Çarşamba / 27 Ocak 2021

Kulisler kaynamaya başladı: CHP’nin bunu fark etmesi şart!

CHP Kurultayı’nın öne çekilmesinin ardından kulisler hareketlenmeye başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, normalde 2018 yılında yapılması gereken olağan kurultay sürecini öne çekeceklerini belirtip “Olağan kurultay sürecini hemen başlatacağız. 2017’nin kasım veya aralık ayında bu süreci tamamlayacağız. 2018 yılında yeni kadrolarımızla seçime hazırlanacağız” demişti.

Bu açıklamanın ardından CHP Kulisleri hareketlendi. CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Türktime sitesinde “Siyasette Kartlar Yeniden Dağıtılmıyor, Masa Değişiyor” başlıklı yazı kaleme alarak kritik değerlendirmelerde bulundu.

“YENİ SÖYLEMLERLE BİRLİKTE YENİ KADROLARDA ŞART”

“Yeni şeyler söylenmesi değil sadece yeni söylemlerle birlikte yeni kadrolarda şart” diyen Kuşoğlu şu dikkat çeken ifadeleri kullandı:

“Genç nüfusun bu kadar yoğun olduğu, teknolojinin bu kadar belirleyici olduğu ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de radikal değişim geçirildiği bu dönemde siyasette yıpranmış kadrolar yerine yeni kadrolara ihtiyaç çok açık.

Yani kısaca siyaset radikal bir değişim döneminde… Kartlar değil oyun masası değişiyor ve muhalefetin de bunun farkında olması lazım. Muhalefetin derken, en başta Hayır cenahına bu referandumda lokomotiflik yapmış CHP’nin bunu fark etmesi şart. CHP bu değişimi gerçekleştiremez ise mutlaka bir siyaset doğacak ve bu ihtiyaç giderilecek, bu boşluk doldurulacaktır. Kılıçdaroğlu’nun bunların farkında olduğunu çok iyi biliyorum. İşin püf noktası yani zorluğu ben değil diğerleri değişsin denmesinde… Bu siyaset tecrübesi olanlar bilir hiç de basit bir konu değil…”

Son Haberler