Komünist Başkana “Nohutçu” diyen Fehim Işık’a efsane yanıt: Eleştirel görüşünüze değil Amerikancı olduğunuz için size Amerikan Uşağı dedim

HDP'ye yakın gazeteci Fehim Işık, Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu'nu yandaş medyanın diliyle hedef aldı. Akademisyen Candan Badem Işık'ın bu hareketini affetmedi.

Halkweb Haber Merkezi

Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun 31 Mart seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi’nin Tunceli adayı olması bir süredir HDP ve çevresinde hareket eden partilerin Komünist Başkanı hedef almasına neden olmuştu.

Daha önce ABD Suriye’den çekilmesin diye imza toplayan Küba lideri Fidal Castro’yu hedef alan eski Evrensel yazarı gazeteci Fehim Işık’ın da hedefinde komünist başkan var.

Fehim Işık’ın Komünist Başkan hakkında söylediklerine itiraz eden KHK mağduru akademisyen Candan Badem ise sosyal medyada hedef oldu.

Işık’a “Amerikancı” diyen Badem onlarca tehdit mesajı aldı.

İkili arasındaki polemik bu tehdit mesajları üzerinden de devam etti.

Fehim Işık Candan Badem’in kendisini hedef gösterdiğini iddia etti.

Fehim Işık’ın açıklaması:

“Bana “Amerikan usağı” diyerek hakaret eden KHK’li akademisyen Candan Badem’in twiti üzerinden bir tartışma yürüyor.
Birincisi insanlar benzer düşüncelere sahip olmayabilir, fikirlerini söyleyebilir. Fikrini söyledi diye insanlara hakaret etmek, saldırmak devrimcilik değil. +

Candan Badem’in saldırı gerekçesi yaptığı yazı bana ait değil. TKP ile ilgili fikrini ifade edip güncele bağlayan bir başka yazar arkadaşa ait bir değerlendirmeyi paylaştım. Paylaşımdaki başlık ise o yazıdan alıntı. +

Bu nedenle hakarete uğramakla kalmadım Badem’in hedef göstermesiyle özellikle Yeni TKP’lilerin organize girişimi neticesinde tehdit ve edep dışı küfürlere de maruz kaldim.
Bu mantığı şiddetle protesto ediyor ve reddediyorum. +

Maçoğlu’nun adaylığı ile ilgili görüşümü daha önce yazmıştım; bu vesileyle bir kez daha yazayım.
Adaylığı dogru bulmam mümkün degil.

Dersimlilere çağrım mücadeleyi kayyuma karşı büyütmeleri ve gaspedilen belediyeyi zindana atılan eşbaşkanların yoldaşlarına teslim etmeleri

Onurlu davranış budur.
Ancak dost dediklerimiz, ne yazık ki Dersim’de kayyuma karşı mücadelede güç parçalayarak kayyumun ekmeğine yağ sürdüler. Açıktır ki bu küçük hesaplar Dersim’i yeniden devlete bağlar. +

Olay şu aslında. Eleştirel görüşüm nedeniyle, Dersim’de HDP’ye ve HDP’lilere saldırganlığı, hakareti alışkanlık haline getirmiş birinin “Amerikan uşaklığı” gibi bel altı kavramları kullanmasına kimsenin bir sözü yok mu? +

Bu arkadaş siyaset edebini yerle bir ediyor. Dostluğa kurşun sıkan da insanların görüşünü söylemesi değil, bizzat bu mantıktır.
Son olarak şunu söyleyeyim. Maçoğlu’nun adaylığını doğru bulmadım ama aday olma hakkına da karşı çıkmadım. +

Nihayetinde onun adaylığına karşı yapılmış her saldırıyı bir dosta yapılmış saldırı olarak algılar ve karşı çıkarım.
Eleştiri saldırı değil elbet bunu da bilirim. Madem aday ve Dersim’de rakiplerden biridir eleştiririm, beni eleştirenleri de memnuniyetle karşılarım. +

Maçoğlu’na aday olduğu için ihanet ediyor, uşaklık ediyor demem; kesinlikle demedim de. Siyaset edebini biliriz. En önemlisi de dünyanın bir günden ibaret olmadığının da farkındayız. Dostluğun mutlaka devam etmesi gerektiğine inanırım.

Sorun ben veya ben gibilerin eleştirisi değil TKP zihniyeti üzerinden bel altı saldıranların üslubudur.
Bir kez daha bilinsin diye bu 3-5 cümleyi yazma gereği duydum.
Saygılarımla.”

(İmla hataları Fehim Işık’a aittir)

Akademisyen Candan Badem ise Işık’a verdiği yanıtta “Eleştirel görüşünüz nedeniyle değil, Amerikancılık yaptığınız için Amerikan uşağı dedim” ifadelerini kullandı.

Badem, Fehim Işık’ın kendisini hedef gösterdiğini ve çok sayıda küfür ve hakaret mesajı aldığını belirterek, “Maçoğlu’na nohutçu diyen adam şimdi bize üslup dersi vermeye çalışıyor” dedi.

FEHİM IŞIK ‘AMERİKAN UŞAĞI’ MI? 

ABD’nin Suriye’den çekilme kararı almasının ardından Beyaz Saray’ın resmi sitesinde, “Rojava’nın Bir Başka Yemen Olmasına İzin Vermeyin” başlıklı imza kampanyası başlatılmıştı.

Kampanyayı en çok sahiplenen isimlerden birisi de HDP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Fehim Işık olmuştu.

Davutoğlu Erdoğan’ı zayıf noktasından vurdu: Oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz

Gelecek Partisi'ni kuran eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Davutoğlu, "Kendi oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz" dedi.

Bu görüntüleri izleyen AKP’lilerin yüreği ağzına geliyor

İstanbul'a partisinin İl Başkanlığı'nın yeni binasının açılışı için gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davuotoğlu yüzlerce araçlık konvoyla karşılandı.

Maddi sıkıntı yaşayan 2 çocuk babası kendini kamyonunun önüne astı

Konya’da evli ve iki çocuk babası kamyon şoförü M.Ç, maddi sıkıntılar nedeniyle Konya Kamyon Garajı’da intihar etti.

CHP Ankara İl Kongresinde gerginlik… “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” dedi kadınların tokadını yedi

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak ’ın, kadınlara ilişkin sözleri ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” demesi üzerine salonda bir anda yuh sesleri yükselirken, kadınlardan da, erkek delegelerden de sert tepki geldi. Partili kadınlar Koçak’ın elinden mikrofonu almaya çalışırken, salonda pet şişeler havada uçuştu.

İmamoğlu’ndan İBB Meclisi’ndeki AKP’lilerin TÜRGEV oyununa hodri meydan: Eşkıyalık bu, yürürlüğe koymayacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu”nun birinci etabı olan “Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı”ndaki ilk test sürüşünü gerçekleştirdi.
209,711BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et