KHK’lı öğretmen AKP’ye böyle teşekkür etti

YALAN

Halkımız der ki “kırk yalanı bir doğruda saklarlar.” Siyasilerin yalan söylediklerini ispatlayamazdık sizden önce. Çünkü kapı arkasında yalan söylerler, kürsülerden yalan söylememeye özen gösterirlerdi. Siz bu işi sıkça ve aleni yapınca, önce doğru olduğuna inandık. O kadar uzun süre iktidarda kaldınız ki yalanlarınızla hayatımızın örtüşmediğini gösterme fırsatı verdiniz bize. Artık anladık. Teşekkürler AKP!

TRABZON, KANAL İSTANBUL KATAR’A, AKDENİZ RUSLARA, KAZ DAĞLARI, EGE, ALMANLARA vs.

Önceden memleket toprağını gizli anlaşmalarla satarlardı başka ülkelerin sermayesine. Biz millilikten sarhoş olur, yerli sermaye bizi sömürmüyor zannederdik. Siz gözümüzün içine baka baka satıyorsunuz. Halka, emperyalist işgalin, yeni dünyada artık ekonomik işgal olduğunu anlatmak istesek sizin kadar anlatamazdık. Madenlerimizi, sularımızı, köprülerimizi, kamu kaynaklarımızı “babalar gibi” satmaya gelmişsiniz. Halka bunu açıkça anlattınız. Teşekkürler AKP!

KHK’LARLA İŞTEN ATTIKLARINIZ, CHP İZMİR, AYDIN, ATAŞEHİR, ŞİŞLİ BELEDİYELERİNDEN ATILAN İŞÇİLER

Siz koltuğa oturana kadar muhalefet ve iktidar partileri birbirinden farklı sanırdık da oy kullanırdık. Siz bize bütün partilerin sermaye ortaklığı olduğunu gösterdiniz. Sizin parti de işçi emekçi atıyor işten, muhalefet partisi de… Brecht der ki;

Kapıların arkasında

Paylaşırlar pazarı

Çıkarları çatışınca

Başlatırlar savaşı.

Ülkemiz halklarının Brech’ti tanımasına vesile oldunuz. Çünkü bu şiir en çok sizin zamanınızda yazıldı. İnsanımızı önce tarafsız kalmaya teşvik ettiniz, oy kullanmayan yüzdesini artırdınız. Bir sonraki aşamada hepinize düşman edeceksiniz. Biz istesek bu sermaye ortaklığını bu kadar net anlatamazdık. Teşekkürler AKP!

ŞABAN VATAN, ÇORLU TREN KATİLAMI, HRANT DİNK VE TAHİR ELÇİ CİNAYETLERİ vb. 

Sizden önce insanlar devlet ayrı hükümet ayrı zannederdi. Öncekiler yolsuzluk, faili meçhul cinayetler ya da siyasi komploları derin devlet uydurmasının üstüne atardı. Sizinle birlikte anladık ki derin devlet diye bir şey yokmuş. Sermaye, devleti ele geçiren iktidarlar, hepiniz iç içe halka karşı birlikmişsiniz. Devlete güvenen insanları delilikle suçlayarak, delilleri karartarak, mahkeme kapılarında dövdürerek, adamlarınızı koruyarak bunu bize anlattığınız için teşekkürler AKP!

KÖPRÜLERİN SATIŞI, KANAL İSTANBUL, YOLLARDAN ALINAN PARALAR, ŞEHİR HASTANELERİ vs.

Daha önce devlet halka hizmet için proje yapar zannederdik. Meğer iktidarlar devletin adını kullanarak yaparlarmış bu işi. Siz o kadar aç gözlü çıktınız ki projelerin rant kapısı olduğunu açık ettiniz. Daha önce projeler az sayıda yapıldığı için fark etmemişiz meğer. Siz çok proje yapınca mızrak çuvaldan taştı. Halkı sömürenlerin kim olduğunu aleni gösterdiniz. Teşekkürler AKP!

