Pazartesi / 22 Mart 2021

Kılıçdaroğlu’nun “Ücretsiz gelen 1 milyon doz aşı için devlete fatura kesildi ” iddiasına Koca’dan yanıt

'Vakaların arttığını, mutasyonun etkili olduğunu görüyoruz'

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kısıtlamalarla ilgili kararların pazartesi günü yapılacak kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını söyledi.

Aşı konusunda tedarik ve planlama sorununun bulunmadığını belirten Bakan Koca, “Şu an tam kapanma gibi bir durumu düşünmüyoruz. Ama her geçen gün vaka sayılarının giderek arttığını görüyoruz. Mutasyonun da özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde artışını görüyoruz.” dedi.

65 yaş ve üstüne yönelik kısıtlamalarda esnetme olabilir diyen Bakan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Ücretsiz gelen 1 milyon doz aşı için devlete fatura kesildi ” iddiasına da yanıt verdi. Koca, ”Ticari sır olarak kalması gereken bilgiler ifşa edildi. Biz aşıyı en ucuza alan ülkeyiz, bu iddiamın arkasındayım. Altını çiziyorum, hiçbir şekilde aracı firmaya zerre kadar bir kuruş ilave verilmemiştir” dedi.

Fahrettin Koca: ‘Vakaların Arttığını, Mutasyonun Etkili Olduğunu Görüyoruz’
1 Mart’ta başlayacak olan normalleşme öncesinde gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısında aşılama çalışmaları son günlerde artan vaka sayıları, mutasyonlu virüs, alarm verilen iller, normalleşmenin hangi illerden başlayacağı, hangi yasakların kaldırılacağına dair detaylar ele alındı.

KAYNAK: ONEDİO

Son Haberler