Cuma / 3 Temmuz 2020

Kulisler kaynamaya başladı: CHP’nin bunu fark etmesi şart!

CHP Kurultayı’nın öne çekilmesinin ardından kulisler hareketlenmeye başladı.

207,054BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, normalde 2018 yılında yapılması gereken olağan kurultay sürecini öne çekeceklerini belirtip “Olağan kurultay sürecini hemen başlatacağız. 2017’nin kasım veya aralık ayında bu süreci tamamlayacağız. 2018 yılında yeni kadrolarımızla seçime hazırlanacağız” demişti.

Bu açıklamanın ardından CHP Kulisleri hareketlendi. CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Türktime sitesinde “Siyasette Kartlar Yeniden Dağıtılmıyor, Masa Değişiyor” başlıklı yazı kaleme alarak kritik değerlendirmelerde bulundu.

“YENİ SÖYLEMLERLE BİRLİKTE YENİ KADROLARDA ŞART”

“Yeni şeyler söylenmesi değil sadece yeni söylemlerle birlikte yeni kadrolarda şart” diyen Kuşoğlu şu dikkat çeken ifadeleri kullandı:

“Genç nüfusun bu kadar yoğun olduğu, teknolojinin bu kadar belirleyici olduğu ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de radikal değişim geçirildiği bu dönemde siyasette yıpranmış kadrolar yerine yeni kadrolara ihtiyaç çok açık.

Yani kısaca siyaset radikal bir değişim döneminde… Kartlar değil oyun masası değişiyor ve muhalefetin de bunun farkında olması lazım. Muhalefetin derken, en başta Hayır cenahına bu referandumda lokomotiflik yapmış CHP’nin bunu fark etmesi şart. CHP bu değişimi gerçekleştiremez ise mutlaka bir siyaset doğacak ve bu ihtiyaç giderilecek, bu boşluk doldurulacaktır. Kılıçdaroğlu’nun bunların farkında olduğunu çok iyi biliyorum. İşin püf noktası yani zorluğu ben değil diğerleri değişsin denmesinde… Bu siyaset tecrübesi olanlar bilir hiç de basit bir konu değil…”

Süleyman Soylu’dan havai fişek fabrikasındaki patlama hakkında açıklama: ‘7 kaybımız var, 4’ü vefat’

Süleyman Soylu, Sakarya'daki havai fişek patlaması hakkında açıklama yaptı.

Öztrak: ‘Çoklu baro’ projesi; avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesidir!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, çoklu baro' teklifinin "Avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesi' olduğunu söyledi. Öztrak baro başkanlarının Meclis kapısında bekletilmesine ise "Bu utanç, sadece ucube saray hükümetine ait değildir, sarayın vesayeti altına girmeyi tercih eden buna destek veren iktidar ve koalisyon ortakları da bu utanca ortaktır" sözleri ile tepki gösterdi.

Meral Akşener’den ‘erken seçim tarihi’ yorumu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Sözcü TV'de Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtladı.

Ankara’da baro başkanlarına polis müdahalesi: Milletvekilleri darp edildi

Çoklu baro görüşmeleri ikinci gününde devam ediyor. Baro başkanlarının Meclis bahçesindeki bekleyişini haber yapan Artı TV muhabiri Sibel Hürtaş'ın gözaltına alınmasına tepki gösteren milletvekilleri darp edildi.

Erdoğan’dan Sakarya’daki patlamaya ilişkin ilk açıklama

Sakarya'daki hava fişek fabrikasındaki patlama sonrası AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama geldi.
207,054BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et