Kılıçdaroğlu: Devlet tamamen bir israf organizasyonuna dönmüş durumda

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yaşadığı ekonomik krizden çıkmak için öncelikle israfın durdurulması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Devlet tamamen bir israf organizasyonuna dönmüş durumda. Bunların tamamını bitireceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yaşadığı ekonomik krizden çıkmak için öncelikle israfın durdurulması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Devlet tamamen bir israf organizasyonuna dönmüş durumda. Bunların tamamını bitireceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu partisinin Afyon Sandıklı’da gerçekleştirilen belediye başkanları çalıştayını ve gündemi bir grup gazeteciye değerlendirdi.

Türkiye’den krizden çıkışın iki ekseni olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Birincisi israfı durduracağız. İkincisi Türkiye, üreten Türkiye olacak. İsrafı durdurmak çok kolay. Çünkü devlet tamamen bir israf organizasyonuna dönmüş durumda. AK Parti iktidar olmadan önce şunu söylüyordu: Ankara’nın bütün büyük binalarında bakanlıklar, nasıl oluyor bu diyordu. Bugün gelin bakın mevcut bakanlık binaları yetmedi, neredeyse her genel müdürlüğe ayrı bir bina yaptılar, hepsi de kiralık. Bir devletin kendisine bina yapacak parası mı yok Allah aşkına? Bunların tamamını bitireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın altında 13 uçak olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu “Yeter yahu. Bu itibar değil, itibarsızlığı getirir. Çocukluğunda veya gençliğinde ailesinin çok yoksul olduğu, servete doyamadığı bir içgüdünün dışa yansımasıdır bu. Yırtık ayakkabı ile siyasete giren birisi 13 tane uçak sahibi olursa dünyada benim itibarım olur diyor. Halbuki dünyada itibarı sağlayan ahlaktır, erdemdir, onurdur” dedi.

Kılıçdaroğlu, 22 Soru 22 Cevap diye Kürt sorunu ile ilgili yaklaşık üç-dört yıl önce hazırladıkları bir raporlarının olduğunu söyledi ve “Arkadaşlarımız gelişen olayları da dikkate alarak 22 Soru 22 Cevap’ı güncellemek istiyoruz. Onunla ilgili çalışma var” diye konuştu.

Film mi çekiyorsunuz: AFAD daire başkanı “Gönderin” dedi, enkazdan çıkarılan yaralı Erdoğan’ın yanına getirildi

Elazığ depremi sonrası Tayyip Erdoğan, Mustafa Paşa Mahallesi'nde arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü bir enkaza gelir. AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Abdulkadir Tezcan enkaz başındaki ekiplere eliyle “Gönderin” işareti verir. Enkazdan çıkarılan yaralı, sedye üzerinde Erdoğan’ın yanına getirilir...

Yandaş medya hedef göstermişti… Berna Laçin’e soruşturma!

Berna Laçin'e Elazığ depreminin ardından yapmış olduğu sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek soruşturma açıldı.

Ekrem İmamoğlu’nun 21 yıl önce depremzedelerin yardımına koştuğu görüntüler ortaya çıktı

Ekrem İmamoğlu'nun 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi'nde yardım faaliyetlerine katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

Jeoloji profesörü yandaşın maliyet sorusuna cevap verince stüdyo buz kesti

Habertürk'te depremlerle ilgili uyarılarda bulunan Jeoloji Profesörü Prof. Dr. Cem Yaltırak'ın, "Bu projelerin maliyeti ne kadar?" şeklinde yöneltilen soruya verdiği cevap stüdyoda sessizliğe neden oldu.

Depremzede çocuk Süleyman Soylu’ya böyle tokat attı

Elazığ'da 31 yurttaşın hayatını kaybettiği depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgede depremzedeleri ziyaret etti. 
209,919BeğenenlerBeğen
4,678TakipçilerTakip Et