Kaz Dağları için ’Su ve Vicdan Nöbeti’ sürüyor

208,719BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et

Çanakkale’nin Kirazlı köyünde Kanadalı Alamos Gold şirketi tarafından yürütülen altın madeni projesinde, ÇED raporunda 45 bin denmesine rağmen 195 bin ağaç kesildiği ortaya çıkmıştı. Bölgede yaşayan yurttaşlar Çanakkale Belediyesi öncülüğünde ‘Su ve Vicdan Nöbeti’ başlatıldı. Kirazlı Köyü Balaban Çeşmesi’ndeki maden arama faaliyetlerine yakın bölgede yer alan kamp ve nöbet alanı için sosyal medyadan da çağrı yapıldı.

Kazdağları’nı korumak isteyenlerin başlattığı nöbetin ikinci gününe CHP’li vekiller ile Çankaya Belediyesi çalışanları de katıldı. Sosyal medyada yapılan on binlerce paylaşımla da yurttaşlar, Kazdağları için verilen mücadeleye destek verdi.

Öte yandan, Kaz Dağları’nın yamacında bulunan Zeytinli’de Bizimfest’e katılan Sanatçı Haluk Levent, binlerce kişiyle birlikte doğa için şarkı söyledi. Levent, “Yansın sönsün ışıklar aydınlık geleceğe, mutlu olsun Türkiye” sözleriyle Kaz dağları için başlatılan nöbeti selamladı.

Kaynak: Cumhuriyet

Salgın günlerinde yokları oynayan Kızılay hakkında korkutan çıkış: Güven azaldıkça kan sıkıntısı bile çıkabilir

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'de koronavirüs salgınına ilişkin iktidarın aldığı önlemler yeterli mi? İktidar kontrolü kaybetti denilebilir mi? Sorularını yanıtladı. Zeyrek, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın umreciler konusunda Sağlık Bakanlığı'nı zor durumda bıraktığını dile getirdi.

“Herbokologlar”

Tacettin Çolak yazdı...

Diyanet de Bilim Kurulu’na alınsın’ talebi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir temsilcinin olmasını istedi.
208,719BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et