Kemal Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu kazandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saat 23.45’te kameraların karşısına çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saat 23.45’te kameraların karşısına çıktı. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Bugüne kadar çok sayıda seçim yaşadık ama ilk kez bu kadar adaletsiz bir seçimle karşı karşıya kaldık. Bütün baskılara rağmen, iftira kampanyalarına rağmen halk demokrasiden yana tavrını koydu. Dünyanın bütün demokratları da bu tavırdan dolayı rahatlamışlardır. İstanbul’da bizim elimizdeki verilere göre Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda. Başabakanlık yapmış, TBMM Başkanlığı yapmış birinin daha elinde veri olmadan, yangından mal kaçırır gibi açıklama yapmasını Binali Bey’e yakıştıramadım. Biz bütün verilere bakıyoruz. Kavgasız, dövüşsüz bir ortamda bunların gerçekleşmesini istiyoruz.”

‘SANDIKLARI TERK ETMEYİN’

İstanbul’daki bütün arkadaşlarıma, örgütteki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum. 48 saat kimse uyumayacak. Sandıklar terk edilmeyecek. Birleştirme tutanakları mutlaka sizin yanınızda tutulacak. Göreceksiniz. İstanbul’a da bahar gelecek. Bütün iftira kampanyalarına rağmen bir başarı elde ediyoruz. Bizim başarımızı 81 milyonun başarısı olarak görüyoruz. Bunu zafer olarak telaffuz etmiyoruz. Zafer değil. Demokratik açıdan da insani açıdan da yapılan bu seçim ve bu seçimden elde edilen başarı dünya açısından da memnuniyetle karşılanacaktır, Türkiye’de demokrasi kazanıyor diye. Ankara’yı kazandık, Adana’yı, Antalya’yı, Mersin’i, Artvin’i, Ardahan’ı, Bolu’yu, Bilecik’i kazandık.”

Gezi davasında beraat kararı veren hakimlere soruşturma!

Gezi davasında sanıklar hakkında beraat kararı veren İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti hakkında HSK harekete geçti. HSK 1. Daire, heyette görevli 3 hakim hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi.

CHP’li Engin Altay: Darbeler dönemi kapanmıştır, kimse seçilmiş cumhurbaşkanını oradan indiremez

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yandaş medyanın dilinden düşürmediği darbasın toplantısı düzenledi.

Erdoğan’dan ‘Kemalistler darbe yapabilir’ diyen yandaşlara ayar: Herhalde bunlar pek yiyip içemiyor, gezip tozamıyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni darbe söylentilerine ilişkin "Böyle bir şeye siz inanıyor musunuz? Bunlar tamamen bir kumpanya. Bu kampanyaya da maalesef doluşa gelip sizin gibi, hakikaten saygın olan gazeteci arkadaşlarımızın bu oyuna gelmelerini anlamakta zorlanıyorum." diye konuştu. Osman Kavala'ya, Gezi olaylarına ilişkin davanın ardından başka bir soruşturma nedeniyle tekrar gözaltı kararı verildiği ve bunun üzerine yargıya yönelik eleştirilen bulunduğunun ifade edilmesi üzerine de Erdoğan, bu eleştirilere katılmadığını dile getirdi.

Müfettişler ortaya çıkardı: Gökçek’e ihaleye fesat soruşturması

Ankara Büyükşehir Belediyesi müfettişleri, 2005'te alınan özelleştirme kararına rağmen Belbeton A.Ş.’ye özelleştirme gerçekleşmeden önce milyonluk yatırımlar yapıldığı, protokole göre Belediye’ye vermesi gereken kârın Meclis Kararları alınarak şirketin sermayesine eklendiğini ortaya çıkardı. Raporda, oluşan 16 milyon 241 bin 345 dolar zararın eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, encümenler, ilgili bürokratlardan tazmini için dosyanın hukuk müşavirliğine gönderileceği de yer aldı.

Ekrem İmamoğlu o kararın ardından çileden çıktı: İsyan ediyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediyesi'ne yaptığı ziyaretin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtla
209,638BeğenenlerBeğen
4,902TakipçilerTakip Et