Salı / 4 Ağustos 2020

Kılıçdaroğlu: Kürt sorununu 4 yılda çözeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sezgin Tanrıkulu'na başsağlığı için Diyarbakır'a geldi.

206,544BeğenenlerBeğen
8,614TakipçilerTakip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun 3 gün önce vefat eden babası Fehmi Tanrıkulu’nun babası için kurulan taziyeye katıldı. Liceliler Yasevi’ne gelen Kılıçdaroğlu’nu Sezgin Tanrıkulu kapıda karşıladı. Fatiha okutan imam, Kürtçe ve Türkçe konuşma yaparak Kılıçdaroğlu’na taziyeye katıldığı için teşekkür etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın dolar bozma çağrısına değindi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a hesabındaki dolarları TL’ye çevirip, dekontunu TBMM’ye sunma çağrısı yaptı.

BAYKAL’IN ELEŞTİRİLERİNE YANIT

Kılıçdaroğlu, Adana mitinginde cezaevinde olan gazetecilerin ismini saydığı için yapılan eleştirilere de cevap verdi. Siyasi partilerin ve siyasetçilerin ilkeli olması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bizim ilkemiz, hiçbir gazeteci hapiste olmasın. Düşüncelerini açıklayan bir insan benim düşüncelerimi desteklemediği zaman hapse girsin. Siyasette ilkeli duracaksınız. Ben 146 gazetecinin tutuklanmasını istemiyorum. Bu ayıptan Türkiye’nin arındırılmasını istiyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, Kürt sorunuyla ilgi soru üzerine şunları söyledi: “35 yıllık sorunu 5 dakikada anlatmak doğru değil. Ama sözüm söz, bu sorunu 4 yılda çözeceğiz. Nasıl derseniz, bu konuda kitaplarımız var. Bu sorunu demokrasi ve insan hakları çerçevesinde çözeceğiz”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 

Ne özrü? Ellerinizdeki kanı okyanusların suyu bile temizleyemez!

Tacettin Çolak yazdı...

Erbakan’ın oğlunun danışmanı olan Osmanlı torunundan AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısı

II. Abdülhamit’in 4. kuşak torunu ve Fatih Erbakan’ın baş danışmanı Osmanoğlu, AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısında bulundu.

İsmail Saymaz: Muharrem İnce bağını koparmış yeni parti kuruyor…

İsmail Saymaz canlı yayında Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası hakkında çarpıcı bilgiler verdi. 

Muharrem İnce: ‘Çok talep alıyorum’

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yeni parti kuracağı iddia edilen ve bugüne kadar iddiaları ne doğrulayan ne de yalanlayan Muharrem İnce'nin 2 ayrı anket yaptırdığını...
206,544BeğenenlerBeğen
8,614TakipçilerTakip Et