Komünist Başkana “Nohutçu” diyen Fehim Işık’a efsane yanıt: Eleştirel görüşünüze değil Amerikancı olduğunuz için size Amerikan Uşağı dedim

HDP'ye yakın gazeteci Fehim Işık, Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu'nu yandaş medyanın diliyle hedef aldı. Akademisyen Candan Badem Işık'ın bu hareketini affetmedi.

208,770BeğenenlerBeğen
7,614TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun 31 Mart seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi’nin Tunceli adayı olması bir süredir HDP ve çevresinde hareket eden partilerin Komünist Başkanı hedef almasına neden olmuştu.

Daha önce ABD Suriye’den çekilmesin diye imza toplayan Küba lideri Fidal Castro’yu hedef alan eski Evrensel yazarı gazeteci Fehim Işık’ın da hedefinde komünist başkan var.

Fehim Işık’ın Komünist Başkan hakkında söylediklerine itiraz eden KHK mağduru akademisyen Candan Badem ise sosyal medyada hedef oldu.

Işık’a “Amerikancı” diyen Badem onlarca tehdit mesajı aldı.

İkili arasındaki polemik bu tehdit mesajları üzerinden de devam etti.

Fehim Işık Candan Badem’in kendisini hedef gösterdiğini iddia etti.

Fehim Işık’ın açıklaması:

“Bana “Amerikan usağı” diyerek hakaret eden KHK’li akademisyen Candan Badem’in twiti üzerinden bir tartışma yürüyor.
Birincisi insanlar benzer düşüncelere sahip olmayabilir, fikirlerini söyleyebilir. Fikrini söyledi diye insanlara hakaret etmek, saldırmak devrimcilik değil. +

Candan Badem’in saldırı gerekçesi yaptığı yazı bana ait değil. TKP ile ilgili fikrini ifade edip güncele bağlayan bir başka yazar arkadaşa ait bir değerlendirmeyi paylaştım. Paylaşımdaki başlık ise o yazıdan alıntı. +

Bu nedenle hakarete uğramakla kalmadım Badem’in hedef göstermesiyle özellikle Yeni TKP’lilerin organize girişimi neticesinde tehdit ve edep dışı küfürlere de maruz kaldim.
Bu mantığı şiddetle protesto ediyor ve reddediyorum. +

Maçoğlu’nun adaylığı ile ilgili görüşümü daha önce yazmıştım; bu vesileyle bir kez daha yazayım.
Adaylığı dogru bulmam mümkün degil.

Dersimlilere çağrım mücadeleyi kayyuma karşı büyütmeleri ve gaspedilen belediyeyi zindana atılan eşbaşkanların yoldaşlarına teslim etmeleri

Onurlu davranış budur.
Ancak dost dediklerimiz, ne yazık ki Dersim’de kayyuma karşı mücadelede güç parçalayarak kayyumun ekmeğine yağ sürdüler. Açıktır ki bu küçük hesaplar Dersim’i yeniden devlete bağlar. +

Olay şu aslında. Eleştirel görüşüm nedeniyle, Dersim’de HDP’ye ve HDP’lilere saldırganlığı, hakareti alışkanlık haline getirmiş birinin “Amerikan uşaklığı” gibi bel altı kavramları kullanmasına kimsenin bir sözü yok mu? +

Bu arkadaş siyaset edebini yerle bir ediyor. Dostluğa kurşun sıkan da insanların görüşünü söylemesi değil, bizzat bu mantıktır.
Son olarak şunu söyleyeyim. Maçoğlu’nun adaylığını doğru bulmadım ama aday olma hakkına da karşı çıkmadım. +

Nihayetinde onun adaylığına karşı yapılmış her saldırıyı bir dosta yapılmış saldırı olarak algılar ve karşı çıkarım.
Eleştiri saldırı değil elbet bunu da bilirim. Madem aday ve Dersim’de rakiplerden biridir eleştiririm, beni eleştirenleri de memnuniyetle karşılarım. +

Maçoğlu’na aday olduğu için ihanet ediyor, uşaklık ediyor demem; kesinlikle demedim de. Siyaset edebini biliriz. En önemlisi de dünyanın bir günden ibaret olmadığının da farkındayız. Dostluğun mutlaka devam etmesi gerektiğine inanırım.

Sorun ben veya ben gibilerin eleştirisi değil TKP zihniyeti üzerinden bel altı saldıranların üslubudur.
Bir kez daha bilinsin diye bu 3-5 cümleyi yazma gereği duydum.
Saygılarımla.”

(İmla hataları Fehim Işık’a aittir)

Akademisyen Candan Badem ise Işık’a verdiği yanıtta “Eleştirel görüşünüz nedeniyle değil, Amerikancılık yaptığınız için Amerikan uşağı dedim” ifadelerini kullandı.

Badem, Fehim Işık’ın kendisini hedef gösterdiğini ve çok sayıda küfür ve hakaret mesajı aldığını belirterek, “Maçoğlu’na nohutçu diyen adam şimdi bize üslup dersi vermeye çalışıyor” dedi.

FEHİM IŞIK ‘AMERİKAN UŞAĞI’ MI? 

ABD’nin Suriye’den çekilme kararı almasının ardından Beyaz Saray’ın resmi sitesinde, “Rojava’nın Bir Başka Yemen Olmasına İzin Vermeyin” başlıklı imza kampanyası başlatılmıştı.

Kampanyayı en çok sahiplenen isimlerden birisi de HDP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Fehim Işık olmuştu.

Mehmet Ceyhan: Ölüm oranımız Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil, yüzde 7!

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vatandaşlara dışarı çıkmama çağrısını yenileyerek, “Ölüm oranımız, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil. Ölüm oranımız yüzde 7 civarında. Bir süre artan test sayısına rağmen vaka sayısı durduğu zaman o zaman bu iş durdu diyebileceğiz. Şu anda biz işin daha başındayız. Biz 30 bin test yaptığımızda daha çok vaka ile karşılaşacağız” dedi.

CHP’nin doktor vekili Adıgüzel: Eylül’e kadar sürerse 50 milyon insanımız enfekte olacak bir milyon insanımızı kaybedebiliriz.

CHP’li doktor milletvekillerinden Mustafa Adıgüzel, koronavirüs salgınına ilişkin soruları yanıtladı. Adıgüzel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hakkında başarılı yorumlarına katılmadığını belirtti. Sürecin başarısız yürütüldüğünü belirten Adıgüzel, "Bence işini yapmaya çalışan bir adam ama başarılı değil." dedi. 

Erdoğan’ın kampanyasında toplanan paranın tutarı belli oldu

İletişim Başkanlığı, Erdoğan'ın duyurduğu kampanya kapsamında şimdiye kadar 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca: 79 hastamızı kaybettik, 2456 yeni vaka var

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 79 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, toplam can kaybının 356'ya ulaştığını bildirdi.

Belediye başkanlarıyla görüşen Erdoğan’dan bağış açıklaması: Kendilerini devletin üstünde görenlere milletimiz hak ettiği cevabı verecektir

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans ile yapılan belediye başkanları toplantısı sonrası açıklama yaptı.
208,770BeğenenlerBeğen
7,614TakipçilerTakip Et