Kemal Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu kazandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saat 23.45’te kameraların karşısına çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saat 23.45’te kameraların karşısına çıktı. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Bugüne kadar çok sayıda seçim yaşadık ama ilk kez bu kadar adaletsiz bir seçimle karşı karşıya kaldık. Bütün baskılara rağmen, iftira kampanyalarına rağmen halk demokrasiden yana tavrını koydu. Dünyanın bütün demokratları da bu tavırdan dolayı rahatlamışlardır. İstanbul’da bizim elimizdeki verilere göre Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda. Başabakanlık yapmış, TBMM Başkanlığı yapmış birinin daha elinde veri olmadan, yangından mal kaçırır gibi açıklama yapmasını Binali Bey’e yakıştıramadım. Biz bütün verilere bakıyoruz. Kavgasız, dövüşsüz bir ortamda bunların gerçekleşmesini istiyoruz.”

‘SANDIKLARI TERK ETMEYİN’

İstanbul’daki bütün arkadaşlarıma, örgütteki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum. 48 saat kimse uyumayacak. Sandıklar terk edilmeyecek. Birleştirme tutanakları mutlaka sizin yanınızda tutulacak. Göreceksiniz. İstanbul’a da bahar gelecek. Bütün iftira kampanyalarına rağmen bir başarı elde ediyoruz. Bizim başarımızı 81 milyonun başarısı olarak görüyoruz. Bunu zafer olarak telaffuz etmiyoruz. Zafer değil. Demokratik açıdan da insani açıdan da yapılan bu seçim ve bu seçimden elde edilen başarı dünya açısından da memnuniyetle karşılanacaktır, Türkiye’de demokrasi kazanıyor diye. Ankara’yı kazandık, Adana’yı, Antalya’yı, Mersin’i, Artvin’i, Ardahan’ı, Bolu’yu, Bilecik’i kazandık.”

Davutoğlu’ndan kendisini dolandırıcılıkla suçlayan Erdoğan’a: Ailelerimizin mal varlıkları araştırılsın

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi ile ilgili sözlerine yanıt vererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil olmak üzere yaşayan eski Cumhurbaşkanları ve Başbakanların ailelerinin mal varlıklarının araştırılmasını önerdi.

Sıkı durun… Yandaş Sevilay, Erdoğan’ı ucundan eleştirdi: Dikkat çeken Aydın Doğan pozu!

Yandaş kimliğiyle bilinen Habertürk yazarı Sevilay Yılman Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'ucu'ndan eleştirdi. 

AKP’yle anlaşıp Ahmet Necdet Sezer’e Türkiye’nin en gizli FETÖ’cüsü diyen Cem Uzan’a Ayşenur Arslan’dan bomba yanıt

İktidarla anlaşıp yakın zamanda Türkiye'ye döneceği belirtilen Cem Uzan, sosyal medya hesabından bu kez Ahmet Necdet Sezer'i hedef aldı. Uzan'a yanıt Ayşenur Arslan'dan geldi. 

Erdoğan’dan İmamoğlu uyarısı: İstanbul’un nabzını iyi tutarsak Türkiye’yi de yakalamış oluruz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da AKP İl başkanları Toplantısı'nda konuştu. 

İBB’nin yılda 12 milyon TL’sini Fatih Terim Stadyumu’na gömmüşler

Başakşehir Fatih Terim Stadyumunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne pahalıya patladığı ortaya çıkarken, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devir aşamasında olan stadyum için İBB’nin yıllık yaklaşık 12 milyon liralık masraf yaptığı tespit edildi.
210,584BeğenenlerBeğen
4,588TakipçilerTakip Et