Kemal Kılıçdaroğlu ilk mitinginde cami yaptırma sözü verdi

Yerel seçim çalışmaları kapsamında partisinin düzenlediği ilk seçim mitingi olarak Batman Sason'da konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada cami yaptırma sözü verdi.

Konuşmasında partisinin Batman Belediye Başkan Adayı Cuma Uçar’a destek isteyen Kılıçdaroğlu, kazanmaları durumunda cami yapacaklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Bu ülkede milyonlarca gencimiz işsizse, işi yoksa ve halen anne babalarının eline bakar durumdaysalar, 6 milyondan fazla insanımız geçimini sokaktan sağlıyorsa, 24 milyon insanımız sokaktan gelen parayla geçimini sağlıyorsa, oturup düşünmemiz, ülkeyi düzlüğe çıkarmamız lazım.”

“CAMİYİ BİZ YAPACAĞIZ”
Sason’a ilk kez geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanımız az önce düşüncelerini size aktardı. Dedi ki; ‘Belediye binasıyla birlikte bir meydan yaptırmak istiyorum. Daha büyük bir cami yapmak istiyorum.’ diye söyledi. Benim size sözüm ama Kılıçdaroğlu sözü siyasetçilerin sözü değil, Kılıçdaroğlu sözü belediye başkanını, Cuma başkanı seçeceksiniz, meydanı da biz yapacağız. Cami’yi de biz yapacağız. Ele güle muhtaç etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kafede telefonla konuşan gazeteciyi ‘Hükümeti eleştiremezsin’ deyip ihbar ettiler

Uzun yıllardır gazetecilik yapan Y.K., Muğla’da bir kafede telefonla konuşurken, hükümetin Libya ve Suriye politikası ile Kanal İstanbul projesini eleştirdi. iddiaya göre bu sırada Y.K.'nın telefon konuşmalarına kulak misafiri olan iki kişi önce Y.K. ile tartıştı daha sonra da polise ihbarda bulundu. Yapılan şikayet nedeniyle 'devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla gözaltına alınan Y.K. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gazeteci Uğur Mumcu katledilmesinin 27. yılında anılıyor

Türkiye'nin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en büyük gazetecilerinden Uğur Mumcu, bombalı bir suikastle öldürülmesinin 27. yılında anılıyor.

Emin Çölaşan: Gördüklerim karşısında şok geçirdim…

Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde, 24 Ocak 1993’te evinin önündeki bombalı suikaste uğrayarak hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu’yu andı. 

Hülya Koçyiğit’in damadı kamuyu 15 milyon zarara uğrattı!

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın şirketinin kamuyu 15 milyon lira zarara soktuğu ortaya çıktı. Söz konusu ihale ve sözleşme Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından iptal edildi.

Engelli müezzin İyi Parti’ye dua ettiği için işte atıldı

20 yıllık müezzin Zekeriya Bilada, İYİ Parti’nin teşkilat açılışında Kur’an okuduğu için emekliliğine dört ay kala Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevinden alındı.
209,940BeğenenlerBeğen
4,672TakipçilerTakip Et