Pazartesi / 3 Ağustos 2020

Kılıçdaroğlu: Erdoğan daha da sertleşecek ama biz demokrasiyi savunacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP PM toplantısında "provokasyon uyarısı" yaptı.

206,544BeğenenlerBeğen
8,614TakipçilerTakip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP PM toplantısında “provokasyon uyarısı” yaptı.

CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında internet bağlantısı üzerinden toplandı.

Toplantıda kurultay için bir tarih belirlenmedi. PM’nin önümüzdeki ay bir son kez toplanacağı öğrenildi.

www.yerelingundemi.com ‘un edindiği bilgiye göre, CHP PM toplantısı saat 11.00’de başladı, 14.30’da sona erdi. İnternet üzerinden görüntülü olarak yapılan PM toplantısında çok sayıda üye söz aldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim beklemediğini, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha da sert yöntemlere başvuracağını belirtti. Kılıçdaroğlu’nun “Ancak biz her şeye rağmen demokrasiyi savunacağız. Provokatif çabaları boşa çıkaracağız” dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun toplantıda CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun hukuki durumuna ilişkin bilgi verdiği ve “Süreci takip ediyoruz” dediği ifade edildi.

Öte yandan, CHP PM’de olağan kurultaya ilişkin durum dA masaya yatırıldı. Kılıçdaroğlu’nun, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile irtibat halinde olunduğu bilgisini verdiği öğrenildi.

Bilim Kurulu’nun kapalı alandaki toplantılara kesinlikle sıcak bakmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Tarif edilen alana en uygun yer, Bilkent Odeon Salonu olarak görünüyor. Önümüzdeki günlerde kurultay yeri ve tarihi netleşir” diye konuştuğu dile getirildi.

CHP PM’nin bu yüzden gelecek ay bir daha toplanması, kurultay tarihinin ise 25-26 Temmuz olması bekleniyor.

Toplantıda bazı üyelerin “Kurultayı erteleyelim” bazı üyelerin ise “İkinci dalga korona gelmeden en kısa sürede yapalım” görüşünü dile getirdiği öğrenildi.

Bilindiği üzere, CHP PM, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na kurultay tarihini belirleme yetkisi vermişti. Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde kesin tarihi belirlemesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ne özrü? Ellerinizdeki kanı okyanusların suyu bile temizleyemez!

Tacettin Çolak yazdı...

Erbakan’ın oğlunun danışmanı olan Osmanlı torunundan AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısı

II. Abdülhamit’in 4. kuşak torunu ve Fatih Erbakan’ın baş danışmanı Osmanoğlu, AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısında bulundu.

İsmail Saymaz: Muharrem İnce bağını koparmış yeni parti kuruyor…

İsmail Saymaz canlı yayında Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası hakkında çarpıcı bilgiler verdi. 

Muharrem İnce: ‘Çok talep alıyorum’

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yeni parti kuracağı iddia edilen ve bugüne kadar iddiaları ne doğrulayan ne de yalanlayan Muharrem İnce'nin 2 ayrı anket yaptırdığını...

Erdoğan tartışmaya açmıştı: Yüzde 58,9 parlamenter sistem istiyor

Avrasya Araştırma'nın yaptığı son ankette çarpıcı sonuçlar çıktı. Vatandaşların yüzde 58'i "Parlamenter Sistem'e dönelim" dedi. Genel Başkanların beğeni anketinde ise "Erdoğan'ı beğeniyorum" diyenlerin oranı 37,8'de kaldı. Başkanlık sistemine karşın parlamenter sistemi tercih edenler ise yüzde 58,9.
206,544BeğenenlerBeğen
8,614TakipçilerTakip Et