Kemal Kılıçdaroğlu: Bir tek askerimizin tırnağı bütün Suriye’den daha değerlidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT TV 'de Saygı Öztürk'ün sunduğu Sisler Bulvarı programına konuk oldu.

207,731BeğenenlerBeğen
7,865TakipçilerTakip Et

Kılıçdaroğlu programda İdlib’de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, “Bir tek askerimizin tırnağı bütün Suriye’den daha değerlidir. Bu ülkenin evladı neden orada şehit oluyor?” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun İdlib’le ilgili yaptığı açıklamalar şöyle:

“Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti böyle mi yönetilir? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti, “ben orada mücadele etmezsem, yarın bu teröristler gelecek bizim topraklarımıza. Bizim topraklarımızda Suriye’dekilerden çok daha fazla şehidi biz kendi topraklarımızda vereceğiz” diyor.

Peki sen oradaki terör unsurlarıyla mı mücadele ediyorsun? Hayır! Kiminle mücadele ediyorsun? Esad’ın askerleriyle yani Suriye ordusuyla mücadele ediyorsun. Senin Suriye ordusuyla ne ilişkin var? Niye oraya gidiyoruz?Bizim askerlerimiz niçin şehit olsun? Söyledim grup toplantısında. Bir tek askerimizin tırnağı bütün Suriye’den daha değerlidir. Bu ülkenin evladı neden orada şehit oluyor?”

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İbrahim Kalın’dan açıklama

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili belirsizliği sordu.

Mustafa Hoş: Gezi bu toprakların gördüğü en delikanlı direnişlerden biridir

Gazeteci Mustafa Hoş, gazeteci Atakan Sönmez'in gündeme dair sorularını yanıtladı. Gezi davasında yargılanan sanıkların hiç birinin yargılanmaması gerektiğinin altını çizen Mustafa Hoş, "Asıl hesap vermesi gerekenler o gencecik çocukları katledenlerdir" dedi.

Avusturya fena karıştı: Ataması olay olan “Büyükelçi Ozan Ceyhun Hıristiyanları aşağıladı” iddiası

Avusturya Büyükelçisi Ozan Ceyhun'un AKP destekli Ramazan toplantısında Hıristiyan ve Avusturya değerlerini rencide edici ifadelere yer verdiği iddiası Viyana'ya bir bomba gibi düştü. Açıklama için Uyum Bakanlığına davet edilen “eski solcu” Ceyhun, “Yanlış anlaşıldım” derken, konuşmanın videosunda yer alan ifadelerin kuşkuya yer bırakmadığı ileri sürüldü. 

CHP’li isim AKP’nin blöfünü gördü el yükseltti: Toplumu birleştiren partiyiz pilavdan dönenin kaşığı kırılsın deriz!

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'in konuğu oldu. Erken seçim iddialarını değerlendiren CHP'li Karabat, iktidar temsilcilerinin de bu konuda kafa karışıklığı yaşadığını belirtti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un erken seçime ilişkin "Yeni sistemde erken seçim yoktur, ancak seçim yenilenir" sözlerini hatırlatan Karabat, "Kafaları gerçekten karışık neyi nasıl yapacaklarını da bilmiyorlar" dedi.

AKP’nin kalesi Esenler’de erken seçim istiyor musunuz sorusuna birbirinden ilginç yanıtlar!

Yurttaş TV Ak Parti'nin kalesi Esenler'de erken seçim hakkında yurttaşlara görüşünü sordu.
207,731BeğenenlerBeğen
7,865TakipçilerTakip Et