Kübra Par’dan Tamer Karadağlı’ya: Densizliğinin gölgesinde kaldı

HaberTürk gazetesi yazarı Kübra Par, Tamer Karadağlı'nın Nihal Yalçın'a yönelik tavrını eleştirdi.

Tamer Karadağ’ın Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Nihal Yalçın’la girdiği polemik gündemdeki yerini koruyor.

HaberTürk gazetesi yazarı Kübra Par bugünkü köşesinde bu yıl 58’incisi düzenlenen ntalya Altın Portakal Film Festivali’nde Nihal Yalçın’ın konuşması sırasında Tamer Karadağlı’nın tutunduğu tavrı eleştirdi.

‘DENSİZLİĞİNİN GÖLGESİNDE KALDI’

Par’ın yazısından ilgili bölüm şöyle oldu:

”Film festivallerinin genel bir bahtsızlığı vardır. Festival organizasyonu ne kadar başarılı olursa olsun kapanış törenlerinde türlü aksilikler yaşanır ve her şey o skandalların gölgesinde kalır. Önceki gece gerçekleştirilen Altın Portakal da Tamer Karadağlı’nın densizliğinin gölgesinde kaldı. Aslında töreni seyrederken ben de Nihal Yalçın’ın lafı biraz fazla dolandırdığı duygusuna kapılmıştım ama gözüm hep ondaydı, Karadağlı’nın arkada yaptığı korkunç mimikleri fark etmemişim.Sonradan dikkatli izleyince ben de çok kızdım. Efendi efendi bekleyip ödülü takdim edecek yerde, çok çirkin yüz ifadeleri takınarak arada saatine bakması, sonra da gelip zorla ödülü uzatması en hafif tabirle kabalıktı.

‘DÜNYADA DA BİRAZ POLİTİKTİR’

Bu tür törenler sadece Türkiye’de değil dünyada da biraz politiktir. Ödül alırken iktidara dokundurmak bir nevi âdettendir ama Nihal Yalçın’ın konuşmasında bu manada abartılı bir şey yoktu. Bu olayın ötesinde, ben bu yılki festivalin artılarından söz etmek istiyorum. Ahmet Boyacıoğlu ve Başak Emre gibi festivaller konusunda çok tecrübeli iki ismin yönetimde olması, festivalin kalitesini ve ciddiyetini artırmış. Ulusal yarışmanın geri gelmiş olması da Türkiye sineması adına sevindirici. Böylelikle Altın Portakal yeniden sektörün sahiplendiği bir festival haline gelmiş.”

Son Haberler