Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 50 bin dolarlık çanta yanıtı: Cesaretin varsa çık karşıma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma" sözlerine yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Fransa’ya yapılan boykot çağrısının ardından “Emine Hanım’ın 50 bin euroluk bir çantası var onu da Saray’ın bahçesinde yaksın” ifadelerini kullanmış, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da cevap olarak “Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma” diye konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu bugün gazetecilere yaptığı açıklamada Erdoğan’ın açıklamasına yanıt verdi

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Eğer bir ülkede Kübra bebek açlıktan ölmüşse siz kalkıp Fransız mallarını boykot edin diye çağrı yapıyorsanız, önce topluma örnek olacak kişiler sizlersiniz. Ben topluma örnek olması gereken, devlet yöneticilerinin yoksulluğun bu boyutlarda olduğu bir dönemde 50 bin dolarlık bir çantayla gezmelerini doğru bulmam. Vicdani değil, ahlaki değil. Açık söylüyorum imani de değil.

“BİNLERCE KİŞİ AÇKEN 50 BİN DOLARLIK ÇANTAYLA GEZEMEZSİNİZ”
Komşusu bırakın aç olmayı binlerce kişi açken siz 50 bin dolarlık çantayla gezemezsiniz. Ben bir kişiyi hedef almış değilim. Ben sadece devleti yönetenlerin Türkiye’ye örnek olmaları gerektiğine dikkat çektim. Bir boykot çağrısı yapıyorsanız önce boykotu siz yapacaksınız.

“CESARETİN VARSA ÇIK KARŞIMA”
Çocuk aç yatacak, işsizlik almış boyunu gidecek, on milyonlarca gencimiz işsiz olacak, ben kalkacağım boykottan söz edeceğim, ben saraylarda krallar gibi yaşayacağım, vatandaş perişan olacak. Ben bunu dile getirdiğimde de eşimle değil benimle konuş diyor, ben seninle zaten her zaman konuşmaya hazırım. Senin dünya kadar televizyonun var. Kendine güveniyorsan, mangal gibi yürek varsa, dünyaya meydan okuyorsun bir de bana meydan oku kardeşim. A Haber var, çıkalım. Yüreğin varsa cesaretin varsa beraber tartışalım.

Hiçbir osmanlı padişahının bu kadar sarayı olmadı. Bu saraylardan birisinde gitsin otursun, yanına ekonomiden pembe masallar diye bir kitap alsın, arada sıkıldığı zaman A Haber’e baksın. Kendi dünyasını kendi yaşasın. Türkiye’nin gerçekliğinden koptular. Dolar almış başını gidiyor.

“BİR TARAFTA ASKIDA EKMEK, BİR TARAFTA 50 BİN DOLARLIK ÇANTA…”
50 bin dolarlık çantayı bu ülkede, ülkeyi yönetenlerin kendileri taşıyamazlar. Kendileri ve aileleri örnek olmak zorundadırlar. Siz açlıktan çocuklar ölürken 50 bin dolarlık çanta taşıyorsanız ben buna vicdani olarak da insani olarak da isyan ederim. Bu vatandaşın Fransız malını alacak parası var mı? 50 bin dolarlık çantayla askıda ekmeğin bir arada tartışılması hepimizin ortak düşüncesini oluşturmalı. Bir tarafta askıda ekmek bir tarafta 50 bin dolarlık çanta… Ben bunu eleştirmeyecek miyim?”

 

Son Haberler