Cumartesi / 8 Ağustos 2020

Karamollaoğlu’ndan kan donduran Madımak açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 1993 yılında Sivas’ın Madımak ilçesinde İslamcılar tarafından çok sayıda solcu ve aydın yurttaşların yakılarak öldürülmesine ilişkin skandal açıklamalarda bulundu.

206,487BeğenenlerBeğen
8,612TakipçilerTakip Et

33 canın katledildiği olaylara ilişkin “katliam değildir” değerlendirmesini yapan Temel Karamollaoğlu, ölümlerin yaşanmasının sorumlusunu da, dışarıda kendinden geçen İslamcı güruhu değil, içerideki hayatını kaybeden insanlara kesti. Madımak Oteli’nin içindeki insanların “pencereleri açmadıklarından dolayı” öldüğünü iddia eden İslamcı Karamollaoğlu, Belediye Başkanı olduğu dönemde gerçekleşen bu acı olayın aynı zamanda bir katliam olmadığını iddia etti. Karamollaoğlu, “Katliam demek, kasıtlı, ben bu insanları öldürmek için şunu yaptım denirse olur” diye konuştu.

Karamollaoğlu’nun ifadeleri şu şekilde:

Katliam olarak vasıflandırmadım. Bu üzgün bir hadisdedir, bu hakikaten çok acı olarak tarif edilir. Ancak katliam demek, kasıtlı, ben bu insanları öldürmek için şunu yaptım denirse olur. Onun adı katliam olur. Ama orada bir hadise meydana gelmiş, o hadise neticesinde otelde perdeler yakılmış, arabalar ters çevrilmiş, yakılmış. Arkasından da ateş bacayı sarmış. İçerdeki insanlar da benim hala anlayamadığım pencereleri açmadıklarından dolayı insanlar ölmüştür”

[fvplayer src=”https://vimeo.com/271991471″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/703434413_1920x1104.jpg?r=pad” caption=”Karamollaoğlu’ndan kan donduran Madımak açıklaması”]

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı

Muharrem İnce’nin partisinin adı Ulusal Sol mu?

Muharrem İnce’nin kuracağı partinin adı merak konusu. CHP’de bir kopuş hareketi başlatan İnce yeni parti için çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 2 yıl önce CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce yeniden siyasetin hareketli dünyasına adım attı.

Altın çıldırdı, dolar yanıyor… Troller Berat Albayrak’ı yedirmeyiz kampanyası başlattı

AK troller Berat Albayrak için twitter'da kampanya başlattı.

Alman Dergisi’nde Erdoğan’ın servetini yazdılar: Kağıt üstündeki servetin yanı sıra buzdağının görünmeyen kısmı var

Almanya’da yayımlanan Focus dergisi, Erdoğan’ın servetini gündeme taşıdı. Derginin iddiasına göre Erdoğan’ın kağıt üzerinde görünen servetinin yanı sıra bir de buzdağının görünmeyen yüzü var. Ve Erdoğan’ın asıl serveti çocuklarının ve ailesinin üzerinde…

Bahçeli Ayasfoya için dün ne demişti? Bugün ne yaptı?

Devlet Bahçeli, 2015 yılında Trabzon'da yaptığı mitingde "Bunlar sırf tertemiz mümin duygularla oynamak ve sömürmek için Ayasofya Cami’ni bile kullanabileceklerdir." ifadelerini kullanmıştı.
206,487BeğenenlerBeğen
8,612TakipçilerTakip Et