Cumartesi / 11 Temmuz 2020

Koronaburger peynir ekmek gibi satıyor

Adını mikroskopla bakıldığında taç şeklinde çıkıntılarından alan koronavirüsün yeşil renkli, taç biçimli burgeri peynir-ekmek gibi satıyor.

206,925BeğenenlerBeğen
8,578TakipçilerTakip Et

Vietnam’ın başkenti Hanoi’de Pizza Home isimli paket servisli restoranın şefi Hoang Tung ile yardımcıları ‘Yenmek için yemelisin’ sloganıyla ürettikleri koronaburgerle virüse meydan okuyor.

Burger ekmeğini yeşil çay katarak yeşil renkte üreten Vietnamlı aşçı ekibi, ekmeğin üst dilimini de koronavirüsün taçvari çıkıntılarıyla şekillendiriyor.

corona burger ile ilgili görsel sonucu

Bir Uzakdoğu felsefesi

“Aramızda şakalaşıyorduk, ‘korktuğun bir şey varsa onu yemen gerekir’ diye. O yüzden ‘virüsün şeklinde burger yersen koronavirüs artık sana korkutucu gelmez’ diye düşündük” açıklamasını getiren şef Hoang Tung, bu düşünce biçimiyle pandemi sırasında insanlara neşe ve keyif vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Torununu koronaburger yemeye getiren 66 yaşındaki Dang Dinh Quy da aynı görüşteydi:

“Bu koronavirüs dedikleri çok tehlikeli. Ama onun şeklinde bir burger yersek, zihinlerimizde ona karşı zafer kazanmış oluruz. Yenmek istiyorsan önce onu ham yapacaksın.”

Koronavirüs pandemisi yüzünden Vietnam’da kepenklerini kapatmak zorunda kalan işletmelerin sayısı her geçen gün artarken, Pizza Home günde 50 koronaburger satmasıyla dikkat çekiyor.

Vietnam, şubat ortasında teyit edilen 16 korona vakasının tamamının iyileştiğini açıkladıktan sonra, yabancı turistler ve yurtdışından dönen yurttaşların virüs taşıması nedeniyle yeni bir korona dalgasına yakalandı. Halihazırda teyit edilmiş 148 vaka açıklanırken, ölüm haberi gelmedi.

Hanoi and Ho Çi Minh (Saygon) şehirlerinde hastane, eczane, market ve Pizza Home gibi bazı paket servisli restoranlar dışında tün işletmeler kapatılmış vaziyette.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Tramvaydaki yaşlı sapık kadınlar tarafından suç üstü yakalandı

İzmir'de tramvayda yaşlı bir kişi 15 yaşındaki genç kızların fotoğrafını çekerken, fotoğrafını çektiği kız çocuğu tarafından yakalandı.

Müslümanlara korona virüs bulaştırmak için harekete geçtiler, İngiliz İstihbaratı açıkladı

İngiltere Bağımsız Aşırı Irkçılığa Karşı Komisyon (CCE), İngiliz istihbaratına verdiği raporda, Neo-Nazi ve aşırı sağcı grupların Yahudilere ve Müslümanlara korona virüs (Covids-19) bulaştırmak için eylemler düzenleyeceği bildirildi.

Yoldan geçenlere cinsel organını gösteren taksici için İBB’den emsal karar!

Şişhane Meydanı’nda yolu kapatarak müşteri kavgasına giriştiği esnada kendisine tepki gösteren 4 kişiye küfür ve hakaretler ederek cinsel organını gösteren 4 suç kaydı olan taksici savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. İBB ise çalışma iznini iptal etti.

Ayasofya’nın açılacağı tarihle ilgili çarpıcı Lozan detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılacağını duyurduğu tarihle ilgili Lozan detayı!

Erdoğan’dan Ayasofya önünde toplanan vatandaşlara tepki

Danıştay'ın Ayasofya kararının ardından, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Millete Sesleniş konuşması gerçekleştirdi.
206,925BeğenenlerBeğen
8,578TakipçilerTakip Et