“Kılıçdaroğlu HDP’yi istedi belgesi var” deyince canlı yayına bağlanan Bülent Tezcan gerçeği açıkladı, Perinçek’in gıkı çıkmadı!

208,730BeğenenlerBeğen
7,627TakipçilerTakip Et

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 7 Haziran seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak görüşmeleri yaptıklarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘ittifakta HDP olmazsa olmaz’ dediğini öne sürdü. Perinçek iddiası için “elimde belgesi var” dedi ancak yine gösteremedi. Vatan Partisi ile ittifak görüşmelerini yürüten o dönemki CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise yayına bağlanarak Perinçek’in yalanını deşifre etti.

Perinçek CHP’yi şu ifadelerle suçladı:

“2015 seçimlerinde CHP, Kemal Kılıçdaroğlu ile seçime beraber girelim teklifimize, ‘Kemal Kılıçdaroğlu HDP olmazsa olmaz dedi’. Elimde belgesi var”

İŞTE O ANLAR: 

Perinçek’in iddialarının ardından yayına bağlanan Tezcan, o dönemki ittifak trafiğini tüm ayrıntılarıyla anlattı. Vatan Partisi ile ittifak konusunda anlaşıldığını belirten Tezcan mesele milletvekili listesine gelince sürecin tıkandığını aktardı.

MADEM HDP İHTİLAFI VARDI NASIL ANLAŞTIK? 

Perinçek ise PKK ve HDP ile ittifak nedeniyle ittifak görüşmelerinden çekildikleri iddiasını sürdürünce Tezcan, “İlk gönderdikleri mektupta da PKK ve HDP’den bahsedilmiş. Ama biz sonra anlaştık. Vatan Partisi seçime girmeyecekti, bize desteğini açıklayacaktı biz de kamuoyuna memnuniyetimizi açıklayacaktık. Biz bunda anlaştık. Peki ondan önce bu konuda ihtilaf var ise HDP meselesi sorunsa biz bunu nasıl anlaştık? Nasıl anlaştık o zaman? Bu konuda iş aday listelerine geldi orada koptu. Bu kadar basit bu mesele” dedi.

Tezcan bu açıklamayı yaparken Perinçek’in sessizliği dikkat çekti.

İŞTE O ANLAR: 

 

 

5 YORUM

  1. Perinçek dönek biri Ergenekon dan içeri girmiş akıllanmamış bir mağdurluk yaşamış birine benziyor mu böyle lerini konuşturan Lara ve onu muhatap alanlarda kızıyorum apocumu ajansı provkatormu belli değil

  2. Ben pkk yı perinçekten öğrendim…vanda pkk propagandası amacıyla bir mitingte duymuştum…nasılda savunuyordu…apoyla ittifak yaptı ancak yine aç gözlülük yapıp hep ile adaylar konusunda anlaşamadılar…o günden sonra adam milliyetçi oldu..

  3. Perinçek dediğimiz adam Atatürk’ü kullanarak siyaset yapan, ancak hiç bir alakası olmayan, Milliyetçilik kisvesiyle MHP den boşalan alanı doldurmaya çalışan ve bu yöntemle ayakta kalmaya çalışan biri… Biz perinçek’in 80 li 90 lı yıllarını da biliriz…

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

“Herbokologlar”

Tacettin Çolak yazdı...

Diyanet de Bilim Kurulu’na alınsın’ talebi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir temsilcinin olmasını istedi.

Ekrem İmamoğlu’na hakaret eden Erkan Petekkaya’ya büyük şok!

Oyuncu Erkan Petekkaya sosyal medya hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret içerikli yorumlarda bulundu. Petekkaya'nın yaptığı bu yorumların ardından sosyal medya sayfası kapatıldı. Olayın ardından sosyal medya sayfasını tekrar aktif hale getiren oyuncu bir açıklama yaparak kendisini savundu.

Cenginz Holding’ten Erdoğan’ın kampanyasına bağış! Vergiden düşecek

Cengiz Holding Erdoğan'ın kampanyasına 34 milyon lira bağışlarken şirketlerin yaptığı bağışlar ilgili kanun kapsamında vergiden düşüyor.
208,730BeğenenlerBeğen
7,627TakipçilerTakip Et