Kaybeden yandaş ağzını bozdu… İmamoğlu’na oy veren solcular “Mal” dedi, hakaret yağdırdı!

Sabah yazarı Engin Ardıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'na oy veren solculara küfür etti.

Sabah yazarı Engin Ardıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na oy veren solculara küfür etti.

Ardıç, İmamoğlu’na oy veren solculara “Avanak” ve “Mal” dedi.

İmamoğlu’nun mal varlığına ilişkin yazısında hakaretlerini sıralayan Ardıç, “Sevinin çocuklaaar, övünün büyükleeer, memleket ne kadar kalkınmış. Devrimcilerimiz bile milyoner.” ifadelerini kullandı.

Ardıç’ın yazısı şu şekilde:

İmamoğlu mal varlığını açıkladı. Kendisine oy veren bazı solcu “malları” kastetmiyoruz, sahip olduğu serveti açıkladı.

Ziraat Bankası’nda 979 bin lirası varmış.

İmamoğlu İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi’nin, yani şahıs şirketinin yüzde 60’ına sahip… SSB Gayrimenkul AŞ’nin de tamamı kendisinin.

Beylikdüzü’nde dükkan, değeri 302 bin lira… Beylikdüzü’nde ev, 911 bin lira… Beylikdüzü’nde arsa, 120 bin lira… Büyükçekmece’de dükkan, 248 bin lira…

Beylikdüzü’nde arsa, 26 bin lira… Beylikdüzü’nde dükkan, 71 bin lira… Eceabat’ta ev, 30 bin lira… Edremit’te arsa, 204 bin lira… Gene Edremit’te arsa, 256 bin lira…

Bitmedi: Edremit’te arsa, 52 bin lira… Eceabat’ta dam (bu da ne demek?), 15 bin lira… Edremit’te arsa, 313 bin lira… Edremit’te arsa, 165 bin lira… Ortahisar’da arsa, 210 bin lira… Edremit’te arsa, 772 bin lira…

Sig Sauer tabancası da varmış, 8 bin liraymış (televizyonda çıkarıp İsmail’e göstermedi.) Herhalde “hakikidir”, Karadeniz yapımı değildir.

Bir de “hanımın üstüne yaptıkları” var tabii.

Beylikdüzü’nde dükkan, 145 bin lira… Beylikdüzü’nde arsa, 185 bin lira…

Büyükçekmece’de ev, 572 bin lira… Muğla’da ev, 500 bin lira… Bir otomobil, 254 bin lira… 418 bin lira nakit… 841 bin liralık pırlanta set, altın bilezik, tam altın, muhtelif altın, falan…

“Mustafa Kemal’in arkadaşının” serveti bu kadarcıkmış. Şu ölümlü dünyada zaten mal mülk neyine… Adam halk için çalışıyor.

Kılıçdaroğlu, “seçimi Mustafa Kemal’in arkadaşları kazandı” demişti ya…
Sevinin çocuklaaar, övünün büyükleeer, memleket ne kadar kalkınmış. Devrimcilerimiz bile milyoner.

Nurettin bedava süt dağıtıyor, sabah beşten yediye kadar da gecekondu mahallelerinden bedava otobüs kaldırıyordu. Neyse ki Hilmi yanındaydı da Beyoğlu’na küçük burjuvalar için nostaljik tramvay geldi.

Ekrem de halktan aldığını halka verecek, kendisine solcu diye oy yağdıran avanak solcuları belediye otobüsüne ucuza bindirecek.

Reklamını yapan uyanık solcular da kendi özel arabalarına binip gezecekler.
Geç kaldınız, “ateistin iftar yemeğinde” düşünecektiniz.

Daha bunlar iyi günleriniz…

Hele şu zafer yaygarası dinsin, daha neler göreceksiniz.

“Film” yeni başlıyor, beş sene sürecek, otuz altı kısım tekmili birden İstanbul sinemasında.

En çok okunan haberler

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Osmanlı torunu bu fotoğrafla ilgili açıklama yaptı

Sultan ikinci Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, sosyal medyadan kendisinin hedef alındığını söyleyip açıklamada bulundu.

“Mehmetçiğin arkasında durduğum için hedef alındım” diyen Atalay’a cevap veremeyeceği soru: Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal…

Atalay'ın bu sözlerine tepkiler gecikmedi. İktisatçı Mustafa Sönmez Atalay'a "Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal..." sözleriyle yanıt verdi. 

Netflix Türkiye’den çekiliyor mu?

CHP Milletvekili Özgür Karabat, RTÜK'e internet üzerinden yayın yapan platformları denetleme yetkisi verilmesinin ardından Netflix'in Türkiye pazarından çekilme kararı aldığını iddia etti.

Diyarbakır’da yurttaştan belediye önünde kayyuma tepki: Oyumuz zehir olsun

Diyarbakır'da belediyeye kayyum atandığını öğrenen yurttaş "Oyumuz zehir olsun" diyerek kararı protesto etti.

Görevden alınan Ahmet Türk: Hukuksuzluktan başka bir şey değil

İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla yerine ikinci kez kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk konuya ilişkin açıklama yaptı.

Devlet Bahçeli’den Süleyman Soylu’ya ‘kayyum’ tebriği

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu arayarak Diyarbakır, Van ve Mardin belediyeleriyle ilgili operasyonlardan dolayı tebrik etti.

SANA: TSK, isyancılara yardım amacıyla Han Şeyhun’a girdi, bu saldırgan adım Suriye Ordusu’nun kararlılığını etkilemez

Suriye devlet ajansı, Türkiye'ye ait ve üzerilerinde cephane bulunan bir askeri konvoyun İdlib'teki 'silahlı muhaliflere' yardım etmek üzere Han Şeyhun'a girdiğini açıkladı.

Suriye uçakları TSK konvoyunu bombaladı mı?

Suriye uçaklarının Morek’te yer alan gözlem noktasına giden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyunun 400 metre yakınını bombaladığı iddia ediliyor.

Diyarbakır’a kayyum atanan Vali: Mahşeri vicdanı yaralayıcı uygulamalar gerçekleştirildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 'Vicdanı yaralayıcı bir dizi uygulama gerçekleştirildi' dedi.

Ekrem İmamoğlu: Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez

Ekrem İmamoğlu, HDP'li seçilmiş 3 belediye başkanının görevden alınmasına ve yerlerine kayyum atanmasına tepki gösterdi.