Sosyal Medya

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Belgeler sahte diyordun! İstifa edecek misin!

Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Belgeler sahte diyordun! İstifa edecek misin!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Man Adası Belgeleri hatırlattı, “istifa edecek misin’ diye sordu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan’ı hem sözleri hem de politikaları üzerinden eleştiren Kılıçdaroğlu Man Adası Belgelerini anımsatarak “İstifa edecek misin” diye sordu.

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önemli satırbaşları;

“Sen misin yazı yasan sen misin kalim oynatan deyip onları mahkeme önüne çıkarırsanız kimsi endişe etmesin gönlümüz görüşümüz o gazetecilerin yanında.

Enis Berberoğlu hapishanede esir konumunda. Buradan Enis Berberoğlu’na da selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Hiç meraklanma, hiç meraklanma.

Hatırlır mısınız, 17 Aralık 2017’deki grup toplantısında Man Adası belgelerini açıklamıştım. Bunları Recep Bey’e sormuştum. Seni önüne gelen herkes kandırır ama bu gariban kardeşinizi kimse kandıramaz.

Man Adası belgelerine sahtedir dediler. 29 Kasım 2017’de bugüne kadar kürsüde salladığın her kağıt, belge sahte çıktı demişti. 5 Aralık’ta da götür savcılığa var sahte demişti.

Savcılık iddianamesinde diyor ki CHP’nin bize verdiği belgelerle Halkbank araştırma kurulunun bize verdiği belgeler aynıdır. Şimdi soruyorum Recep Bey, istifa edecek misin? Sahte diyordun?

Hangi şirkete sattın? 1 dolara kurulan bir şirkete 15 milyon dolarlık şyirketi nasıl ve hangi gerekçelerle sattın?

Veremez veremez efendim, ne cevabı verecek. Ancak oturur karalama yapar.

Bana sorduğun her sorunun cevabını verdim. Senin hangi dümenler çevirdiğini biliyorum. Kaçak güreşme. Kandırılan bir adam bu memlekete faydalı olamaz.

Sanmasın ki Erdoğan soruları burada keseceğim, sen cevap verene kadar devam edeceğim. Adamlarını da al kimi istersen al ya.

Her Firavun’un bir Musa’sı vardır. O Firavun’un da Musa’sı benim.

SENİ HERKES KANDIRDI BENİ TAKİP ET ERDOĞAN BU KARDEŞİN SENİ KANDIRMAYACAK

Hanedan oturmaş devletin başına istediği gibi ahkam kesiyor. sanıyor ki Kılıçdaroğlu geri adam atacak. Sen kimsin de bana geri adım attıracaksın.

Beni takip er Erdoğan, bu kardeşin seni kandırmayacak.

En son Antalya’daki bir  vatandaşımız kendini yakmaya çalıştı. İnsanlar işsizlikten, sefaletten kendilerini yakıyorlar.

“ERDOĞAN YENİ ŞAFAK’IN HABERİNİ GÖRMEMİŞ”

Yeni Şafak gazetesi manşetten haber veriyor. 10 katrilyon lira bankalara faiz ödendi diyor. Yine dünkü Yeni Şafak haberi sürdürüyor. Kamu bankaların faizi özel bankaları geçti diyor. Biliyorum Erdoğan o haberi görmemiş. Görse faizleri CHP yükseltmiş diyecekti. Sen faiz lobisinin liderisin. Erdoğan’ı dinleyen diyecek ki CHP muhalefette. 15 yıldır sen memleketi yönetmiyor musun? Milletin kanını emdin. Tefecilere hizmet den bu iktidardır. Sevgili Erdoğan seni tefeciler de kandırıyor, yüksek faizlerle senden para alıyorlar. Çıkar bir KHK, de ki faiz sıfır olmuştur. Yapabilir mi? Yapamaz. İnsanda biraz ar damarı olur. Utanma duygusu olur. Sorunlu kim? CHP. Sevsinler senin CHP’ni. Sadece İstanbul’da 1 milyon üzerinde aileye su ve doğalgaz verilmiyor. Suyu kesilmiş. Bunların derdini kim dile getiriyor? Bizler getiriyoruz.

“EKONOMİNİZ GÜÇLÜYSE GÜÇLÜSÜNÜZDÜR”

Bir devleti güçlü kılan ekonomisidir. Ekonominiz güçlüyse üretiyorsanız güçlüsünüzdür. Teknoloji, bilgi, fabrikada katma değeri yüksek ürünler üreteceksiniz. Dünyada ekonomideki gücünüzle söz ettireceksiniz. Bunu yapmak zorundayız. Türkiye elbette ürettiği zaman uluslararası alanda da saygınlık kazanacaktır. Aynı şekilde gazeteciler özgürce yazdığı zaman saygınlık kazanacaktır. Bunun kaçınılmaz olduğunu herkesin bilmesi gerekir. İstediğiniz kadar güçlü olun ama bir konuyu kimsenin unutmaması lazım. Ülkenin bekası ve geleceği. Ülkenin bekası ve güvencesi o ülkenin ordusudur. Biz kendi ordumuzu Mehmetçiğin yuvası olarak, Mustafa Kemal’in ordusu olarak tanımlarız.

“AFRİN HAREKATINI EN BAŞINDAN BERİ DESTEKLEDİK”

Ordumuzun Afrin’de yaptığı harekatı destekledik. Telefon edildiğinde şunu söyledim; Hava harekatında gerekli destek sağlandı mı diye sordum ve Allah ordumuzun yolunu açsın dedim. Bugün Afrin’de zor şartlar altında mücadele veriliyor. Her annenin kalbi pıt pıt atıyor. Vatan görevi, ordumuzun yaptığı mücadele Türk halkının mücadelesidir. Ordu hepimizin ordusudur. Vatani görevi siz parti görevine dönüştürmek istiyorsunuz. Bunun adı vatana ihanettir buna izin vermem.

“TÜRKİYE’NİN DNA’SIYLA OYNANDI”

Türkiye’nin son 15 yılda DNA’sıyla oynandı. Biri ordu diğeri milli eğitim. Genelkurmay Başkanı’nı terörist diye hapse attılar ya! Genelkurmay Başkanı’nı terörist diye hangi şerefsizler hapse attılar? Şeref ve namus yoksunu bir insan şeref ve namustan söz edemez.

“AFRİN OPERASYONU SİYASETİN DEĞİL, DEVLETİN OPERASYONUDUR”

Afrin operasyonu devletin operasyonudur, siyasetin değil. Muhatapları ile gidip görüşen iki önemli devlet bürokratı vardır. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’dır ve Hakan Fidan’dır. Bu ikisi Moskova’ya da gittiler, Amerika’ya da gittiler, Avrupa’ya da gittiler. Hava desteğini de bunların sayesinde aldılar. Dünyanın en korkak adamı kahraman olacak.

Gözlerinden öperek bir kez daha soruyorum sayın Erdoğan; Sen Süleyman Şah Türbesi’ni kaçrırırken IŞİD’le işbirliği mi yaptın yoksa IŞİD’den korktuğun için mi kaçırdın? Ben de biliyorum cevabını veremez.

Gündem Kategorisinden...

Yukarı