Sosyal Medya

Konya Büyükşehir Rakka’daki kamyonu reddetti ama sosyal medya soruyor “Doktor bu ne!”

Gündem

Konya Büyükşehir Rakka’daki kamyonu reddetti ama sosyal medya soruyor “Doktor bu ne!”

Konya Büyükşehir Belediyesi, Rakka’daki bulunan araçla ilgili açıklama yaptı.

IŞİD’den kurtarılan Suriye’nin Rakka kentinde, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait araç bulunduğu ileri sürüldü. Fotoğrafta eski bir kamyonunun üzerinde Konya Büyükşehir Belediyesi’nin logosu görülürken belediyenin resmi internet sitesinden konu ile ilgili açıklama yapıldı. Belediyenin açıklaması belediyenin sitesindeki görseller ile yalanlandı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında belediyemize ait olduğu iddia edilen hurda bir araçla ilgili tamamen gerçeğe aykırı haberler yayınlanmaktadır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına açıklama yapılması uygun görülmüştür: Bu tür kasıtlı ve algı oluşturmaya yönelik haberler ülkemizi karalama çabalarının bir uzantısıdır. Ülkemizi ve şehrimizi illegal örgütlerle irtibatlı gibi gösteren iddialar tamamen asılsızdır.

‘FOTOĞRAFTAKİ LOGO BİZİM DEĞİL’

Sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanan fotoğraflardaki araç belediyemiz envanterine kayıtlı bir araç değildir. Söz konusu fotoğrafların nerede ve nasıl çekildiği belli olmadığı gibi fotomontaj olma ihtimali de oldukça yüksektir. Zira fotoğraftaki aracın alt ve üst yapısı ile oynanmış ve birbiri ile uyumlu olmadığı rahatlıkla görülmektedir. Araç üzerinde görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir” açıklamasına sosyal medyadan itiraz geldi. Gazeteci Metin Cihan sosyal medya hesabından belediyenin temizlik aracının fotoğrafı paylaşılıp “Konya Belediyesi’nin açıklaması hepten berbat ama özellikle logo konusunda anında şüpheye düşüp belediye sitesine göz attım ve bakın ne buldum. Açıkça yalan söylüyorlar”mesajına yer verildi.

Gündem Kategorisinden...

Yukarı
*