Koronavirüse yakalanan Sadi Konuk Hastanesi doktoru Selçuk Köse yoğun bakıma alındı

Bakırköy Sadi Konuk Hastanesinin hekimlerinden Göğüs Cerrahı Selçuk Köse, koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyor.

208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et

Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesinde göğüs cerrahı olarak çalışan Dr. Selçuk Köse, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyor.

Geçtiğimiz gün yoğun bakıma alınan Köse’ye coronavirüs teşhisi konulduktan sonra Favipiravir isimli ilacın ise bulunduğu belirtildi.

Bakırköy Sadi Konuk Hastanesinde tedavisi süren Selçuk Köse için eski eşi sosyal medyadan yardım çağrısında bulunmuştu.

MÜZİSYEN KİMLİĞİYLE TANINIYOR

Selçuk Köse, sevilen bir doktor olmanın yanısıra müzisyen kimliğiyle de tanınıyor. 2013 yılında verdiği bir röportajda “8 yaşında babamın aldığı gitarla müzikle tanıştım. 12 yaşında ilk gitar dersimi aldım ve bir daha müzikten hiç kopmadım” ifadelerini kullanıyor.

Köse, “Tıp mı yoksa müzik mi” sorusuna ise “Bugün seçim yapmak zorunda kalsam müziği seçerim, sebebi ise çok sevmeme rağmen hekimliğin artık ülkemizde en zor mesleklerden biri haline getirildiği, saygınlığının giderek örselendiği, bilime önem verilmemesi hepimizin malumu. Giderek birçok hekimde bu nedenle tükenmişlik yaşanmakta ve iş değişikliği söylemleri artmaktadır maalesef.” cevabını veriyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Koronavirüs tedavisi gören Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti.

“Bu yasak salgından dolayı değil” diyen Orhan Sarıbal: Maden şirketleri rahat çalışsın diye polisler burada bekletiliyor

Türkiye halkının koronavirüsle mücadele ettiği günlerde dahi doğa talanı ve rant siyaseti işlemeye devam ediyor. Bursa Yenişehir’de Meyra Madencilik’in yapacağı kurşun, çinko, bakır zenginleştirme tesisi ve atık barajı için bölgeye hareket eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın yolu polis tarafından kesildi.

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen belediyelerden ortak bildiri

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayınladı.

Erdoğan: Yardım kampanyasını devletimiz yürütüyor, devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları ile video konferans toplantısında konuştu.

Engin Altay açtığı ağzını yumdu gözünü: Bunun adı yalakalıktır, kepazeliktir, haraçtır

Meclis’e sunulan infaz paketine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Konuşmak mı suç adam öldürmek mi suç. Vallahi billahi konuşmak Ak Parti’ye göre daha büyük bir suç” dedi. Yargıtay’ın Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyası için destek isteyen Yargıtay’a da yüklenen Altay, “Yargıtay Başkanı nedir bu? Bunun adı da kepazeliktir. Yargının el üstünde Türkiye’ye Korona vergisini kendi yargıtay üyelerine talimatla emretmek kepazeliktir” diye konuştu.
208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et