TARİKATLAR, CEMAATLER

Önceleri din ve devlet işleri birbirinden ayrı zannederdik. Oysa tarikatların devletin içinde bilfiil görev yaptığını bize açıkça gösteren yine siz oldunuz. Meğer bu sistem sizi on yıllarca hazırlamış halka karşı. “Siyasal İslam” tabiri sizin zamanınızda söylense de çok övdüğünüz dedelerinizden beri devletin içindeymişsiniz, bizler fark etmemişiz. İyi ki Abdülhamit’in torunları olduğunuzu sık söylediniz. Yoksa biz nasıl anlatacaktık halka sömürüde değişen bir şey olmadığını? Tarihin her döneminde sıkışan iktidarların kutsal kitabı eline alarak halkı uyutmaya çalıştığını… Bize dinin bir sömürü aracı olduğunu anlattınız. Teşekkürler AKP!

ANAYASA MAHKEMESİNİN KARARINI TANIMAYAN SİYASİLER, GİZLİ TANIKLAR, AĞIR CEZALAR

Büyük ihtimalle halk, anayasanın kendisini korumak için var olduğunu düşünüyor, herkesi yasalar önünde eşit zannediyordu. Siz bütün muhalifleri devletin gücünü kullanarak gözaltına aldırıp, tutuklatınca ve savcılar-hakimler, avukatlara, gazetecilere, öğrencilere, kadınlara, öğretmenlere, bilim insanlarına yani bilumum halka değil de “gizli” tanıklara inanınca gördüler ki yasa kendilerini değil iktidarı ve ortaklarını koruyor. İnsanlara, kendi yasalarını yapmayı düşündürmeyi başardığınız için teşekkürler AKP!

TERÖRİSTLER, 10 EKİM VE REİNA KATLİAMLARI

Biz eskiden ülkemizde terörist var denilince korkardık. Kafamızda öyle canavarlar uyanırdı ki IŞİD’i gördükten sonra ülkemizde terörist olmadığına karar verdik. Zaten akademisyenlere, öğretmenlere,  gazetecilere, üniversite öğrencilerine, yaşlı kadınlara, hamilelere, annelere, işçi ve emekçilere terörist dediğinizde kafamızdaki terör kavramı tamamen yer değiştirdi. Bize teröristin kim olduğunu gösterdiniz. Teşekkürler AKP!

ÇARESİZLiKTEN DEĞİL, GÖRMEKTEN DOĞAR UMUT

Ülkemizde uzun yıllar devam eden suni denge bizi körleştirmişti. Demokrasi var zannediyorduk da mücadele etmiyorduk sömürü düzeniyle. Siz öyle bir alt üst ettiniz ki dengeyi artık halkı cehaletle uyutmanız bile yetmiyor iktidarda kalmanıza. Yoksulluğu her kesime yayarak, saraylarda, villalarda keyif içinde yaşayarak yoksulluğumuzu gözümüzün içine sokarak bize görmeyi öğrettiğiniz için; hukuksuzluklarınızı arşa çıkarıp sabrımızı zorlayarak bizi mücadeleden başka çare olmadığına ikna ettiğiniz için; bölüp parçalayarak yönettiğiniz farklı kesimleri, şimdi acılarında birleştirerek, birlik içinde güçlü olduğumuzu görmemizi, gelecekten umudumuz olmasını sağladığınız için teşekkürler AKP! 

2023’ten önce gideceksiniz.  Bize bir enkaz bırakacaksınız. Ama siz gittiğiniz için o enkazı en vatansever, en insani, en demokratik duygularımızla ve mutlulukla toplayacağımızdan emin olun. Bize “zulüm ile abad olanın sonu berbat olur” sözünün gerçekliğini kanıtladığınız için teşekkürler AKP!

Acun Karadağ

 

2 YORUM

  1. daha iyi anlatılamazdı
    seçilmiş insanların mükemmellği yazısınada düşüncesinede hayatınada karışır
    zoraki seçilmiş veya kendini seçilmiş zannedenlerin düştüğü onursuzluk
    kendilerini zehirlemeye yeter

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

209,131BeğenenlerBeğen
4,997TakipçilerTakip Et