Acun Karadağ’ın ilaçları neden verilmiyor?

KHK’lar iptal edilsin sloganlı Dayanışma Konserine katılmak istediği için gözaltına alınan Halkweb yazarı Acun Karadağ’a günlerdir kalp ilaçlarının verilmediği öğrenildi.

KHK’lar iptal edilsin sloganlı Dayanışma Konserine katılmak istediği için gözaltına alınan Halkweb yazarı Acun Karadağ’a günlerdir kalp ilaçlarının verilmediği öğrenildi.

Şişli’de “KHK’lar iptal edilsin” sloganıyla düzenlenecek Dayanışma Konseri’nin son anda kaymakamlık tarafından iptal edilmesi ve polisin konser alanına operasyon düzenlemesi sonrası çok sayıda gözaltı gerçekleşmişti.

Şişli’deki dayanışma konserine polis saldırısı: 18 gözaltı, yaralılar var!

Polis müdahalesine gözaltına alınan isimler hakkında 4 gün gözaltı süresi verildi.

Acun Karadağ, Nuriye Gülmen, Engin Karataş, Nursel Tanrıverdi, Av Yaprak Türkmen, Cenk Turan, Can Karakulak, Taylan Gültekin, Metin Kaleli, Batuhan Şendağ, Volkan Çeşme, Nuran Ayan, Ziya Özder, Ağdoğan Yıldız, Nuri Cihanyandı günlerdir gözaltında.

Gözaltındaki isimlerin Emniyet’teki sorgusu henüz bugün başladı.

Öte yandan gözaltındaki isimlerin avukatlarından edinilen bilgiye göre polisin kötü muamelesi söz konusu.

Bir konser yasağının anatomisi

Çeşitli sağlık sorunları bulunan Acun Karadağ’a ilaçlarının verilmediği iddia ediliyor.

Karadağ’ın kalp pili bulunuyor ve düzenli ilaç tedavisi aksaması durumunda hayatı tehlikeye girebilir.

GRUP YORUM KONSER VERECEKTİ

İstanbul’daki Şişli Cemil Candaş Salonu’nda ‘Direnişler Meclisi’nin ‘KHK’lar iptal edilsin, OHAL Komisyonu kapatılsın’ sloganıyla düzenlenmesi planlanan konser iptal edilmişti.

Grup Yorum, Pelin Batu, Orhan Aydın, Ekrem Ataer, İbrahim Karaca ve Mehmet Esatoğlu gibi çok sayıda ismin katılması planlanan konserin yasaklanmasına tepki gösterilmişti. KHK ile işinden atılan akademisyen Nuriye Gülmen Twitter hesabından yaptığı açıklamada konser için Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi’ne gidildiğini ve 18 kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu.

Vatan Emniyet’e götürülenler arasında Gülmen’in yanı sıra Acun Karadağ, Nursel Tanrıverdi, Nuri Cihanyandı, Batuhan Şengül, Nuran Ayan, Ziya Özder, Engin Karataş, Volkan Çeşme, Aydoğan Yıldız, Taylan Gültekin, Metin Kaleli, Av.Yaprak Türkmen de vardı.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,680BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et