Koronaburger peynir ekmek gibi satıyor

Adını mikroskopla bakıldığında taç şeklinde çıkıntılarından alan koronavirüsün yeşil renkli, taç biçimli burgeri peynir-ekmek gibi satıyor.

208,792BeğenenlerBeğen
7,497TakipçilerTakip Et

Vietnam’ın başkenti Hanoi’de Pizza Home isimli paket servisli restoranın şefi Hoang Tung ile yardımcıları ‘Yenmek için yemelisin’ sloganıyla ürettikleri koronaburgerle virüse meydan okuyor.

Burger ekmeğini yeşil çay katarak yeşil renkte üreten Vietnamlı aşçı ekibi, ekmeğin üst dilimini de koronavirüsün taçvari çıkıntılarıyla şekillendiriyor.

corona burger ile ilgili görsel sonucu

Bir Uzakdoğu felsefesi

“Aramızda şakalaşıyorduk, ‘korktuğun bir şey varsa onu yemen gerekir’ diye. O yüzden ‘virüsün şeklinde burger yersen koronavirüs artık sana korkutucu gelmez’ diye düşündük” açıklamasını getiren şef Hoang Tung, bu düşünce biçimiyle pandemi sırasında insanlara neşe ve keyif vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Torununu koronaburger yemeye getiren 66 yaşındaki Dang Dinh Quy da aynı görüşteydi:

“Bu koronavirüs dedikleri çok tehlikeli. Ama onun şeklinde bir burger yersek, zihinlerimizde ona karşı zafer kazanmış oluruz. Yenmek istiyorsan önce onu ham yapacaksın.”

Koronavirüs pandemisi yüzünden Vietnam’da kepenklerini kapatmak zorunda kalan işletmelerin sayısı her geçen gün artarken, Pizza Home günde 50 koronaburger satmasıyla dikkat çekiyor.

Vietnam, şubat ortasında teyit edilen 16 korona vakasının tamamının iyileştiğini açıkladıktan sonra, yabancı turistler ve yurtdışından dönen yurttaşların virüs taşıması nedeniyle yeni bir korona dalgasına yakalandı. Halihazırda teyit edilmiş 148 vaka açıklanırken, ölüm haberi gelmedi.

Hanoi and Ho Çi Minh (Saygon) şehirlerinde hastane, eczane, market ve Pizza Home gibi bazı paket servisli restoranlar dışında tün işletmeler kapatılmış vaziyette.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen belediyelerden ortak bildiri

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayınladı.

Erdoğan: Yardım kampanyasını devletimiz yürütüyor, devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları ile video konferans toplantısında konuştu.

Engin Altay açtığı ağzını yumdu gözünü: Bunun adı yalakalıktır, kepazeliktir, haraçtır

Meclis’e sunulan infaz paketine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Konuşmak mı suç adam öldürmek mi suç. Vallahi billahi konuşmak Ak Parti’ye göre daha büyük bir suç” dedi. Yargıtay’ın Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyası için destek isteyen Yargıtay’a da yüklenen Altay, “Yargıtay Başkanı nedir bu? Bunun adı da kepazeliktir. Yargının el üstünde Türkiye’ye Korona vergisini kendi yargıtay üyelerine talimatla emretmek kepazeliktir” diye konuştu.

‘Saray’ın 1 gününü finanse etmek için 877 bin yurttaşın Korona yazıp göndermesi gerekiyor’

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, “Saray’ın sadece 1 günlük harcamasını finanse etmek için 877 bin yurttaşın Korona yazıp 8119’a göndermek gerekiyor” ifadeleriyle yardım kampanyası başlatan iktidarın israfını gözler önüne serdi.

Yargıtay’ın başına geçen Ethem Sancak’ın eniştesinden Erdoğan’ın kampanyasına zorunlu bağış dayatması: En az 1000 TL!

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca da hakim ve savcılar başta olmak üzere diğer çalışanlardan kampanyaya destek olunmasını istedi.
208,792BeğenenlerBeğen
7,497TakipçilerTakip Et