Salı / 24 Kasım 2020

Kızından, Ali Koç’a ‘ayrımcılık’ dersi

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Türkiye’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan ‘geriye düştüğünü’ söyledi. Koç, kadına şiddetin gözle rahatsız edici boyutlara ulaştığını belirtip, kızıyla ilgili bir anısını anlattı. Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Türkiye’nin, pek çok konuda ilerlerken kadın istihdamı konusunda ise ciddi bir gerileme süreci içinde olduğunu söyledi. Kadına şiddet […]

204,594BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Türkiye’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan ‘geriye düştüğünü’ söyledi. Koç, kadına şiddetin gözle rahatsız edici boyutlara ulaştığını belirtip, kızıyla ilgili bir anısını anlattı.

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Türkiye’nin, pek çok konuda ilerlerken kadın istihdamı konusunda ise ciddi bir gerileme süreci içinde olduğunu söyledi. Kadına şiddet konusunun gözle görülür ve rahatsız edici boyutlara geldiğini kaydeden Koç, “Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’yi kurarken bir yol çizmiş, Sabiha Gökçenler çıkmış. Neden böyle gerilere düştük anlamıyorum” dedi.

KIZIM ‘NEDEN BANA EMANET ETMİYORSUN’ DİYE SORDU

Kendi hayatından bir örnek veren Koç, “Kalıplar içinde yaşadığımı fark ettim. Ben seyahatlere giderken, 8 yaşındaki oğluma, ben yokken ev sana emanet annene kız kardeşine sahip çık diyorum. Sonra bir gün kızım ‘neden bana emanet etmiyorsun’ diye sordu. Sistemi değiştirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Sözcü’den Sayime Başçı’nın haberine göre Koç, Türkiye’nin, pek çok konuda ilerlerken kadın istihdamı konusunda ise ciddi bir gerileme süreci içinde olduğunu söyledi.

“ATATÜRK BİR YOL ÇİZMİŞ, GERİLERE DÜŞTÜK”

Kadına şiddet konusunun gözle görülür ve rahatsız edici boyutlara geldiğini kaydeden Koç, “Artık hepimizin psikolojisini bozuyor kadını da çalışmama noktasına getiriyor. İş dünyasında ve hayatta hiçbir zaman kadın meselelerinin halledileceğini düşünmüyorum ama bugünkü durum da çok kötü. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’yi kurarken bir yol çizmiş, Sabiha Gökçenler çıkmış. Neden böyle gerilere düştük anlamıyorum” dedi.

Son Haberler

Mahkemeden bir ‘Taşyapı’ kararı daha: Bakanlık iskanı durduruldu

İstanbul Kadıköy'deki Meteoroloji arsasına 4 adet gökdelen inşa eden ve ‘inşaatı hukuka aykırı ve keyfi eylemlerle’ durdurarak şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle Kadıköy Belediyesi’ne açtığı tazminat davasını kazanan Taşyapı’yla ilgili mahkemeden bir karar daha geldi. Taşyapı’ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen iskan mahkeme tarafından durduruldu.

Maaşlarını alamayan inşaat işçileri eyleme geçti

Aydın'da Vakıflar Genel Müdürlüğü binasının yapımını üstlenen firmada çalışıp, 2 aydan bu yana ücretlerin bir kısmını alabildiklerini öne süren 22 işçiden 6'sı, 5 katlı inşaatın tepesine çıkarak eylem yaptı. Demir kalıp ve tahta parçalarını aşağı atan işçiler "Hakkımızı istiyoruz" dedi.

Soma faciası ile ilgili 5 yöneticiye daha dava açıldı

Manisa'nın Soma ilçesinde 310 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 5 yöneticiye dava açıldı

Bitlis’’te toplantı ve yürüyüşler 7 gün yasak

Bitlis'te her türlü gösteri, basın açıklaması ve yürüyüşler, Valilik tarafından 7 gün boyunca yasaklandı.

Rektörden Fethullah isimli öğrenciye: Babana söyle ismini değiştirsin

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Öğretmenler Günü nedeniyle gittiği Yarımca İlkokulu'nda, bir öğrencinin adının Fethullah olduğunu öğrenince, "Babana söyle, ismi hemen değiştirsin" dedi.

Gündem

Davutoğlu’dan ”Albayrak, cumhurbaşkanının damadı olduğu için mi ekonomi kötüye gitti?” sorusuna çok konuşulacak yanıt

"Biliyorsan niye sabrettin, bilmiyorsan, 18 yıldır bilançoya bakmayı mı öğrenemedin?

Erdoğan’ın “Kendimizi Avrupa’da görüyoruz” sözlerini AKP’nin Yeliz’i Ahmet Hamdi Çamlı yanlış anladı, sosyal medyada gündem oldu

TBMM'de "Yeliz" ismi ile açtığı canlı yayınla bilinen AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kendimizi Avrupa'da görüyoruz" şeklindeki sözlerini, bir ‘saldırı yapma' şeklinde yorumladı.

‘Tayyip Bey bile bizi FETÖ’cü yapamadı sen kimsin?’

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, geçtiğimiz akşam Habertürk'te Enine Boyuna programına katıldı.

“Algoritma değişti: 3 ay temaslı sayılmayacaklar!”

Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç, Bilim Kurulu tarafından hazırlanan temaslı algoritmasının 20 Kasım’da bir kez daha güncellendiğini belirterek, "Koronavirüs tanısı alan ve ardından iyileşen kişiler son üç ay içerisinde başka bir pozitif vaka ile temas etse dahi temaslı kabul edilmeyecek." ifadelerini kullandı.

MHP’den bomba açıklama: Arınç’ın koruması artık kalktı; ‘bileti kesildi’

HaberTürk TV’de yayınlanan Kübra Par’la Açık ve Net programında MHP’li üst düzey isimle yaptığı görüşmeyi aktaran gazeteci İsmail Saymaz “MHP’liler artık (Arınç’ın) bileti kesildi diye düşünüyorlar” dedi.