Sosyal Medya

Kılıçdaroğlu: Kemal’in takımı zaten Afrin’de o ordu senin ordun değil Mustafa Kemal’in ordusu!

Gündem

Kılıçdaroğlu: Kemal’in takımı zaten Afrin’de o ordu senin ordun değil Mustafa Kemal’in ordusu!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi.

Esnaflar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ “Bizi de Afrin’e götür”, “Hazırız başkanım”, “Askerlerimize gece gündüz dua ediyoruz” demesine karşılık, Erdoğan da “Nereye gitsem evelallah bu Kemal’in takımı bir kenara herkes bizi de Afrin’e götür diyor. Afrin’de şu anda bütün millet hazır” yanıtını vermişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu sözlerine grup toplantısında yanıt verdi. Kılıçdaroğlu “Kemal’in takımı zaten Afrin’de o ordu senin ordun değil Mustafa Kemal’in ordusu. Benim oğlum asker. Benim oğlum askerlikten kaçmadı. Benim oğlum çürük raporu almadı” diye yanıt verdi. Oğlunun askerde olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, “Çocuklarını askerlikten kaçıran bir adam millilik edebiyatı yapıyor. Çocuğunu askere göndermeyeceksin, kendi topraklarından kaçacaksın. Yunanistan Ege adalarını işgal etti ses çıkarmazsın. Oturacaksın sadece Kılıçdaroğlu ile uğraşacaksın. Buna senin boyun yetmez!” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu grup toplantısında şunları dile getirdi;

Ordumuzun Afrin’de yaptığı harekatı destekledik. Telefon edildiğinde şunu söyledim; Hava harekatında gerekli destek sağlandı mı diye sordum ve Allah ordumuzun yolunu açsın dedim. Bugün Afrin’de zor şartlar altında mücadele veriliyor. Her annenin kalbi pıt pıt atıyor. Vatan görevi, ordumuzun yaptığı mücadele Türk halkının mücadelesidir. Ordu hepimizin ordusudur. Vatani görevi siz parti görevine dönüştürmek istiyorsunuz. Bunun adı vatana ihanettir buna izin vermem.

“GENELKURMAY BAŞKANI’NI HANGİ ŞEREFSİZLER HAPSE ATTI?”

Son 13 yılda Türkiye’nin DNA’sı ile oynandı. Ordu, Ergenekon, Balyoz operasyonlarını kim yaptı? FETÖ’nün ordunun içinde yuvalanmasını sağlayanlar hangi şerefsizlerdi? Genelkurmay Başkanı’nı terörist diye hapse attılar. Devletin bütün sırlarına vakıf olan bir adamı terörist diye hangi şerefsizler hapse attılar. Kalkmış bana şereften namustan bahsediyor. Şeref ve namus yoksunu bir insan, şeref ve namustan söz edemez. Her türlü desteği verdiler. Cumhuriyet tarihinde ilk kez 4 komutan istifa etmek zorunda kaldı.

Neymiş Recep Bey kahramanmış. Ne kahramanı? Kendi toprağında IŞİD’in desteği ile kaçan korkaktır. Sen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin gelmiş geçmiş en korkak adamısın. Sen Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken IŞİD’le iş birliği mi yaptın, yoksa korktun mu? Gözlerinden öperek söylüyorum, sen IŞİD’den mi korktun, yoksa iş birliği mi yaptın?

“AFRİN OPERASYONU SİYASETİN DEĞİL, DEVLETİN OPERASYONUDUR”

Afrin operasyonu devletin operasyonudur, siyasetin değil. Muhatapları ile gidip görüşen iki önemli devlet bürokratı vardır. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’dır ve Hakan Fidan’dır. Bu ikisi Moskova’ya da gittiler, Amerika’ya da gittiler, Avrupa’ya da gittiler. Hava desteğini de bunların sayesinde aldılar. Dünyanın en korkak adamı kahraman olacak.

Gözlerinden öperek bir kez daha soruyorum sayın Erdoğan; Sen Süleyman Şah Türbesi’ni kaçrırırken IŞİD’le işbirliği mi yaptın yoksa IŞİD’den korktuğun için mi kaçırdın? Ben de biliyorum cevabını veremez.

“BENİM OĞLUM ASKER, ÇÜRÜK RAPORU ALMADI”

Diyorlar ki Kemal’in takımını bırakır hep birlikte Afrin’e gideriz. Kemal’in takımı zaten Afrin’de o ordu senin ordun değil Mustafa Kemal’in ordusu. Benim oğlum asker. Benim oğlum askerlikten kaçmadı. Benim oğlum çürük raporu almadı. Benim oğlum bedelli ödemedi. Benim oğlum fakirin çocuğu nasıl gittiyse benim oğlum da öyle gitti. Senin çocukların ne oldu? Takımının hanedanı çocukların ne oldu? Bir daha söylüyorum; Sen benim ayarım değilsin. Arkamdan laf söyleme. Söyleyeceksen adam gibi gelir karşımda söylersin. Çocuklarını askerlikten kaçıran bir adam millilik edebiyatı yapıyor. Çocuğunu askere göndermeyeceksin, kendi topraklarından kaçacaksın. Yunanistan Ege adalarını işgal etti ses çıkarmazsın. Oturacaksın sadece Kılıçdaroğlu ile uğraşacaksın. Buna senin boyun yetmez!

Gündem Kategorisinden...

Yukarı