Karamollaoğlu’ndan kan donduran Madımak açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 1993 yılında Sivas’ın Madımak ilçesinde İslamcılar tarafından çok sayıda solcu ve aydın yurttaşların yakılarak öldürülmesine ilişkin skandal açıklamalarda bulundu.

33 canın katledildiği olaylara ilişkin “katliam değildir” değerlendirmesini yapan Temel Karamollaoğlu, ölümlerin yaşanmasının sorumlusunu da, dışarıda kendinden geçen İslamcı güruhu değil, içerideki hayatını kaybeden insanlara kesti. Madımak Oteli’nin içindeki insanların “pencereleri açmadıklarından dolayı” öldüğünü iddia eden İslamcı Karamollaoğlu, Belediye Başkanı olduğu dönemde gerçekleşen bu acı olayın aynı zamanda bir katliam olmadığını iddia etti. Karamollaoğlu, “Katliam demek, kasıtlı, ben bu insanları öldürmek için şunu yaptım denirse olur” diye konuştu.

Karamollaoğlu’nun ifadeleri şu şekilde:

Katliam olarak vasıflandırmadım. Bu üzgün bir hadisdedir, bu hakikaten çok acı olarak tarif edilir. Ancak katliam demek, kasıtlı, ben bu insanları öldürmek için şunu yaptım denirse olur. Onun adı katliam olur. Ama orada bir hadise meydana gelmiş, o hadise neticesinde otelde perdeler yakılmış, arabalar ters çevrilmiş, yakılmış. Arkasından da ateş bacayı sarmış. İçerdeki insanlar da benim hala anlayamadığım pencereleri açmadıklarından dolayı insanlar ölmüştür”

[fvplayer src=”https://vimeo.com/271991471″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/703434413_1920x1104.jpg?r=pad” caption=”Karamollaoğlu’ndan kan donduran Madımak açıklaması”]

Osman Kavala tutuklandı

Gezi Parkı Davasında tahliye edildikten sonra yeniden gözaltına alınan ve ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edil Osman Kavala tutuklandı.

Emekli Tuğamiral Ertürk: ABD’nin bizi İran ile bir savaşa hazırlayacak girişimler yaptığını biliyoruz

Emeli Tuğamiral Türker Ertürk, İdlib üzerinden bölgedeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Pentagon: Ruslarla Türklerin geniş çaplı bir çatışmaya girmeye yakın olduklarını görüyoruz

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, Türkiye ile Rusya'nın İdlib'de geniş çaplı bir çatışmaya yakın olduklarını gördüklerini belirterek, 'uluslararası toplumun Suriye hükümetine İdlib'deki saldırılarına son vermesi konusunda baskı uygulaması gerektiğini' savundu.

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan intiharlar neden arttı sorusu sorulunca Türkiye’yi Gambiya’yla kıyasladı

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan KRT'de katıldığı programda son günlerde gittikçe artan yoksulluk intiharlarının sorulması üzerine Türkiye'yi Afrika ülkesi Gambiya'yla kıyasladı. 

Feyzioğlu: Gezi davasıyla ilgili konuşma gereği görmüyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Gezi davasıyla ilgili süreç devam ettiği için konuşma gereği görmüyorum ve doğru da bulmuyorum" dedi.
209,627BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et