Halkweb Haber Merkezi

CNN Türk’ün el değiştirmesinin ardından tartışma programlarının daimi konukları arasında yer almaya başlayan Takvim’in Haber Müdürü Zafer Şahin bugün kaleme aldığı yazıda Ankara Çubuk’ta Kılıçdaroğlu’na linç girişiminin Kılıçdaroğlu’nun kendisinin organize ettiği imasında bulundu.

Ekrem İmamoğlu’nun Maltepe’de düzenlediği ve 2 buçuk milyon vatandaşın katıldığı mitingle aynı güne denk gelen linç girişiminin arkasında CHP’nin olduğunu ima eden Şahin ilgili bölümü ise “CHP’de Çubuk Çatlağı” başlığıyla verdi.

İddiasını Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasını yürüten Necati Özkan’ın attığı tweet’e dayandıran Şahin, “Acaba Özkan, Çubuk olayının kimin işine yaradığını, kimin koltuğunu sağlamlaştırdığını düşünüyor?” diye yazdı.

Peki Kılıçdaroğlu’nun linç girişimine maruz kalması ve İmamoğlu’nun mitinginin gündemde gelmemesi kimin işine yaradı?

Halkweb madde madde açıklıyor: 

  • Seçimin ardından kendi iç tartışmalarına boğulan ve içinden yeni bir parti çıkması gündemde olan iktidar partisi AKP’nin…
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye İttifakı çıkışıyla iktidar ortaklığı tehlikeye giren Milliyetçi Hareket Partisi ve lideri Devlet Bahçeli’nin…
  • Seçim sonuçlarından rahatsız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine revizyonunda görevden alınacak isimlerin başında olduğu öne sürülen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun…

Zafer Şahin’in provokatif yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

CHP’DE ÇUBUK ÇATLAĞI

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun perde arkasında kalmayı tercih eden bir akıl hocası var.
Seçim kampanyasını yöneten Öykü Ajansın sahibi Necati Özkan… Bugüne kadar hiç ön plana çıkmayan Özkan, iki gün önce ilginç bir tweet attı.
Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’ta uğradığı saldırının İmamoğlu’nun İstanbul’da düzenlediği mitingin gündeme gelmesini engellemek için yapıldığını iddia etti.
Özkan’ın tweeti bana eski istihbaratçı Mahir Kaynak’ın o meşhur sözünü hatırlattı.
“Bir olay olduğunda kimin işine yarar, önce ona bakmak lazım.
Kimin işine yaradığını bulursanız, olayı yapanlara da ulaşırsınız.” Acaba Özkan, Çubuk olayının kimin işine yaradığını, kimin koltuğunu sağlamlaştırdığını düşünüyor?
Eminim hem onun hem de İmamoğlu’nun bu konuda çok farklı düşünceleri vardır.
Bir tweet daha atsalar da öğrensek.