden 7’sinin yeniden aday olduğu bilgisi yer aldı.

AKP’li milletvekilleri, 2012’de Boston’da FETÖ tarafından organize edilen “Kültür Günleri” programına katılmış, o tarihte 12’si de milletvekili olan grup Pensilvanya’ya da giderek Fethullah Gülen ile de görüşmüştü. Birlikte ikindi namazı kılan vekiller, hatıra fotoğrafı da çektirmişti. Ziyarette kadın vekillerin başlarını kapatmaları da dikkat çekmişti.

YENİDEN ADAY OLAN AKP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ

Ziyarete giden isimlerden 4’ü hariç diğerleri 2015’te yapılan iki seçimde liste dışı kalmıştı.

Pensilvanya’ya giden milletvekillerinden İlknur İnceöz, Vedat Demiröz, Bayram Özçelik ve İsmail Tamer halen Milletvekili bulunuyor ve dördü de yeniden aday oldu.

Fotoğraftakilerden AKP Giresun eski Milletvekili Adem Tatlı; AKP Siirt Eski Milletvekili Arif Demikıran, AKP Tokat eski Milletvekili Dilek Yüksel, AKP Trabzon eski milletvekili Safiye Seymenoğlu ise adaylık başvurusu yapmadı. Fotoğraftaki bir diğer eski AKP’li milletvekili Ahmet Öksüzkaya ise 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’den arandığını öğrenince yurtdışına kaçmıştı.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki: Nerede kaldı bu süt?

Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. Erdoğan,”‘Suyu ucuzlatacağız’ dediler, ucuzlattılar mı? ‘Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz’ dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” ifadelerini kullandı.

Mine Kırıkkanat’ın ‘Bahçeli ve evlilik’ paylaşımına MHP’den belden aşağı tepki!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada söylediği 'Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor.' sözüne bekar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hatırlatarak 'Devlet Bahçeli için çok mu geç' mesajı yazdı. Mesaja MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 'belden aşağı' sözlerle yanıt verdi.

Bakan Turhan: Evet Kanal İstanbul bir rant projesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesini yapacaklarını ve faturayı İBB’ye göndereceklerini belirtti.
210,007BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et