Cumartesi / 24 Ekim 2020

Bu karede FETÖ tutuklusunun yakınının ne işi var!

205,102BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Yenikapı’da geçen Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı referandum mitingi düzenlendi.

Bu mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve eşi Selçuk Bayraktar da katıldı. Bayraktar çiftinin Yenikapı Mitingi’nde çektiği selfiede dikkat çeken ir isim daha vardı. Dikkatlerden kaçan bu ismi Halkweb yakaladı.

Yenikapı’daki mitinge İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, ailesiyle birlikte katıldı. Hatta, burada bir aile fotoğrafını da sosyal medyada paylaştılar.

İŞTE O FOTOĞRAF…

TOPBAŞ’IN FETÖ TUTUKLUSU DAMADI

Aile bireyleri arasında bir isim dikkat çekti…

Cemaat’in iş dünyası yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı tutuklanmıştı. Ömer Faruk Kavurmacı’nın eşi yani Kadir Topbaş’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve eşi Selçuk Bayraktar’ın selfiesinde yer aldı.

İŞTE O FOTOĞRAF…

15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişiminin ardından yapılan Yenikapı mitinginde de yer alan Topbaş ailesinin selfie fotoğrafında Ömer Faruk Kavurmacı da yer almıştı.

İŞTE O FOTOĞRAF…

Mahkeme Ömer Faruk Kavurmacı’nın tutuklanmasına ilişkin gerekçesinde şu tespitlere yer vermişti: “Kavurmacı TUSKON Yönetim Kurulu Üyesi olduğu, iş yerinde yapılan aramalarda örgüt başı Fetullah Gülen’e ait kitap ve CD’lerin bulunduğu ve şüphelinin 1 Mart 2014’te yapılan TUSKON’un genel kuruluna katıldığı anlaşılmıştır. Şüpheli ifadesinde sunulan fotoğrafta alkışlamadığını ve tavır gösterdiğini beyan etmiştir. Ancak soruşturma dosyasında bulunan fotoğrafta alkış hareketinde bulunduğu, şüphelinin beyanında geçtiği gibi aile şirketinin Bank Asya üzerinde hisse sahibi olduğu, şüpheli hisselerinin zarara uğramaması amacıyla 17-25 Aralık’tan sonra Bank Asya’ya para  aktarımında bulundukları tespit edilmiştir. Ayrıca şirkette terör örgütü başı Fetullah Gülen’e bağlı hocanın gelerek sohbetler de bulunduğu anlaşılmıştır”

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Yılmaz Özdil, AKP’nin sen kimsin klibinde herkesin gözünden kaçan ayrıntıyı açıkladı

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, AKP’nin “Sen kimsin” klibindeki Necip Fazıl ayrıntısına dikkat çekerek, klipte yer alan “Beşinci devre” sözünün arka planını ve çıkış noktasını yazdı.

Demet Akalın, ”Kadınların bir kocasının olması ve erkek gücü çok önemli” dedi sosyal medya ayağa kalktı

Şarkıcı Alişan'la birlikte sabah programı yapan Demet Akalın'ın sözleri sosyal medyada gündem oldu. Akalın, arkadaşıyla başından geçen bir hikayeyi anlatırken kullandığı "İnsan bir erkeğin...

Donald Trump’ın Twitter hesabı hacklendi. Şifresi herkesi şaşırttı !

Hollandalı hacker Victor Gevers, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının şifresini 5'inci denemesinde doğru tahmin ederek hesaba eriştiğini gösteren ekran görüntüsünü paylaştı.

İmamoğlu toplantıya çağırılmadı, sosyal medyadan tepki yağdı

Sağlık Bakanlığı'nın İstanbul'da artan koronavirüs vakaları için düzenlediği toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu davet edilmedi. İmamoğlu, söz konusu toplantıyı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya paylaşımından öğrendi. İmamoğlu daha önce de deprem toplantısına davet edilmemişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP’yi hedef aldı: Sıkıyorsa buyurun sokağa çıkın!

Semih Yalçın, gazeteci Saraç'ın yazısı üzerinden CHP'ye tepki gösterdi: Tahammülsüzlük, hoşgörüsüzlük ve sıkışınca antidemokratik yollara müracaat, CHP’nin siyasi duruşunun özetidir