Perşembe / 29 Ekim 2020

Koronavirüs nedeniyle hastaneye alınmayan kadın yolda hayatını kaybetti

205,008BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Pamukova Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden 28 yaşındaki 4 çocuk annesi Damla Şimşir bugün sabah saatlerinde evlerinin önünde bir anda yere yığıldı.

Sözcü’den Erhan Kaytanbay’ın haberine göre, yakınları ambulansın geç geleceğini düşünerek kendilerine ait araçla Pamukova Devlet Hastanesine götürdü. Ancak İl Pandemi Kurulunun kararı ile hastane personelinin geçici olarak Arifiye’de görevlendirilmesi nedeni ile Pamukova Devlet Hastanesi kapalı olunca, hasta yakınları Damla Şimşir’i Geyve Devlet Hastanesine götürmek için yola çıktılar.

Damla Şimşir’i hastaneye götürdükleri araç Geyve yakınlarında arızalanınca, hasta başka bir araçla Geyve Devlet Hastanesine götürülen 28 yaşındaki Damla Şimşir hayatını kaybetti. Talihsiz kadının kalp krizinden ölmüş olabileceği değerlendirilirken, kesin ölüm nedeninin yapılan otopsi sonucunda belli olacağı belirtildi.

Foto: Sözcü

“HASTANE AÇIK OLSA DAMLA HAYATTA OLACAKTI”

28 yaşındaki 4 çocuk annesi Damla Şimşir’i hastaneye götüren akrabaları şu ifadeleri kullandı:

* Sabah saatlerinde Damla evlerinin önünde yere düşmüş vaziyetteydi. Çenesi kilitlenmişti. Ambulans geç gelir diye kendi aracımızla Pamukova Devlet Hastanesine götürdük. Ama hastane kapalıymış.

* Mecburen Geyve Devlet Hastanesine gitmek için yola çıktık. Ama aracımız yolda arıza yaptı. Hastayı arkamızdan gelen eşinin bulunduğu araca aldık.

* Geyve Devlet Hastanesi acile götürdüğümüzde bize doktor ve görevli sağlık personeli öldüğünü söylediler. Burada hastanemiz açık olsa ilk müdahale burada yapılacaktı. Belki Damla şu an hayatta olacaktı.

“O HASTANEYİ KAPATANLARIN VİCDANI NASIL RAHAT EDECEK?”

Şimşir’in genç yaşta ölümü komşularını da yasa boğarken, komşuları talihsiz kadının Pamukova İlçe Hastanesinin kapalı olması nedeni ile öldüğünü iddia ederek “Buradaki hastane açık olsaydı o 28 yaşındaki kadın ölmezdi. 4 tane çocuğu yetim kaldı, sokakta kaldılar. O hastaneyi kapatanların nasıl vicdanı rahat edecek. Günah değil mi? Yazık değil mi? Pamukova ilçelikten çıktı köy oldu“ dedi.

EŞİNİN PAYLAŞIMI DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Talihsiz kadının 2019 Temmuz ayından da aynı rahatsızlığı geçirdiği ancak tedavi edilerek kurtulduğu belirtilirken, eşi Volkan Şimşir’in Temmuz 2019 ayında sosyal medya hesabından yaptığı “Allahım seni bana ve çocuklarına bağışladığı için, binlerce şükür olsun sana” paylaşımı ise dikkat çekti.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem