Pazartesi / 13 Temmuz 2020

Kemal Kılıçdaroğlu ilk mitinginde cami yaptırma sözü verdi

Yerel seçim çalışmaları kapsamında partisinin düzenlediği ilk seçim mitingi olarak Batman Sason'da konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada cami yaptırma sözü verdi.

206,910BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et

Konuşmasında partisinin Batman Belediye Başkan Adayı Cuma Uçar’a destek isteyen Kılıçdaroğlu, kazanmaları durumunda cami yapacaklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Bu ülkede milyonlarca gencimiz işsizse, işi yoksa ve halen anne babalarının eline bakar durumdaysalar, 6 milyondan fazla insanımız geçimini sokaktan sağlıyorsa, 24 milyon insanımız sokaktan gelen parayla geçimini sağlıyorsa, oturup düşünmemiz, ülkeyi düzlüğe çıkarmamız lazım.”

“CAMİYİ BİZ YAPACAĞIZ”
Sason’a ilk kez geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanımız az önce düşüncelerini size aktardı. Dedi ki; ‘Belediye binasıyla birlikte bir meydan yaptırmak istiyorum. Daha büyük bir cami yapmak istiyorum.’ diye söyledi. Benim size sözüm ama Kılıçdaroğlu sözü siyasetçilerin sözü değil, Kılıçdaroğlu sözü belediye başkanını, Cuma başkanı seçeceksiniz, meydanı da biz yapacağız. Cami’yi de biz yapacağız. Ele güle muhtaç etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“En iyi CHP’li benim”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter atamasının ardından hakkında yapılan eleştirilere 'En iyi CHP'li benim' diye yanıt verdi.

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.
206,910BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et