Salı / 4 Ağustos 2020

Karamollaoğlu’ndan yüzde 40+1 yorumu: Yüksek tutulmuş

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et

İstanbul’da yaşanan depremin çok büyük bir uyarı olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, “Şehirlerimizi betona gömmememiz yönünde bir uyarıydı. 5.8 şiddetindeki deprem ülkedeki tüm iletişimi kesti. Daha büyük depremlerde nelerle karşılaşacağımız belli değil” dedi.

DEPREM VERGİSİ PARALARI NEREDE?

Deprem vergilerini de soran Karamollaoğlu, “1999 yılındaki depremin ardından vatandaştan deprem vergisi alındı. Bugüne kadar toplanan rakamın 65 milyon TL üzerinde olduğu bilgisi bize ulaştı. Peki bu paralar nerede?” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ BUGÜN SADECE ÇEKİŞMEDEN İBARETTİR

Karamollaoğlu, toplanma alanlarına ilişkin tartışmalara da değinerek, “İstanbul’da belirlenen 493 toplanma yerinin 413’ü bugün AVM yapılmış durumda. Deprem toplanma alanı parklarla olmaz. Deprem toplanma alanlarında elektrik, su ve temel sağlık ihtiyaçlarının giderileceği alt yapılar olmalı. İstanbul’un asıl problemi Sayın Cumhurbaşkanı’nın belediye başkanı olduğu dönemde dediği gibi nüfus yoğunluğudur. Görünüşte çok başarılı olan Kentsel Dönüşüm projesi bugün sadece çekişmeden ibarettir. Problemler çekişmeyle değil, istişare ile çözülür. Ne yazık ki, bugün deprem bile bizi birbirimize kenetlemeye yetmiyor” dedi.

EKONOMİMİZ ZATEN HAVADA AMA İNECEK YER BULAMIYOR

Ekonomiye ilişkin de konuşan Karamollaoğlu, “Hükümetimiz sürekli yeni ekonomik paketler açıklıyor. Ekonomimizin uçuşa geçtiği söyleniyor. Biz de diyoruz ki, ekonomimiz zaten havada ama inecek yer bulamıyor. Çünkü ekonomimizin yere ineceği sağlam bir temel yok. IMF, güçlü ekonomisi olan ülkeleri kendisine ortak yapar. Güçlü ekonomisi olmayan ülkeleri ise sömürür” diye konuştu.

BU ÇARESİZLİĞİN İFADESİ

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda geçerli olan yüzde 50 barajının yüzde 40’a çekilmesine yönelik tartışmalar için de, “Yüzde 40+1 paketi bence yüksek tutulmuş ama benim tavsiyem yüzde 10’nun altına çekilmesidir. Bir gün gelecek AK Parti yüzde 10 barajına muhtaç hale gelecek. Bu neyin ifadesidir çaresizliğin ifadesidir. Yarın ‘Ya bu iş yüzde 30’la da olsa olur’ diyecekler. Sonunda da gelecekler bizim dediğimize yüzde 10 barajını ortadan kaldırma ihtiyacını duyacaklar” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et