Salı / 19 Ocak 2021

Kim Milyoner İster’de tüm ülkeyi ekranların başına kilitleyen Babe Ruth sorusu

Babe Ruth, maç sırasında başını serin tutmak için kepinin altına hangisini koyardı ve her iki vuruşta bir bunu yenilerdi?

Babe Ruth, maç sırasında başını serin tutmak için kepinin altına hangisini koyardı ve her iki vuruşta bir bunu yenilerdi? Kim Milyoner Olmak İster soruları ve cevapları ekran başındaki izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Atv ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Kenan İmirazlıoğlu’nun üstlendiği programda çıkan bu soru ekran başındaki izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Sorunun cevabını merak edenler ise Google da araştırmalar yapmaya başladı. İşte o sorulardan bir tanesi…

Babe Ruth, maç sırasında başını serin tutmak için kepinin altına hangisini koyardı ve her iki vuruşta bir bunu yenilerdi? Televizyon ekranlarının başarılı yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster cumartesi akşamları izleyiciyle buluşuyor. Atv ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Kenan İmirazlıoğlu’nun üstlendiği program 7’den 70’e herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Her bölüm olduğu gibi bu bölüm de çıkan soruların cevapları ekran başındakiler tarafından merak edildi. İşte Milyoner’in dikkat çeken sorusu…

BABE RUTH, MAÇ SIRASINDA BAŞINI SERİN TUTMAK İÇİN KEPİNİN ALTINA HANGİSİNİ KOYARDI VE HER İKİ VURUŞTA BİR BUNU YENİLERDİ?

A: Karpuz kabuğu

B: Biftek

C: Lahana yaprağı

D: Nane kurusu

Doğru cevap: C Lahana yaprağı

ABD beyzbol efsanesi Babe Ruth da serinlemek için lahana kullanıyordu.

Kore Beyzbol Derneği, maçın televizyonda canlı yayımlandığı sırada, Park Myung-Hwan adlı oyuncunun şapkasının altından iki kez lahana yaprağı düşmesi üzerine özel bir toplantı yaptı.

İki saatlik toplantının ardından, lahananın ‘yabancı bir cisim’ olduğuna ve bu nedenle beyzbol sahasında bulundurulmasının yasaklanmasına karar verildi.

 

Son Haberler