Kayyuma selam vermeyen gençler gözaltına alındı

208,703BeğenenlerBeğen
7,635TakipçilerTakip Et

Tunceli Valisi sıfatıyla görev yapan ve AKP tarafından aynı zamanda belediyeye kayyum olarak atanan Tuncay Sonel’in selamını almadıkları ve elini sıkmadıkları gerekçesiyle iki genç gözaltına alındı.

Sol’un haberine göre Seyit Rıza Meydanı’ndaki HDP seçim bürosu önünde oturan Doğan Can Sarıtaş ve Ali Haydar Baran adlı iki gence, büronun önünden korumaları ve çok sayıda polis eşliğinde geçen “Tunceli Valisi” ve “Kayyum” Tuncay Sonel elini uzattı. Görgü tanıkları, her iki gencin Vali Sonel’in elini sıkmadığını, selamını almak istemediklerini, bunun üzerine karga tulumba gözaltına alındıklarını bildirdi.

CHP eski milletvekili ve hukukçu Hüseyin Aygün de yaşanan bu olayı Twitter hesabından şöyle duyurdu:

Bakan Koca açıkladı: Son 24 saatte 76 kişi hayatını kaybetti, toplam sayı 725’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de son 24 saatte tespit edilen corona virüsü vakaları ve yaşanan can kayıplarıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor...

Dünya normale ne zaman dönecek? ABD’li doktordan umutsuz açıklama

Amerika Birleşik Devletleri'nde koronavirüs mücadelesinin başındaki isim Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, çarpıcı açıklamalarda bulundu

İstanbul’da yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere yenileri eklendi

CHP’den “infaz” düzenlemesine muhalefet şerhi: Muhalifleri sindirme aygıtı!

CHP infaz teklifine yazdığı muhalefet şerhinde, “Sosyal medyada muhalif görüş açıklayanlar ya da iktidarın uygulamalarını, AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına eleştirel yorum yapanlara sıklıkla açılan soruşturma ve davalar neticesinde verilen cezaların büyük bir kısmı artık cezaevlerinde geçirilecek” denildi.
208,703BeğenenlerBeğen
7,635TakipçilerTakip Et