Pazartesi / 13 Temmuz 2020

Kardak Kahramanı’ndan “Türkiye ile çatışırız” diyen Yunan Bakan’a cevap: Ağlamayın sonra!

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, bir provokasyon olması halinde Türkiye’ye karşı askeri bir müdahale de dahil olmak üzere, ülkesinin egemenlik haklarını korumak için her şeye hazır olduklarını ifade etmesi üzerine Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

206,908BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et

Yunan Star televizyonuna konuşan Bakan Panagiotopoulos, Türkiye’nin provokasyonların son günlerde arttığını söyledi.

Panagiotopoulos “Türkiye son zamanlarda oldukça agresif davranıyor. Yunanistan’ın genel anlamda saldırganlık eğilimi gösteren bu tür bir davranışla tek başaçıkma yönteminin, bir yandan kendi diplomatik silahını kullanmak, diğer yandan Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcı gücünü arttırmak olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Panagiotopoulos, açıklaması üzerine 1996 yılında Türkiye ‘ile Yunanistan’ı savaşın eşiğine getiren Kardak Krizi sırasında kayalıklara Türk bayrağını diken Sat Timinin komutanı olan Ali Tükşen, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda “Hazırsanız iyi de, değilseniz çok fena hırpalanırsınız. “Ama bize bu şekilde söylenmemişti,” diye ağlamayın sonra…” ifadelerini kullandı.

2 YORUM

  1. şimdiye kadar yaptıkları her şeye sessiz kalınca bunlar yaptıklarının doğru olduğunu zannetmişler belli ki aslında Yunan halkına olayın neden bu hale geldiğini bizim siyasilerimiz anlatacak sonunda bence Yunan halkını eskisi gibi yine kekleyim silah aldıracaklar ülkeye tabii sözün gelişi kimbilir ne dümenler çevrilecek bu sayede onlarda biliyor Türkiye nin Ak Denize sınırını dertleri başka kaşla göz arasında kimbilir ne planları var birileri gaza getirmiş arkanızdayız diye belli ki

  2. yunanistana hiçbir şekilde taviz vermemeliydik. onlar bu kadar saldırgan yaklaşımlarına yıllardır devam ediyor. biz ise çok pasiftik. yeni yeni dişlerimizi göstermeye başladık. onlarda nükleer füzeleri onlara odakladık düğmeye basmaya hazırız gibi tepki veriyorlar. bir anda türkiyenin politika değiştirmesi onları afallattı. güzel güzel.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"
206,908BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et